Neler Yeni

Mavi Ekran ATTEMPTED_EXECUTE_OF_NOEXECUTE_MEMORY mavi ekran hatası

Wynk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
zahid
Merhaba daha önceden MEMORY_MANAGEMENT mavi ekran almıştım şimdi ise ATTEMPTED_EXECUTE_OF_NOEXECUTE_MEMORY hatası alıyorum.
Sistem:
R5 1600 AF.
GTX 1070 MSI Gaming X
B450M K II.
8+8 G.Skill 3200 MHz RAM.
600W PSU.

Sanırım sorun donanımsal çünkü anakart ve ekran kartımı değiştirdim ondan sonra mavi ekran yemeye başladım ekran katı sürücüm ve BIOS sürümüm en son sürüm Windows 10 güncellemelerin hepsini yaptım ve XMP açık, bunun dışında neredeyse her oyunda crash yiyorum bazen 10 dk da bazen 30dk da bazen 1 saat de crash yememin bu mavi ekranlar ile bağlantılı olduğunu düşünüyorum yardımlarınız bekliyorum teşekkürler.

Minidump: minidump 2024 Åubat.rar

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,108
İsim
Emre Zengin
Merhaba daha önceden MEMORY_MANAGEMENT mavi ekran almıştım şimdi ise ATTEMPTED_EXECUTE_OF_NOEXECUTE_MEMORY hatası alıyorum.
Sistem:
R5 1600 AF.
GTX 1070 MSI Gaming X
B450M K II.
8+8 G.Skill 3200 MHz RAM.
600W PSU.

Sanırım sorun donanımsal çünkü anakart ve ekran kartımı değiştirdim ondan sonra mavi ekran yemeye başladım ekran katı sürücüm ve BIOS sürümüm en son sürüm Windows 10 güncellemelerin hepsini yaptım ve XMP açık, bunun dışında neredeyse her oyunda crash yiyorum bazen 10 dk da bazen 30dk da bazen 1 saat de crash yememin bu mavi ekranlar ile bağlantılı olduğunu düşünüyorum yardımlarınız bekliyorum teşekkürler.

Minidump: minidump 2024 Åubat.rar
NVIDIA ekran kartında sorun görünüyor hocam. Bir ekran kartı sürücüsünü kaldırıp kur:
1) Öncelikle ekran kartı sürücünüzü (https://www.nvidia.com.tr/download/driverResults.aspx/218380/tr) ve DDU'yu (https://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html) indirin.
2) İnternet bağlantını kesin. Bilgisayarı güvenli modda başlatın. (Başlatmak için shift tuşuna basılı tutup bilgisayarı yeniden başlatın. Gelen ekranda Sorun Giderme/ Gelişmiş Seçenekler/ Başlangıç Ayarları yeniden başlata basın. Gelen ekranda F4 ya da 4 tuşuna basın. Bilgisayar güvenli modda başlayacak.) Şimdi DDU'u açın ilk gelen ekranı kapatın ve ekran kartı sürücünüzü seçin. Seçtikten sonra sol üstte Temizledikten sonra yeniden başlat (Tavsiye Edilen) seçeneğini göreceksin ona bas ve sürücüyü kaldırın. Sürücüyü kaldırdıktan sonra bilgisayar kendini yeniden başlatacak.
3) Masaüstü geldiğinde indirmiş olduğunuz ekran kartı sürücünüzü kurabilirsiniz. Kurduktan sonra internetinizi bağlayın ve sisteminizi yeniden başlatın.

Eğer gene sorun yaşarsan bu sefer BIOS ayarlarından BIOS'u sıfırlayıp kaydedip çık hocam. D.O.C.P kapalı kalsın onu açma. Ondan sonra ekran kartı sürücünü kaldırıp tekrardan kur ve oyunlarda tekrardan test et. Sonra sonucu bildir hocam.

Benim fikrimi soracak olursan RAM'lerden kaynaklı ekran kartı sürücünü çökertiyor gibi. Bu dediklerimi sırasıyla dene bakalım.

Top Bottom