Neler Yeni

🚨 MEB: Okullarda telefon kullanılmasına karşı önlem alacağız!

Tsunade

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
115
İsim
Tsunade m
oldu paşam istersen çay kahve de verelim bacak bacak üstüne atıp ayakları masaya filan da uzatın yeter mi bu kadarı?
? hocam ben kötü bir şey demedim derste zaten telefon vs kullanılmaması lazım ama okula telefon getirmemek ben otobüsle okula gidip geliyorum otobüs saatlerine vs bakıyorum lazım oluyor zaten kutulara konuluyor telefonlar bu kadar agresif davranmanız yanlış

qnyb

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
908
İsim
Güney
Okula birilerine bakmaya vakit geçirmeye gitmiyoruz. Okul bilgiyi öğrenme yeridir. Gidersin bilgiyi öğrenirsin ve yapacağın şeyleri evinde yaparsın.
Kusura bakma ama okulda bilgi edinmiyorsun. Sınav için ezber yapıyorsun. Başka bir olayı yok okulun.

POLAT ALEMDAR_

80+ Silver
Sevmemenin sorumlusu sen yada arkadaşların değil. Tamamen öğretmenin sorunudur.
Ben dersi öğretmenden dolayı ve anlatımından dolayı sevmem ki. Matematik yaparken hoşuma gitmiyorsa bu öğretmenin problemi değil ki.

Aykut D.

80+ Gold
valla eski vestek siyah akıllı tahtanın psu'su arızalanmıştı bizim bilişimci bi eleman çağırdı uğraştı yapamadı en son ben merak edip baktım psu da parça olarak köprü doğrultma sigorta blok kondastör prımary katının led sürücü 220v katının mosfeti kısa deveydi değiştidim inanırmasınız adam arızayı bulamadı ve ben buldum elektronikten anlamayan adamları teknisyen olarak yerleştiriyorlar babam elektronikçi babamın öğrettiği bilgiler doğrultusunda yaptım. Babam elektronik konusunda hiç eğitim görmemiş birisi tamaıyla kendi birikimi.
1693249101405.png

pasif pfc aktif değil orta halli kalitesi düşük bi beslemeydi beslemenin kondasator markasının tier listte 4 yada 5 olması lazm samxon jamicon kondasatör vardı .

Devlat ihalesinden bilmem ama vestel kendi ürünlerinde orta üst Elite kondasatör kullanıyordu neden bukadar dandik anlam veremedim.

POLAT ALEMDAR_

80+ Silver
Kusura bakma ama okulda bilgi edinmiyorsun. Sınav için ezber yapıyorsun. Başka bir olayı yok okulun.
Evet o konuda haklısın, iyi bir üniversitede dil okumak isteyen birisi matematik de yapmak zorunda ve bu bana da saçma geliyor. Ama yapacak bir şey yok, ezber de olsa bilgi edinmek de olsa sonuçta istediğin mesleğe ulaşmak için gerekli.

emre_kck

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
255
İsim
Emre Küçük
Okula gidip baktığı kişiler zerre saygıyı hak etmeyen tipler. Elbette saygı duymayacak, duymamalıda.
bu öğretmenlere olan düşmanlığınızın sebebi nedir acaba. Sanırsam başarısız bir öğrenciydiniz ve 1 tane hıyar adam sizi fırçaladı diye tüm öğretmenlere genelleme yaparak geçiriyorsunuz. Öğretmene saygı vesaire olmazsa zaten orda nasıl eğitim olsun yazık

qnyb

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
908
İsim
Güney
Hocam emin olun bütün öğretmenler öyle değil. Elbette öyle tipler vardır fakat yapacak bir şey yok. İyisiyle kötüsüyle o öğretmen. Ve sen ondan ders dinlemezsen bir şey kapmazsan zaman kaybı yaşarsın. Hayat hep böyledir zaten, hep karşına zorluklar çıkar. Ama bir şekilde baş eden insan güçlüdür.
Hocam iyisi kötüsü demek için 60% 40% gibi bir durum olması lazım. Kötü öğretmenler şuan neredeyse 90% seviyelerinde. Öğretmenler bir şey öğrenmeye çabalamıyor ki başkasına öğretebilsin. Çoğu mesleğinde ustalaşamadığı için öğretmen oluyor. Örnek yazılımcı olacak adam, bakıyor ki kafam basmıyor, beni işe almıyorlar, çok beceriksizim, kendime de bir şey katamayacak kadar acizim. O zaman gideyim de öğretmen olayım. 🤡

Aykut D.

80+ Gold
Hocam emin olun bütün öğretmenler öyle değil. Elbette öyle tipler vardır fakat yapacak bir şey yok. İyisiyle kötüsüyle o öğretmen. Ve sen ondan ders dinlemezsen bir şey kapmazsan zaman kaybı yaşarsın. Hayat hep böyledir zaten, hep karşına zorluklar çıkar. Ama bir şekilde baş eden insan güçlüdür.
gayette öyleler ben anlatır geçerim kafasındalar maaşımı nede olsa alıyorum kafasındalar bence derslerde başarılı olan öğrenciler sadece öğretmenleri puanlayabilmeli bazı öğretmenler öğrencileri hiç takmıyor

emre_kck

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
255
İsim
Emre Küçük
? hocam ben kötü bir şey demedim derste zaten telefon vs kullanılmaması lazım ama okula telefon getirmemek ben otobüsle okula gidip geliyorum otobüs saatlerine vs bakıyorum lazım oluyor zaten kutulara konuluyor telefonlar bu kadar agresif davranmanız yanlış
hiçkimse okula gelirken telefonla olmanıza bir şey diyemez. Burda yanlış olan şey telefonun sınıf içinde kullanılması.

Aykut D.

80+ Gold
gayette öyleler ben anlatır geçerim kafasındalar maaşımı nede olsa alıyorum kafasındalar bence derslerde başarılı olan öğrenciler sadece öğretmenleri puanlayabilmeli bazı öğretmenler öğrencileri hiç takmıyor
orta halli bir öğrenciydim not ortalamam 75 di

emre_kck

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
255
İsim
Emre Küçük
Hocam iyisi kötüsü demek için 60% 40% gibi bir durum olması lazım. Kötü öğretmenler şuan neredeyse 90% seviyelerinde. Öğretmenler bir şey öğrenmeye çabalamıyor ki başkasına öğretebilsin. Çoğu mesleğinde ustalaşamadığı için öğretmen oluyor. Örnek yazılımcı olacak adam, bakıyor ki kafam basmıyor, beni işe almıyorlar, çok beceriksizim, kendime de bir şey katamayacak kadar acizim. O zaman gideyim de öğretmen olayım. 🤡
Çok yanlış düşünüyorsunuz. Bu yorumlarınızı neye dayanarak yaptığınızı öğrenmek isterim

POLAT ALEMDAR_

80+ Silver
Bakın siz de diyorsunuz ''bazıları''
evet kötü olan öğretmenler var ona bir şey demiyorum. Fakat öğretmeni kötü olmasına rağmen öğrencinin hayali varsa peşinden gitmeli. Yani demek istiyorum ki isterse soru sorduğunda cevap vermesin beni ilgilendirmez, ben anlattığını dinlerim. Eğer anlamazsam işte o zaman giderim evde kendim çalışırım. Ama ne olursa olsun telefonla uğraşmam. Çünkü bu sadece öğretmene değil öğrencilere ve hatta devlete kadar saygısızlıktır.

qnyb

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
908
İsim
Güney
@emre_kck
Maalesef, tam tersi durumdaydım. Lisede saçmalıktı, üniversiteye geçtim. Derste hocam projeksiyonu açardı. Youtube üzerinden birinin videosunu yanda açardı. Kendi ekranında da videodakilerin aynısını yapmaya ÇALIŞIRDI. Yapamaz ve bize sorardı. Biz sınıfta 2-3 bilir kişi olarak düzeltmeleri uygulardık. Bak olayın ciddiyetine bak. Videodan, adım adım duraklatarak ilerlettiğin, bir taraftan kendi tarafında yazdığın kod bile çalışmıyor. Onu bile beceremiyorsun. Bu sadece bir örnekti. Çoğu böyle düşük zekalı herifler. Aralarında çok az iyiler vardı tabi. Mesela kimya hocam çok saygı duyduğum bir insandır. Çünkü saygıyı hak edecek bir insandı.

Top Bottom