Neler Yeni

Mavi Ekran Hatası !!

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Sadi Furkan
Oyunları açıyorum valoda bazen 15 dk sonra csde açılır açılmaz kapanıyor. Ama crash hatası oyunu kendim kapatırsam crash hatası alıyorum. Diğer türlü kendi kapanıyor. Minidump dosya görselini atıyroum aşağıya. Ne yapmam gerekiyor?
Sistem özellikleri
Asus 4070 super proart
ryzen 5 7600x
32gb corsair ram
arctic 280mm sıvı soğutma
b650 gaming plus wifi anakart

Ekler

• Screenshot 2024-07-28 004319.png
    Screenshot 2024-07-28 004319.png
    81.7 KB · Hit: 16

332merek

80+ Bronze
Görünüşe göre minidump dosyasını içeren bir hata raporu yüklemişsiniz. Bu tür sorunlar genellikle donanım, sürücü veya yazılım uyumsuzluklarından kaynaklanabilir. Aşağıda, adım adım bu sorunu çözmek için izleyebileceğiniz bazı genel adımlar bulunmaktadır:

1. Sürücü Güncellemeleri​

• Grafik Kartı Sürücüsü: En son grafik kartı sürücüsünü NVIDIA'nın veya ASUS'un resmi web sitesinden indirip yükleyin.
  • Anakart Sürücüsü: B650 Gaming Plus WiFi anakartınız için en son BIOS ve yonga seti sürücülerini MSI'ın resmi web sitesinden indirip yükleyin.

2. Sistem Güncellemeleri​

• Windows Güncellemeleri: Windows Update üzerinden sisteminizdeki tüm güncellemeleri kontrol edip yükleyin.

3. Bellek Testi​

• RAM Testi: Windows Memory Diagnostic veya MemTest86 gibi bir araç kullanarak RAM'inizi test edin.

4. Oyun Dosyalarını Doğrulama​

• Oyun Dosyalarını Doğrulama: Steam veya ilgili oyun platformu üzerinden oyun dosyalarını doğrulayın.

5. Minidump Analizi​

• Minidump dosyasının detaylı analizini yaparak sorunun kaynağını tespit etmek için !analyze -v komutunu kullanabilirsiniz. Bu komut, minidump dosyasını daha detaylı analiz ederek sorunun nedenini belirlemenize yardımcı olabilir.

Top Bottom