Neler Yeni

Mastürbasyon yapmamak zararlı mı?

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

cici

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,697
İsim
9304
İlgilendiği Kategoriler
profil mesajları ve konu dışı

Gorkeemmm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
163
İsim
Gorkem Yavuz
Evet ama düşündügüm an bile kalbim hızlanıyor ben de panik yapıyirum
Benimde hızlanıyor sonra sakin oluyorsun. Dayanamazsan patlatıyorsun bir tur tamam bitti. Haftada 1-2 yapman gerekir en azından ayda 4-5 kere falan yap.

Kara*

80+ Silver
Ne dert ettin patlat 1-2 kere haftada keyfine bak. Boşu boşuna komandoyu hazır kıta bekletme.

alovra

80+ Bronze
aynı sıkıntı bendede var hiç yapacasım yok 3 ay olmuştur belki yapsam bile nedense mutsuz oluyorum hayat boş muş gibi oluyor bi garip testosteron hormonu yerlerde galiba sigara da kullanmıyom bişi olmaz ilerde heralde

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,029
İsim
Semih Boran
Umarım dalga geçiyorsundur @Furkan Karagülle
Rüya görmeden ya da rüyada cinsellik ile ilgili bir şey yani rüyada seks vs. yapma görmediysen, rüyada gördüğün kadınları arzulayıp mastürbasyon yapmadıysan rüyalanma şeytandandır. bir ihtiyaç vs. değil. Rüyalanmaktan korunma için dua bile var. Bilmediğiniz şeyler hakkında konuşmayın. Yani bir sabah kalktığın zaman boşalmış hâlde kendini bulman ihtiyaç değil. Şeytan, İslâm'dan soğutmak için yapıyor. Fark edersen Gusül Abdesti alman gerekiyor çünkü. Namaza vs. üşendirmeye çalıştırıp, bıraktırmak için. Birde cünüp hâlde bir Namaz vakti geçirirsen cünüp kaldığın her saniye günaha giriyorsun. Gusül alındığı zaman ise günah yazılma durumu ortadan kalkar. Mesela başkasının evinde genelde insanlar cesaret edemeyeciğinden Gusül alması gerektiğini vs. kendince bizleri zor duruma sokmak için yapıyor.

Son düzenleme:

cerrahh

80+ Bronze
Rüya görmeden ya da rüyada cinsellik ile ilgili bir şey yani rüyada seks vs. yapma görmediysen, rüyada gördüğün kadınları arzulayıp mastürbasyon yapmadıysan rüyalanma şeytandandır. bir ihtiyaç vs. değil. Rüyalanmaktan korunma için dua bile var. Bilmediğiniz şeyler hakkında konuşmayın. Yani bir sabah kalktığın zaman boşalmış hâlde kendini bulman ihtiyaç değil. Şeytan, İslâm'dan soğutmak için yapıyor. Fark edersen Gusül Abdesti alman gerekiyor çünkü. Namaza vs. üşendirmeye çalıştırıp, bıraktırmak için. Birde cünüp hâlde bir Namaz vakti geçirirsen cünüp kaldığın her saniye günaha giriyorsun. Gusül alındığı zaman ise günah yazılma durumu ortadan kalkar. Mesela başkasının evinde genelde insanlar cesaret edemeyeciğinden Gusül alması gerektiğini vs. kendince bizleri zor duruma sokmak için yapıyor.
ilk defa duyuyorum ben. rüyalanma allahın bize cinsel ilişkinin nasıl olduğunu öğretiyor ve zinadan uzak tutuyor. dinen bir sakıncası da yok sadece hastalık olabilir. çok oluyorsa diye doktora gitmek lazım. dinen biraz radikalsiniz. her şeyin fazlası zarar bence.

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,029
İsim
Semih Boran
ilk defa duyuyorum ben. rüyalanma ALLAH'ın bize cinsel ilişkinin nasıl olduğunu öğretiyor ve zinadan uzak tutuyor. dinen bir sakıncası da yok sadece hastalık olabilir. çok oluyorsa diye doktora gitmek lazım. dinen biraz radikalsiniz. her şeyin fazlası zarar bence.
Sizin dediğinizin dışındaki rüyalanmanın şeytandan olduğunu bahsettim yazımda. Rüya görmeden rüyalanmak şeytandan. Onun dışında ALLAH'ın mastürbasyon ve zinadan uzak duran bekar Ehl-i Sünnet kullarına rüyada gösterdiği cinsel ilişki ve rüyada gördüğün kadın/kadınları arzulayıp boşalmanın hariç olduğunu yazdım. Bahsettiğim hiçbir rüya görmeden rüyalanmaydı.

cerrahh

80+ Bronze
Sizin dediğinizin dışındaki rüyalanmanın şeytandan olduğunu bahsettim yazımda. Rüya görmeden rüyalanmak şeytandan. Onun dışında ALLAH'ın mastürbasyon ve zinadan uzak duran bekar Ehl-i Sünnet kullarına rüyada gösterdiği cinsel ilişki ve rüyada gördüğün kadın/kadınları arzulayıp boşalmanın hariç olduğunu yazdım. Bahsettiğim hiçbir rüya görmeden rüyalanmaydı.
o nasıl oluyor hocam? halüsinasyon mu görüyor insanlar?

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,029
İsim
Semih Boran
o nasıl oluyor hocam? halüsinasyon mu görüyor insanlar?
Hayır, şeytan zor duruma düşürmeye çalışıyor kendince. Namazdan vs. soğutmak için yapıyor. Fark edersen Gusül Abdesti alman gerekiyor. İşte, seni zor duruma düşürmek, İslâm'dan soğutmak vs. için yaptığı bir şey.

James Gg

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,338
İsim
James Gg
İlgilendiği Kategoriler
Pc Toplama-ekran kartı-işlemci-anakart-acer çöp laptop

OUHasan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,993
Mutluluk benim için yaratılmışken, mutsuz olamam!
İsim
Hasan
İlgilendiği Kategoriler
Konu dışı
Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,129
Üyeler