Neler Yeni

Yardım Mekanik klavye kablo tamiri

Yasin Çınar

80+ Bronze
Arkadaşlar merhaba. Mekanik klavyemin kablosunda temassızlık sorunu vardı bende o kabloyu tamir edeyim derken daha da kötü ettim. Klavyeye takılı olan uzun kablo klavyenin kendi orijinal kablosu fakat USB nin bulunduğu kısa kablo başka bir cihazın kablosu. Ben bu iki kabloyu renkleri aynı olacak şekilde birleştirdiğimde klavyenin ışığı yanıyor fakat tuşlar çalışmıyor. Benim burada yaptığım hata nedir, yardımcı olan herkese teşekkürler.

Bu fotoğraf klavyenin kablosunun anakarta bağlandığı kısım;
EFD42EFD-E164-47B4-80B1-EE5C147AFE52.jpeg

Bu klavyenin kendi orjinal kablosunun kesilmiş hali(Uzun olarak bahsettiğin kablo)Kırmızı,siyah,yeşil,beyaz renge sahip+ herhangi bir renge sahip olmayan bir kablo daha var;
FCED37C5-898F-469C-A003-465CA6F38097.jpeg

Bu başka bir cihaza ait kablo yeşil,siyah,kırmızı,beyaz renklere sahip+herhangi bir renge sahip olmayan kablo daha var;
D4647928-B01F-4B03-AADB-5C1ACE7DCEC9.jpeg

G4M3RLAV

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
86
İsim
g4m3r lav
hocam onu burdaki herhangi biri yapmaz veya söyliyemez tamirci veya youtubeden bak derim

Yasin Çınar

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hocam onu burdaki herhangi biri yapmaz veya söyliyemez tamirci veya youtubeden bak derim
YouTube’dan baktım birkaç tane açıklayıcı video vardı fakat elektrikten anlamadığım için hiçbir şey anlamadım. Tamircilere sorduğunda nerdeyse hepsi ben yapamam dedi.

G4M3RLAV

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
86
İsim
g4m3r lav
bu yoruman spam dedi ben yardım edemem aldığınız yere yazarsanız sevinirim

Yasin Çınar

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sorunu çözdüm beyaz ve yeşil kablonun yerini değiştirdim (yeşil-beyaz olacak şekilde) ve sorun çözüldü internettede birkaç konu gördüm bununla ilgili bu sorunu yaşayan olursa diye buraya yazıyorum.

Top Bottom