Neler Yeni

MediaTek Wi-Fi 6E MT7902 linux desteği yok?

emtten

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
emirhan kırkel
Bir hevesle aldığım asus laptopum elime ulaştı ve dualboot ile kali linux kurdum batarya modülü bile sorunsuz çalışıyordu ama bir türlü laptopun wifi kartını görmüyordu daha sonra biraz araştırdığımda MediaTek Wi-Fi 6E MT7902 olan kartımın son 2 yıldır güncelleme almadığını ve sadece windows desteği olduğunu gördüm 3. parti bir linux driveride bulamadım bu resmen kullanıcıyı windowsa mecbur bırakmak. iade etmek istemiyorum cihazdan memnunum ama harici usb dongle hariç , çözüm önerisi olan var mı (sanal makine kullanmayı mantıklı bulmuyorum).

man a man

80+ Bronze
Bu Kullanıcının Doğum Günü!
Resmi veya 3. şahıslar tarafından yapılmış bir driver yok maalesef. Farklı driverlar ile uyumluluğuda yok. Çıkışından bu yana 2 yıl geçmiş ve hayla gelmediyse bundan sonra gelmeside uzak bir ihtimal

harici wifi kullanmak istemiyorsan intel marka bir wifi kartı alıp takabilirsin. Bundan başka bir çözümde gözükmüyor açıkçası

Ayrıca ilk defa linux kullancaksan kali sana göre değil haberin olsun

emtten

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
emirhan kırkel
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Resmi veya 3. şahıslar tarafından yapılmış bir driver yok maalesef. Farklı driverlar ile uyumluluğuda yok. Çıkışından bu yana 2 yıl geçmiş ve hayla gelmediyse bundan sonra gelmeside uzak bir ihtimal

harici wifi kullanmak istemiyorsan intel marka bir wifi kartı alıp takabilirsin. Bundan başka bir çözümde gözükmüyor açıkçası

Ayrıca ilk defa linux kullancaksan kali sana göre değil haberin olsun
kali linux uzun süredir kullanıyorum , cihaz değiştirdim mt7902 muadili önerdiğiniz kart var mı

yenigeldim

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
682
İsim
icardi
linux kullanmanın çok özel bir sebebi var mı

emtten

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
emirhan kırkel
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
linux kullanmanın çok özel bir sebebi var mı
normalde düz python/c++ devoleperim ama siberlede ilgileniyorum o yüzden dualboot win10 kali tercih ediyorum , eğer bahsettiğiniz neden kali diğer dağıtımları kullansa driverin sadece windows 10/11 supportu var dağıtımla ilgili değil

Top Bottom