Neler Yeni

mATX Valorant-LoL için sistem tavsiyesi

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,535
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
3700 TL
480 TL
6300 TL
1189 TL
568 TL
700 TL
940 TL

Şimdi, sistem basit olarak buna benzeyecek. Ramler kesinlikle bunlar olacak, isterseniz 32 yaparsınız.
Bu şekilde, 13877 TL.

Kalite upgradeleri.
Kasayı bu yaparsanız, fiyatı 300 TL daha artar ama daha kaliteli bir kasaya sahip olursunuz.

Ekran kartını bu yaparsanız, basit mantık olarak FPS değerleriniz çoook daha fazla olur.
1700 Tl fiyat artışı var.

Şimdi, Anakart olarak bir sürü seçeneğiniz var. bütçenize göre istediğinizi ayarlayabilirsiniz.

+400 TL
+700 TL
+900 TL
+1200 TL
+1600 TL.

Psu olarak ileriye yatırım şeklinde, bu PSU alınabilir. fiyata +700 Ekler.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam bunun yanına ikinci bir monitör de almak olmaz mı şimdi beni de heveslendirdiniz açıyorum kesenin ağzını :kedi:

Hocam wattman hatası vardı bir de siyah ekran hatası alıyordu sanırım bazı kullanıcılar ama 6000 serisini iyi takip edemedim bu tarz hatalar var mı bilmiyorum
2. Monitörü ikinci el 24 inch 60-75hz 4 ms bir monitör alırsınız. onu sıkıntı etmeyin çok.

Ulen bak yine soğutucu unuttum. Her konuda unutuyorum. Her sistem önerisinde aklımdan çıkıyor.
Alın T6 Ultranız.

NOMADRANTAN

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,422
İsim
Nomad el ghost
Instagram
Serdar
Steam
Aaaa
Twitter
Olm
Discord
Yeterrrr
Reddit
Aaaaaaa
hocam sunu demek istiyorum amd ekran kartı almayın sadece bunun demek istiyorum.20 k butceye rtx 3060 lı sıstem toplarsınız hatta ustune kalır.

Virtuose

80+
3700 TL
480 TL
6300 TL
1189 TL
568 TL
700 TL
940 TL

Şimdi, sistem basit olarak buna benzeyecek. Ramler kesinlikle bunlar olacak, isterseniz 32 yaparsınız.
Bu şekilde, 13877 TL.

Kalite upgradeleri.
Kasayı bu yaparsanız, fiyatı 300 TL daha artar ama daha kaliteli bir kasaya sahip olursunuz.

Ekran kartını bu yaparsanız, basit mantık olarak FPS değerleriniz çoook daha fazla olur.
1700 TL fiyat artışı var.

Şimdi, Anakart olarak bir sürü seçeneğiniz var. bütçenize göre istediğinizi ayarlayabilirsiniz.

+400 TL
+700 TL
+900 TL
+1200 TL
+1600 TL.

Psu olarak ileriye yatırım şeklinde, bu PSU alınabilir. fiyata +700 Ekler.

2. Monitörü ikinci el 24 inch 60-75hz 4 ms bir monitör alırsınız. onu sıkıntı etmeyin çok.

Ulen bak yine soğutucu unuttum. Her konuda unutuyorum. Her sistem önerisinde aklımdan çıkıyor.
Alın T6 Ultranız.
Hocam bu nasıl bir emektir :oops: Teşekkürler hepsini inceleyeceğim tek tek. Pekiii çevre birimleri konusunda tavsiyeleriniz var mı 👉👈

hocam sunu demek istiyorum amd ekran kartı almayın sadece bunun demek istiyorum.20 k butceye rtx 3060 lı sıstem toplarsınız hatta ustune kalır.
Hocam biliyorum nvidia kadar başarılı değil ama donanımdan tam anladığım da söylenemez. O yüzden sizlerden yardım istiyorum eğer tavsiyeniz varsa seve seve saatlerce incelerim bakarım.

İnanın şu bir haftadır araştırmaktan beynim eridi :D

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,535
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
Hocam bu nasıl bir emektir :oops: Teşekkürler hepsini inceleyeceğim tek tek. Pekiii çevre birimleri konusunda tavsiyeleriniz var mı 👉👈

Hocam biliyorum nvidia kadar başarılı değil ama donanımdan tam anladığım da söylenemez. O yüzden sizlerden yardım istiyorum eğer tavsiyeniz varsa seve seve saatlerce incelerim bakarım.

İnanın şu bir haftadır araştırmaktan beynim eridi :D
Monitör tavsiyesi verebilirim. onun dışında o kadar da bilgim yok çevre birimleri konusunda. Ama birazcık araştırma yapabilirim. Tabi bana kesin bir bütçe vermeniz lazım, önce sistemi nasıl alacağınıza karar verin. ona göre bütçe modeli hazırlayın. Özel istekleriniz varsa(Kablolu kablosuz, blue switch vb) onları yazın.

İşinize yaradıysa, en iyi cevap olarak raporlayabilirsiniz :blobdance:

Virtuose

80+
Monitör tavsiyesi verebilirim. onun dışında o kadar da bilgim yok çevre birimleri konusunda. Ama birazcık araştırma yapabilirim. Tabi bana kesin bir bütçe vermeniz lazım, önce sistemi nasıl alacağınıza karar verin. ona göre bütçe modeli hazırlayın. Özel istekleriniz varsa(Kablolu kablosuz, blue switch vb) onları yazın.

Hocam geç cevap verdiğim için kusura bakmayın. En iyi yanıt olarak raporladım :blobdance: Dediğiniz eklemelerin çoğunu yaptım. Anakartı ATX olarak alıp almama konusunda kararsızım. Almazsam yaklaşık 20k oluyor alırsam yaklaşık 21k o yüzden alasım var 🤑

Çevre birimleri konusunda red switch mekanik klavye düşünüyorum ve kablolu kullanmakta bir sakınca görmüyorum. Zaten kablosuz kulaklıkların fiyatları da uçmuştur diye tahmin ediyorum. Çevre birimleri en en cahil olduğum konu yani yardım ederseniz çok mutlu olurum. Bilen bir arkadaş varsa tanıdığınız o da olur :peepokalp:

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,535
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
Hocam geç cevap verdiğim için kusura bakmayın. En iyi yanıt olarak raporladım :blobdance: Dediğiniz eklemelerin çoğunu yaptım. Anakartı ATX olarak alıp almama konusunda kararsızım. Almazsam yaklaşık 20k oluyor alırsam yaklaşık 21k o yüzden alasım var 🤑

Çevre birimleri konusunda red switch mekanik klavye düşünüyorum ve kablolu kullanmakta bir sakınca görmüyorum. Zaten kablosuz kulaklıkların fiyatları da uçmuştur diye tahmin ediyorum. Çevre birimleri en en cahil olduğum konu yani yardım ederseniz çok mutlu olurum. Bilen bir arkadaş varsa tanıdığınız o da olur :peepokalp:
@Evil Belief Belki kulaklık konusunda yardımcı olabilir. @Ahmet Sevinç Klavye araştırıyordu heralde.

Ahmet Sevinç

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,244
İsim
Ahmet Sevinç

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,535
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
@stereohearts len senin var mı bilgin ustam, çevre birimle ile bilgili hiç tanımıyorum neredeyse.

Virtuose

80+

Hocam sizi bir daha rahatsız ediyorum aklıma bir şey geldi. Konunun başlangıcında da dediğim gibi ağırlıklı olarak valorant ve lol oynuyorum yani bunların dışında insurgency sandstorm girebilirim gidip de fazla Triple A oyun oynayacağımı sanmıyorum üzerinde uzun uzun düşündüm.

Sorum şu, sistemi değiştirebilir miyiz biraz? Mesela 6500 XT işimi görür mü bu tarz bir kullanımda?

Sizi çok rahatsız ettim farkındayım ama 3-4 gündür düşünüyorum ve kullanımımın bu yönde olacağına emin oldum.

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,535
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
Hocam sizi bir daha rahatsız ediyorum aklıma bir şey geldi. Konunun başlangıcında da dediğim gibi ağırlıklı olarak valorant ve lol oynuyorum yani bunların dışında insurgency sandstorm girebilirim gidip de fazla Triple A oyun oynayacağımı sanmıyorum üzerinde uzun uzun düşündüm.

Sorum şu, sistemi değiştirebilir miyiz biraz? Mesela 6500 XT işimi görür mü bu tarz bir kullanımda?

Sizi çok rahatsız ettim farkındayım ama 3-4 gündür düşünüyorum ve kullanımımın bu yönde olacağına emin oldum.
Görür. sıkıntı olmaz. ileride upgrade yaparsın.

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,535
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
Hocam bu sisteme nasıl bir mönitör gider öneri yapabilir misiniz
Sepette 2390 Tl oluyordu bu sabah. hala öyle mi bilmiyorum.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
954,219
Üyeler
150,422
Son üye
W1nRR
Top Bottom