Neler Yeni

Mastürbasyon bağımlılığı nasıl bırakılır?

Dahası  
Reaksiyon skoru
172
İsim
Muhammet ali
Haftada 1 iyidir hergun mü yapıyorsun

Dahası  
Reaksiyon skoru
123
İsim
Eren Kaya
Arkadaşlar benim yapacak çok aktivitem var asıl mesele benim bunu kendi isteğimle bitiremem diğer her şeyi es geçip bağımlı olduğum için beynimin uyarması sonucu bunu yapıyorum uyuşturucu bağımlılığı gibi düşünün beynim beni uyarıyor uykumdan uyandırıyor mastürbasyon yapma ihtiyacı hissediyorum

Erdox

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
245
İsim
Erdoğan Aktaş
Aga argo gelicek ama 1 ay boyunca işemek haricin de kullanma

Dahası  
Reaksiyon skoru
172
İsim
Muhammet ali
Arkadaşlar benim yapacak çok aktivitem var asıl mesele benim bunu kendi isteğimle bitiremem diğer her şeyi es geçip bağımlı olduğum için beynimin uyarması sonucu bunu yapıyorum uyuşturucu bağımlılığı gibi düşünün beynim beni uyarıyor uykumdan uyandırıyor mastürbasyon yapma ihtiyacı hissediyorum
Kanka bu yorumundan sonra bence kesinlikle bir uzman tarafından kontrol altına almalısın bu durumu burda bu duruma düşmüş insan sayısı bence 1 bilemedin 2 dir onlarda kurtulmuş mudur bilemiyorum uzman bir psikolog dan destek almazsan senin işin baya zor gibi

Dahası  
Reaksiyon skoru
123
İsim
Eren Kaya
Hocam öyle bir şey demedim islamiyeti araştırmak en etkili çözüm dedim müslüman olmak ayrı dinin inceliklerini öğrenmek ayrı
kardeş İslamiyetinde diğer dinlerinde inciğini cıncığını biliyorum bağımlılığım ile dinin alakası yok, İslamiyetin alakası yok

_Zaur_

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,223
İsim
Zaur
İlgilendiği Kategoriler
Konu dışı
kardeş İslamiyetinde diğer dinlerinde inciğini cıncığını biliyorum bağımlılığım ile dinin alakası yok, İslamiyetin alakası yok
Mast zamanı bide kızın Kol kadar mıçtığını hayal et. Bak direk yani bar ağacı her neyse nasıl düşecek üzü aşağı :D ahahahahhshdhs

Eren Güven

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,694
İsim
Eren Güven
@Java @AyazAksoy4161 @EmreOFLU agalar gülüyonuz da ben en kesin çözümü önerdim, yaş 25 olduysa çavuşu nizamiyeden dışarı salmak lazım. 😀
Argo olduysa kusura bakmayın düzeltirim

• Hahaha
Reaksiyonlar: java

Azoth

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
156
İsim
Azoth
Öncelikle geçmiş olsun hocam. Ben ne kadar tavsiye versemde bu seninle ilgili bir durum. Boş zamanın çok ise sürekli kafan o tarafa kayacaktır zaten. Nacizane, olabildiğince farklı ve yeni aktiviteler yapman gerek. Cinsellik içeren konuşmalar, resimler, videolae vs. uzak durman gerek. En önemliside nefsine hakim olman gerek. Müslüman olduğun içinde boy abdestinin dışında aklına her geldiğinde üşenmeden normal abdest alabilirsin. Kısaca kendini daha fazla maneviyata, islama yöneltebilirsin. İslam temizliktir, güzel ahlaktır. Bizde İslama yöneldiğimizde bu gibi utanılacak işlerden kurtuluruz inşallah. Allah’ın her an bizi gördüğünü unutma ve bu durumda böyle işleri yaparken utanmamız ve yapmamamız gerek. Bol bol dualar okuyabilirsin ve vesveselere kulak asma.

omer_34

80+ Silver
bunun yöntemi cartı curtu yok yapmayacaksın veya gidip doktora tedavi olacaksın.

bunun yöntemi cartı curtu yok yapmayacaksın veya gidip doktora tedavi olacaksın.
Çok yardımcı oldun kanka sağ ol. Adam doktora gitmiş zaten diyor ki benim iradem dışında bir seçenek sunun. Biraz dikkatli okusan keşke

Erdem Arslan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,141
İsim
Erdem Arslan
İlgilendiği Kategoriler
Sağlık, Spor, Yabancı Dil
Şimdi kesip at diyeceğim olmayacak. Bir uzman desteği alsan iyi olur. Sadece mastürbasyon bağımlılığın yok farklı problemlerin de var bence. 3-4 saat boşalmadan mastürbasyon yapıyorsan altında yatan farklı sebepler de olabilir. Geçmiş olsun.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
908,982
Üyeler
141,071
Son üye
exelemoon
Top Bottom