Neler Yeni

Mavi Ekran Hatası alıyorum minidump dosyları ekledim

Noren

80+ Silver
En İyi Cevap
2
dün ikinci el bir harddisk taktıktan sonra mavi ekran hatası aldım tarayıcılar(opera gx.chorme) sürekli çöküp kapanıyordu. hardiski çıkarmama rağmen yine de mavi ekran hatalatı aldım .Daha sonra pc ye format attım kurduktan sonra yine hata verdi pc de 2+2+2 ram takılı birisini çıkartıp ram teste soktum sorun buldu fakat sadece 2 gb ram tek tek test edince hata bulmadı bilgisayarım eski fakat yine de işimi görüyor
Pc özellikler :
Anakart:Gigabyte GA-880GA-UD3H
İşlemci:AMD Phenom(tm) II X4 945 Processor 3.00 GHz
Ram:2+2 1333mhz(ramler aynı marka ama aynı model değil)
ekran kartı:ATI RADEON HD 3870
MİNİDUMP DOSYLARI:

En İyi Cevap
Erişimi herkese açarsanız yardımcı olabiliriz yoksa mail atmak zorunda olacağız.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hataya sebep olan dosya Wof.sys isimli dosyaymış sistem dosyalarından olan eksik veya bozuk olabilir.

-Daha önceden sistem geri yükleme noktası oluşturduysanız o noktaya geri dönün.

-Windows arama kısmına "cmd" yazın yönetici olarak çalıştırıp "sfc /scannow" yazıp ENTER layın. (windows dosyalarını onarır)

-Windows güncelleştirmelerini yapın.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Diğer minidump dosyası ise tcpip.sys dosyası mavi ekrana sebep olmuş.

-Ağ sürücülerini güncelleyin.

-Windows arama kısmına "ağ sorunlarını giderin" diye aratıp...
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
69
İsim
Eyüp Köse
Erişimi herkese açarsanız yardımcı olabiliriz yoksa mail atmak zorunda olacağız.

Hataya sebep olan dosya Wof.sys isimli dosyaymış sistem dosyalarından olan eksik veya bozuk olabilir.

-Windows arama kısmına "cmd" yazın yönetici olarak çalıştırıp "sfc /scannow" yazıp ENTER layın. (windows dosyalarını onarır)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

-Windows arama kısmına "ağ sorunlarını giderin" diye aratıp sorunu çözmeyi deneyin.

Son düzenleme:
En İyi Cevap

Noren

80+ Silver
En İyi Cevap
2
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

-Windows arama kısmına "ağ sorunlarını giderin" diye aratıp sorunu çözmeyi deneyin.
Teşekkürler en iyi cevap olarak da raporladım

Top Bottom