Neler Yeni

Mavi Ekran Mavi ekran alıyorum.

XakoR

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Hüseyin Efe
TPM açık yada kapalı iken Valorant Windows 11 hata veriyor diye biliyorum.
Cyberpunk 'a giriş yaparken de yaşadım mavi ekranı. Son 2 hata Valorant ama ondan önceki hatalardan 2 si cyberpunk açılırken oldu.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Öncelikle @Eva. hocama teşekkür ederim. BIOS'u da bir güncelle hocam. Rev sürümün %99 REV 1.5. AMD Chipset sürücüsünü güncellemesini isteyecektim onu halletmişsin. Tekrardan DDU ile sürücüyü kaldırıp kurmanı isteyecektim onu da yapmışsın. (Biraz daha eski sürücüleri denemediysen onları da dene) Eğer gene sorun yaşarsan Windows 10'nu yükleyip tekrardan bir dene bakalım.
Sorunun donanımsal olma ihtimali var mı? Yoksa yazılım kaynaklı mi?

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,145
İsim
Emre Zengin
Cyberpunk 'a giriş yaparken de yaşadım mavi ekranı. Son 2 hata Valorant ama ondan önceki hatalardan 2 si cyberpunk açılırken oldu.

Sorunun donanımsal olma ihtimali var mı? Yoksa yazılım kaynaklı mi?
Bir tane hata daha gördüm ikisinde ortak ama tam olarak ne olduğunu bilmiyorum. Hata adı: i8042prt.sys Onu şuan araştırabilecek durumda değilim akşam unutmazsam ona da bir bakacağım. Hızlıca bir göz geçirdiğimde klavye ya da fare kaynaklı gibi bir şeymiş.

XakoR

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Hüseyin Efe
Bir tane hata daha gördüm ikisinde ortak ama tam olarak ne olduğunu bilmiyorum. Hata adı: i8042prt.sys Onu şuan araştırabilecek durumda değilim akşam unutmazsam ona da bir bakacağım. Hızlıca bir göz geçirdiğimde klavye ya da fare kaynaklı gibi bir şeymiş.
Cevabınızı bekliyorum hocam. Görev çubuğunu da çözdüm bu arada. DDU sanırım explorer.exe 'nin bir uzantısını silmiş ve bozuk çalışmasına sebep oluyormuş. Görevi sonlandırıp kendi elimle tekrar görev girdim ve yönetici yetkisi verdim. Sonrasında düzeldi. Nedense Windows 11 'de DDU kullanınca görev çubuğum bozuluyor. 3. oldu bu. İlk ikisinde çözüm bulamayıp format atmıştım. Bunda buldum neyse ki.

cmdye sırasıyla bunları yazar mısınız
DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth
DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth
DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth
sonra bilgisayarı yeniden başlatın
Dediklerinizi yaptım şimdi yeniden başlatıyorum.

Ekler

• resim_2023-06-25_165749106.png
    resim_2023-06-25_165749106.png
    35.1 KB · Hit: 22
Son düzenleme:

XakoR

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Hüseyin Efe
OCCT testleri
3D Standart ve VRAM
Ekstra olarak koyayım dedim.

Ekler

• resim_2023-06-25_171034358.png
    resim_2023-06-25_171034358.png
    160.7 KB · Hit: 22
  • resim_2023-06-25_171839453.png
    resim_2023-06-25_171839453.png
    162.8 KB · Hit: 15

XakoR

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Hüseyin Efe
Hocam bir gelişme var mı bakabildiniz mi?

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,145
İsim
Emre Zengin
Hocam bir gelişme var mı bakabildiniz mi?
Baktım şimdi ama yazılımsal ve donanımsal bir çok sebebi olabilirmiş. OCCT testlerin temiz görünüyor. Büyük ihtimalle yazılımsal bir sorun var. DISM aracında bütün her şeyi kontrol etmiş.
Windows Update üstünden güncelleştirmeleri denetlemediysen onları da yap isteğe bağlı sürücüleri de kur. Eğer sorun yaşarsan Windows 10 yükleyip kullanmayı dene sistemi. Sen DDU'yu güvenli modda çalıştırıp ekran kartı sürücünü siliyorsun dimi?

XakoR

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Hüseyin Efe
Baktım şimdi ama yazılımsal ve donanımsal bir çok sebebi olabilirmiş. OCCT testlerin temiz görünüyor. Büyük ihtimalle yazılımsal bir sorun var. DISM aracında bütün her şeyi kontrol etmiş.
Windows Update üstünden güncelleştirmeleri denetlemediysen onları da yap isteğe bağlı sürücüleri de kur. Eğer sorun yaşarsan Windows 10 yükleyip kullanmayı dene sistemi. Sen DDU'yu güvenli modda çalıştırıp ekran kartı sürücünü siliyorsun dimi?
Hayır güvenli modda çalıştıramadım. Denesem de çalışmadı garip bir şekilde. Ben de uğraşmadım direkt sildim. Dünden beri mavi ekran almıyorum bakalım ne olacak. 1 hafta falan sonra update geçeceğim. Bu arada sorun neredeymiş onu biliyor musunuz? Yani gözüküyor mu açıkça. Bir dosya, yazılım, donanım vs.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,145
İsim
Emre Zengin
Hayır güvenli modda çalıştıramadım. Denesem de çalışmadı garip bir şekilde. Ben de uğraşmadım direkt sildim. Dünden beri mavi ekran almıyorum bakalım ne olacak. 1 hafta falan sonra update geçeceğim. Bu arada sorun neredeymiş onu biliyor musunuz? Yani gözüküyor mu açıkça. Bir dosya, yazılım, donanım vs.
Chipset sürücüsünden olabilir hocam.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
909,441
Üyeler
141,138
Son üye
Syniox0
Top Bottom