Neler Yeni

Matebook 14 ile d16 arasında kaldım sizce ?

gülmez

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
ferşah gülmez
Bundan 5 ay önce Asus tuf Gaming f17 almıştım ve geçtiğimiz haftalarda anakarti yandı. Servis ve mahkeme süreci ile uğraşıyorum. Bir bilgisayar ihtiyacım var ve Matebook 14 ile Matebook D16 arasında gidip geliyorum.

Oyun çok oynayan biri değilim iş ve okul için kullanıyorum. Tek derdim Adobe programlarında az çok bi performans almak. Premierede vs çok abartı kasmadan edit yapabilmek, figma photoshop vs kullanabilmek.

14 İle D16 arasindaki en belirgin fark 14 serisinde R7 4800h işlemci var ve dokunmatik ekranı var. D16da R5 4600h işlemci var ve daha büyük bir ekranı var.

Matebook 14u işlemcisinden dolayı tercih etmek istiyorum fakat hem ekranı küçük hemde Türkiye'deki incelemelerde çok görmediğim için tereddüt ediyorum. D16 ise popüler bi notebook ve birçok kişi kullanıp öneriyor

Aradaki işlemci gücü çok farkeder mi ? Veya Onerebilceginiz başka bir laptop varmı ? Max 9.5 10k bütçe var. Çok oyun meraklısı değilim ama bazı markaların ekran kartlı olup böyle iş bilgisayarı görünümünde laptoplarini da gördüm bildiğiniz varsa gönderirseniz çok sevinirim.

DJ. Mic Check

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
M1 Macbook Air öneririm.

Kartal34

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,634
İsim
Yok
Bundan 5 ay önce Asus tuf Gaming f17 almıştım ve geçtiğimiz haftalarda anakarti yandı. Servis ve mahkeme süreci ile uğraşıyorum. Bir bilgisayar ihtiyacım var ve Matebook 14 ile Matebook D16 arasında gidip geliyorum.

Oyun çok oynayan biri değilim iş ve okul için kullanıyorum. Tek derdim Adobe programlarında az çok bi performans almak. Premierede vs çok abartı kasmadan edit yapabilmek, figma photoshop vs kullanabilmek.

14 İle D16 arasindaki en belirgin fark 14 serisinde R7 4800h işlemci var ve dokunmatik ekranı var. D16da R5 4600h işlemci var ve daha büyük bir ekranı var.

Matebook 14u işlemcisinden dolayı tercih etmek istiyorum fakat hem ekranı küçük hemde Türkiye'deki incelemelerde çok görmediğim için tereddüt ediyorum. D16 ise popüler bi notebook ve birçok kişi kullanıp öneriyor

Aradaki işlemci gücü çok farkeder mi ? Veya Onerebilceginiz başka bir laptop varmı ? Max 9.5 10k bütçe var. Çok oyun meraklısı değilim ama bazı markaların ekran kartlı olup böyle iş bilgisayarı görünümünde laptoplarini da gördüm bildiğiniz varsa gönderirseniz çok sevinirim.
Dediğiniz işler için M1 MacBook Air baya iyi olur. Bu modeller arasında ise Matebook 14” derim ben.

DJ. Mic Check

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Evet bende isterim fakat hem fiyatı aşıyor hem en ufak bi parçası çok pahalı ayriyetten 8 GB ve 256 GB depolama sorun yasaticaktir. bütçemi aşar
8 GB yeterli oluyor, tıpkı iPhone'lardaki gibi.
256 GB ise gerekirse harici bir harddisk ile çözülür, dert etmeyin.

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
8 GB yeterli oluyor, tıpkı iPhone'lardaki gibi.
256 GB ise gerekirse harici bir harddisk ile çözülür, dert etmeyin.

PT'den ürün almak için belge falan gerek var mı?

DJ. Mic Check

80+ Platinum
En İyi Cevap
3

DJ. Mic Check

80+ Platinum
En İyi Cevap
3

DJ. Mic Check

80+ Platinum
En İyi Cevap
3

DJ. Mic Check

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Şimdi almaya çalışıyorum. Belge istiyor. Belge vermeyince sipariş ekranından atıyor.
Bilgim yok artık maalesef.
Öğrenciyseniz zaten sorun olmaz. Ki öğrencisiniz :)

Top Bottom