Neler Yeni

Markasız priz takmak sisteme zarar verir mi

oguz13

80+ Bronze
Masamda 4lü priz kullanıyorum. Duvardaki prize tekli akım korumalı bağlayıp o akım korumalıya 4lü prizimi takıyorum. Prize ise sistemim monitör telefon şarjı ve yazıcı bağlı. Ancak masa lambası vb. birkaç cihazım sığmıyor bu yüzden evde eski eşyaları karıştırırken bir tane 8li markasız eskimiş bir priz buldum. Kenarları hafif aralanmış ve aşırı kötü durumda. Denediğimde herhangi bir sorun yoktu. Ancak bu prize yinede güvenmiyorum ve yanmasından korkuyorum. Sizce bu prizi kullanmam sorun yaratır mı?

DonanımFikir

Mekanın Cennet Olsun [Ata Emre Akman]
Moderatör
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
36,610
İsim
Selimhan
İlgilendiği Kategoriler
SıcakFırsatlar Bilgisayar Toplama Konu Dışı
Steam
#Samsunlu
Masamda 4lü priz kullanıyorum. Duvardaki prize tekli akım korumalı bağlayıp o akım korumalıya 4lü prizimi takıyorum. Prize ise sistemim monitör telefon şarjı ve yazıcı bağlı. Ancak masa lambası vb. birkaç cihazım sığmıyor bu yüzden evde eski eşyaları karıştırırken bir tane 8li markasız eskimiş bir priz buldum. Kenarları hafif aralanmış ve aşırı kötü durumda. Denediğimde herhangi bir sorun yoktu. Ancak bu prize yinede güvenmiyorum ve yanmasından korkuyorum. Sizce bu prizi kullanmam sorun yaratır mı?
Yani telefonu kalitesiz priz ile kullandım, dediğin gibi durumdaydı ve markasızdı ,sorun olmadı şu zamana kadar. Bence sorun olacağını düşünmüyorum dediğin duruma göre.

tabii ki bilgisayar önemli olduğu için o risk sana kalmış. Ama patlayan bir priz hayatımda hiç görmedim.

8li prizi de akım korumalı prize takarsın.

oguz13

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yani telefonu kalitesiz priz ile kullandım, dediğin gibi durumdaydı ve markasızdı ,sorun olmadı şu zamana kadar. Bence sorun olacağını düşünmüyorum dediğin duruma göre.

tabii ki bilgisayar önemli olduğu için o risk sana kalmış. Ama patlayan bir priz hayatımda hiç görmedim.

8li prizi de akım korumalı prize takarsın.
Hocam neredeyse odamdaki tüm teknolojik ürünleri o prize takacağım. Bir yansa battım. Geçmişte aile evineki kalitesiz 3lü yanmıştı.

Aykut D.

80+ Gold
Hocam neredeyse odamdaki tüm teknolojik ürünleri o prize takacağım. Bir yansa battım. Geçmişte aile evineki kalitesiz 3lü yanmıştı.
Priz soketi gevşek değilse sorun yok kullanabilirsin.

ananas_suyu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
454
İsim
ada yalın
Anladığım kadarıyla 1 prize akım korumalı priz takıp 8 prize güç verip kullanmayı düşünüyorsun eğer öylese çok tehlikeli. İnternetede bunla alakalı videolar var. Genelde bu olayda uzun kullanımda priz yavaş yavaş kararıyor en sonunda yanması ile bitiyor olay. Haberin olsun yani çok güvenli değil yaptığın. O akım korumalı priz fazla dayanamaya bilir.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
914,037
Üyeler
141,788
Son üye
Zzrashh
Top Bottom