Neler Yeni

mATX Valorant-LoL için sistem tavsiyesi

Virtuose

80+
Merhabalar arkadaşlar, başlıkta yazdığım gibi sadece Valorant ve LoL oynuyorum. Steam hesabım bile yok.

İki adet sorunum var;

1- Tuhaf takıntıları olan bir insanım, standart bir kasaya küçük anakart koymak beni çok rahatsız eder. Bu yüzden mATX bir sistem toplamak istiyorum.

2- Bugüne kadar hiç tam teçhizatım olmadı. Ne bir mouse ne bir kulaklık... Monitörüm de yok laptop kullanıcısıyım. Yani böylesine sıfırdan bir sistem toplamak ne kadara mal olur? Sistem tamamen f/p olmalı ama ölücü değilim. Her şeye ayırdığım bütçe 15k, belki 20'ye kadar çıkabilirim ama gerek var mı?

Teşekkürler.

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,535
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
20k'ya çıkarsan iyi bir ryzen 5 5600 rx 6600 toplarsın. yanına elit çevre birimleriyle. 15k'da RTX 2060'lı hazır sistem alırsın, elit çevre birimleriyle oynarsın

Veya, 15k'ya RX6600'lü Ryzen 5 5600'lü çok iyi olmayan bir sistem toplarsın, çevre birimlerin baya kötü olur. monitörün iyi olur. sistem çokta iyi olmaz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada, Micro ATX sistem kurmana gerek yok. 20K'ya çıkarsan anakartı B550-A Pro yapabilirsin. Micro ATX Kasa çok yok malesef piyasada.

Virtuose

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
20k'ya çıkarsan iyi bir ryzen 5 5600 rx 6600 toplarsın. yanına elit çevre birimleriyle. 15k'da RTX 2060'lı hazır sistem alırsın, elit çevre birimleriyle oynarsın

Veya, 15k'ya RX6600'lü Ryzen 5 5600'lü çok iyi olmayan bir sistem toplarsın, çevre birimlerin baya kötü olur. monitörün iyi olur. sistem çokta iyi olmaz.

Bu arada, Micro ATX sistem kurmana gerek yok. 20K'ya çıkarsan anakartı B550-A Pro yapabilirsin. Micro ATX Kasa çok yok malesef piyasada.
Tabi hocam ATX kart olursa standart bir kasa da alabilirim. Elit çevre birimleriyle oynamak tercihim olur açıkcası ama dediğim gibi steam hesabım bile yok yani sistemin sabit 144+ fps vermesi benim için gayet yeterli olur.

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,535
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
Tabi hocam ATX kart olursa standart bir kasa da alabilirim. Elit çevre birimleriyle oynamak tercihim olur açıkcası ama dediğim gibi steam hesabım bile yok yani sistemin sabit 144+ fps vermesi benim için gayet yeterli olur.
Hayatın boyunca sadece valorant mı oynayacaksın?

Ona göre RTX 2060'lı sistem önereceğim.

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,535
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,535
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,535
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
Yeterli hocam, RDR2'de 60 fpsi zorluyor god of war da böyle olursa kâfi.
Birde son kez şu videoya bakın.
haberiniz olsun, RX6600'lü sistem alırsanız parçalarınız daha kaliteli olur. ama daha fazla para harcarsınız.

Monitör olarak, şimdiden monitörünüzü atayım. gayet kaliteli monitördür.

Virtuose

80+
Birde son kez şu videoya bakın.
haberiniz olsun, RX6600'lü sistem alırsanız parçalarınız daha kaliteli olur. ama daha fazla para harcarsınız.

Hocam almışken iyisi olsun bilgisayar sürekli alınan bir şey değil sonuçta özellikle ülkemizde. Tek sorum şu AMD'nin 5600xt 5700xt kartlarında çeşitli sorunlar vardı bu tarz sorunlar yaşamak istemem, onun dışında herhangi bir önyargım yok.

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,535
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
Hocam almışken iyisi olsun bilgisayar sürekli alınan bir şey değil sonuçta özellikle ülkemizde. Tek sorum şu AMD'nin 5600xt 5700xt kartlarında çeşitli sorunlar vardı bu tarz sorunlar yaşamak istemem, onun dışında herhangi bir önyargım yok.
Çeşitli sorunlar dediğiniz nedir? wattmandan bahsediyorsanız, onun çözümü basit olsa bile.

Virtuose

80+
Hocam bunun yanına ikinci bir monitör de almak olmaz mı şimdi beni de heveslendirdiniz açıyorum kesenin ağzını :kedi:

Çeşitli sorunlar dediğiniz nedir? wattmandan bahsediyorsanız, onun çözümü basit olsa bile.
Hocam wattman hatası vardı bir de siyah ekran hatası alıyordu sanırım bazı kullanıcılar ama 6000 serisini iyi takip edemedim bu tarz hatalar var mı bilmiyorum

Top Bottom