Neler Yeni

Maximus Z790 HERO ve I9 12900KS Sistem Alacağım. Önerilerinizi Yazar mısınız ?

Linus

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
vermiyorum
Dengesiz sistem, olmamış. Am5 sistem toplasanız daha iyi olur bence. Anakarta servet harcamak yerine aio ve işlemciyi yükseltin. Söylenecek çok şey var aslında. Kısaca 60k asla verilmez
Anakart daha önemli benim için şuan. AM5 düşünmüyorum anakartların pahalılığından. h150 alırım belki. 70K çıkacağım mönitor ile.
Ryzen düşünmüyorum. Ne kadar daha iyi gözüksede AMD illaki bir yerde limon sıkıyor. R9 7900X alsam güzel bir soğutmaya ihtiyacaım var. Crosshairlerin çoğu ülkemizde pahalı. Gigabyte'ın zaten aorusları ülkede yok denilecek kadar az. Alırsam X670E Carbon alırım.

KomtanKrang

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
498
İsim
Yücel
Discord
KomtanKrang#1018
https://www.gencergaming.com/deep-c...360mm-siyah-sivi-sogutucu?ref=akakce&v=1.26.6
böyle yapman yüz kat daha mantıklı

Linus

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
vermiyorum
https://www.gencergaming.com/deep-c...360mm-siyah-sivi-sogutucu?ref=akakce&v=1.26.6
böyle yapman yüz kat daha mantıklı
Tamamdır. Az daha ekleyip belki Master Z790 yaparım. Teşekkürler. ROG Hero mantıklı mı Taichi carraraya göre.

KomtanKrang

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
498
İsim
Yücel
Discord
KomtanKrang#1018
Tamamdır. Az daha ekleyip belki Master Z790 yaparım. Teşekkürler.
yapmana gerek yok aşırı üst seviye bir anakart
Mesaj otomatik birleştirildi:

Tamamdır. Az daha ekleyip belki Master Z790 yaparım. Teşekkürler.
eğer ileride upgrade düşünüyorsan amd çok daha mantıklı yani aslında 14. nesil için bu kadar üst seviye anakart almanın da pek bi mantığı yok destek bitti

NoctuaFanBoyu

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,916
İsim
Hamza Ziya Üstün
Anakartın hangi özellikleri sizin için önemli? Neye ihtiyacınız olabilir ki? Ne kullanacağınızı bilmediğimden soruyorum yanlış anlamayın. Ayrıca i7/9, r7/9 ne alırsanız alın aynı oranda iyi bir soğutucu hatta render vs ile en az 360mm soğutma şart. Am5 in yeni işlemcilere desteğinin olması da avantaj. 7950 veya 7800 x3d alsanız çok daha mantıklı. İlla olabilecek en pahalı anakartı almanıza gerek yok, üst segment mesela rog strix ile crosshair arasında normal kullanıcı için bir fark yok. Crosshair vs daha çok manyak overclock yapanlar için zaten

Linus

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
vermiyorum
yapmana gerek yok aşırı üst seviye bir anakart
İleride overclock yapacağım. Böylece 6 sene götürsün diye.

Anakartın hangi özellikleri sizin için önemli? Neye ihtiyacınız olabilir ki? Ne kullanacağınızı bilmediğimden soruyorum yanlış anlamayın. Ayrıca i7/9, r7/9 ne alırsanız alın aynı oranda iyi bir soğutucu hatta render vs ile en az 360mm soğutma şart. Am5 in yeni işlemcilere desteğinin olması da avantaj. 7950 veya 7800 x3d alsanız çok daha mantıklı. İlla olabilecek en pahalı anakartı almanıza gerek yok, üst segment mesela rog strix ile crosshair arasında normal kullanıcı için bir fark yok. Crosshair vs daha çok manyak overclock yapanlar için zaten
OC yapacağım. Atılan DeepCool'u, RAM'i ve işlemciyi alacağım. Belki bulursam X670 Master alırım Ryzen.

NoctuaFanBoyu

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,916
İsim
Hamza Ziya Üstün
Oc dediğim anakartlarla da yaparsınız. Bahsettiğim oc rekor kırmak için vs yapılanlar. Sizin için gerçekten hiçbir fark yok ordaki bütçeyi soğutmaya ayırsanız daha iyi oc yaparsanız.

KomtanKrang

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
498
İsim
Yücel
Discord
KomtanKrang#1018
İleride overclock yapacağım. Böylece 6 sene götürsün diye.

OC yapacağım. Atılan DeepCool'u ve işlemciyi alacağım.
yani oc ile uğraşacağınıza uğraşmaktan kasım aşırı güçlü anakart psu ve soğutma çok iyi bi amd anakart alın işlemci upgrade yapın aynı fiyata denk gelecektir çok daha iyi soğutma yatırımı gibi

Linus

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
vermiyorum
Oc dediğim anakartlarla da yaparsınız. Bahsettiğim oc rekor kırmak için vs yapılanlar. Sizin için gerçekten hiçbir fark yok ordaki bütçeyi soğutmaya ayırsanız daha iyi oc yaparsanız.
Belki biraz daha çıkarım. Teşekkürler öneri için. Dikkate alacağım.

NoctuaFanBoyu

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,916
İsim
Hamza Ziya Üstün
Rica ederim. Ayrıca bu bütçede ne alırsanız alın 6 seneyden fazla oc yapmadan çok rahat götürür. Oc bir anda devasa performans artışı sağlayan bir şey de değil. 6 sene sonra oc yapsanız alacağınız performanstan memnun kalacağınızı düşünmüyorum. Bu yüzden son kararı siz vereceksiniz ama son defa anakarta verdiğiniz bütçeyi düşürmenizi öneriyorum.

Linus

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
vermiyorum
+ Founders RTX3090 (14.500)
Bunları alacağım o zaman. Biraz daha mod gerekecek AIO'yu koymak için.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
909,069
Üyeler
141,082
Son üye
omerdayı
Top Bottom