Neler Yeni

Masif Çalışma Masası Paneli İçin Meşe mi Kayın mı? + Boya Tavsiyesi Lazım

muratdinc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
45
İsim
Murat Dinç
Instagram
muratdincmd
Steam
muratdincmd
Facebook
muratdincmd
Twitter
muratdincmd
Çok heveslendim, güzel bir çalışma masası tablası yaptırmayı/yapmayı planlıyorum. Önce ceviz panel aradım ama bulması zor ve aşırı pahalı olduğu için vazgeçtim, sonra kaplama baktım ama masam 2 metre olacak ve orta açıklık 1.5 metre olduğundan sarkma olacaktı, destek kullanmamak adına kesinlikle 3cm kalınlığında masif olması gerektiğini öğrendim. Ceviz'de alamayınca desenlerinden dolayı Çam almaya kalktım, bu seferde Çam ağacının yumuşak olması sorun oldu zira alacağım yer masa yapacağımı öğrenince uyarıp sert ağaç olan Kayın ve Ceviz tavsiye etti. Şimdi ikisinden birini seçmem gerekiyor.

Net ölçüler: 200x70x3
Kalite: AA, AB ya da AC kalite.

Kayın:
Meşe:

Boya olarak ise ne yapmam gerekiyor bilmiyorum, kafamdan netleştirip alacağım yerle görüşüp yaptırmak istiyorum aslında. Beklentilerim ceviz gibi koyu tonlarda olması, ağacın doğal dokusunu bozmaması ve damarlarını belli etmesi yani koruyucudan ziyade doğallık arıyorum. Masif için o kadar uğraşıp kalın bir koruyucu ile ağacı öldürmek isteyeceğim son şey olur. Parlak olmasını da istemiyorum, masif ışık karışında güzel duruyor ancak ışığı yansıtınca tam bir üzüntü.

Aradığım şey tik yağı olabilir mi?

Birkaç görsel ile örnek:

Mert

80+ Silver
Konuda mesajım bulunsun, yakın zamanda yapmak istediğim bir uygulama. Hatta aklımda tam olarak 200x70 vardı ancak sarkma yapacağını düşünmemiştim.

muratdinc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
45
İsim
Murat Dinç
Instagram
muratdincmd
Steam
muratdincmd
Facebook
muratdincmd
Twitter
muratdincmd
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Konuda mesajım bulunsun, yakın zamanda yapmak istediğim bir uygulama. Hatta aklımda tam olarak 200x70 vardı ancak sarkma yapacağını düşünmemiştim.

Şuradaki videoda 200x60cm 3mm masayı kırana kadar testler yapıyor:

Ayrıca malzeme farkı da şu videoda kendini belli ediyor:

• Beğen
Reaksiyonlar: Mert

kadirsari

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
kadir
Arkadaşlar ahşap yemek masası tarzında masam var çok memnunum ancak biraz yüksek biraz kısaltmak istiyorum teşekkürler :)

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
948,833
Üyeler
149,452
Son üye
Ömer.faruk241
Top Bottom