Neler Yeni

MasüstüPC iPad9. Nesil ve HP laptopu satıp güçlü oyun laptopu almak mantıklı mı?

MelihSak

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Melih
Merhaba arkadaşlar, üniversite öğrencisiyim ve evde kalıyorum. Bir süre önce arkadaşlarla oyun oynamak için HP bir laptop aldım ama bu gereksiz kasmalar beni sıktı. Şimdi asıl konumuza gelelim: Memleketteki evimde RTX 3060 Galax Kuro 12 White Edition ekran kartıyla bir sistemim var. Bunun yanında Asus Tuf Gaming anakartlı B450m, Ryzen 5 3600 işlemci, 1TB Kingston M.2 SSD, XPG 8x8 RGB 2800MHz RAM, Gamepower sıvı soğutma ve 650W Bronz sertifikalı Cooler Master güç kaynağı kullanıyorum. Ek olarak, temperli camlı White Edition Cooler Master kasa da bulunuyor.

Bahsettiğim HP G9 245 modeli ise 14 inçlik bir laptop. İçinde normalde 8 GB RAM vardı, ancak boş slot için internetten aldığım ekstra 8x8 RAM ile toplamda 16 GB RAM'e ulaştım.

Son olarak, sıfır arızalı ve kozmetik olarak mükemmel durumda olan 64GB'lık 9. Nesil iPad'im var. Bununla birlikte, 360 derece dönebilen ve dokunmatik özellikli bir Bluetooth klavye ile birlikte geliyor.

Evde kullanacak olursam, 144Hz'lik bir monitöre HDMI ile bağlayıp kullanmayı düşünüyorum. Üniversiteye gittiğimde ise normal bir laptop gibi kullanmak istiyorum. Sizce mantıklı bir hareket mi olur? Ayrıca, bu ürünleri satarsam ne kadar kazanç elde edebilirim?

Top Bottom