Neler Yeni

Merhaba 5 Buçuk Aydır Düzenli Spor Yapıyorum Sizce Nasıl Devam Etmeliyim

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
armağan murat gürkan
Daha önce de spor yapıyordum ama yarım yamalak size spor programımı ve 1 RM lerimi söylücem sizce programı değiştirmeli miyim ne yapmalıyım kaç tekrar devam etmeliyim Temel Hareketleri 4x6 izole olanları 4x10 ya da 4x12 yapıyorum
1679256841497.png

Parantez içindekileri süper set halinde yapıyorum sizce nasıl program 5 buçuk aydır kullanıyorum. 1 RM Bench Press 85 kg , 1 RM squat 100 kg , 1 RM Barbell Row 85 kg , 1 RM OverHead Press 60 kg. 1 RM Deadlift 130 kg. 1 RM Close Grip Bench Press 70 kg. 80 kg ım 1.81 boyum var kolum 40 cm. Göğsüm 104. Omzum 121. Sizce nasıl değiştirmem gereken bir şey var mı

legolasse

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Hamza efe
Programda çok fazla hareket vaf bence daha az harekete daha fazla odaklanman senin için. Burde zaten 6 gün spora gidebiliyorsan yeterince yorulmuyorsun demektir. Bence 5x5 yapabilirsin ya da istersen kendi programı mı atayım , benim programım hipertrofi programı gücünü geliştirmek istiyorsan hipertrofi gayet iyi

HasanBG

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
858
İsim
Hasan
Programda çok fazla hareket vaf bence daha az harekete daha fazla odaklanman senin için. Burde zaten 6 gün spora gidebiliyorsan yeterince yorulmuyorsun demektir. Bence 5x5 yapabilirsin ya da istersen kendi programı mı atayım , benim programım hipertrofi programı gücünü geliştirmek istiyorsan hipertrofi gayet iyi
bana atabilir misiniz hocam

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
armağan murat gürkan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
çok vaktim oluyor bu yüzden böyle yapıyorum ama zaten temel hareketleri önce yaptığım için temel hareketlere bi zararı olcağını düşünmüyorum
izole hareketlerde 2 dk temellerde 3 dk civarı dinleniyorum

legolasse

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Hamza efe
Bu 5x5 programı

Screenshot_20230318-215437_Brave.jpg

Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu benim kendj yaptığim program
Screenshot_20230203-040244_Gallery.jpg

legolasse

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Hamza efe
çok vaktim oluyor bu yüzden böyle yapıyorum ama zaten temel hareketleri önce yaptığım için temel hareketlere bi zararı olcağını düşünmüyorum
izole hareketlerde 2 dk temellerde 3 dk civarı dinleniyorum
ÖNemli olan zamanının olması değil vücudunu bu kadar yorup sonraki gün tekrar antrenman girersen sporun bir anlamı kalmaz , kasları dinlendirmek en az spor yapmak kadar önemli

biliyorum 5x5 i daha önce uygulamıştım bence de iyi ama izole hareketler de yapmak istiyorum
O zaman 3x5 de gurebilirsin o da iyi ama genellikle 5x5 yaptıktan sonra 3x5 öneriyorlar

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
armağan murat gürkan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
ÖNemli olan zamanının olması değil vücudunu bu kadar yorup sonraki gün tekrar antrenman girersen sporun bir anlamı kalmaz , kasları dinlendirmek en az spor yapmak kadar önemli

O zaman 3x5 de gurebilirsin o da iyi ama genellikle 5x5 yaptıktan sonra 3x5 öneriyorlar
ama zaten aynı kasları ardarda çalışmıyorum sadece pazartesi salı ardarda kol ve sırt denk geliyor o sıkıntı bence sadece

legolasse

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Hamza efe
ama zaten aynı kasları ardarda çalışmıyorum sadece pazartesi salı ardarda kol ve sırt denk geliyor o sıkıntı bence sadece
O zaman kendini tam yormuyorsun ben mesels pazaftesi göğüs girdikten sonra cumaya kadar kolumu açamıyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
armağan murat gürkan

gelişme göstermesem devam etmezdim ama yaklaşık 2 yıldır yapıyorum ama 5.5 aydır bu programda düzen yakaladım ondan önce sınav haftaları ve ramazanda ara vermek zorunda kalıyordum

legolasse

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Hamza efe
gelişme göstermesem devam etmezdim ama yaklaşık 2 yıldır yapıyorum ama 5.5 aydır bu programda düzen yakaladım ondan önce sınav haftaları ve ramazanda ara vermek zorunda kalıyordum
Bench 85 kg 1tekrar dimi

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
armağan murat gürkan
O zaman kendini tam yormuyorsun ben mesels pazaftesi göğüs girdikten sonra cumaya kadar kolumu açamıyorum
bilmiyorum bana eskiden öyle oluyordu 2 sene önce yeni yaptığım zaman göğüs çalıştıktan sonra 1 hafta hissediyordum kol çalıştığımda hareket ettiremiyordum sadece antrenman sıklığını arttırdım ve daha çok yapmaya başladım azaldı ağrı kaslarını çok çalıştırdığında antrenman sonrası günlerdeki ağrılar geçiyor diye okumuştum bir yerde

Bench 85 kg 1tekrar dimi
evet 85 kg 1 tekrar. 66 kg 4x6 yapıyorum. ama belki diğer göğüs gününü dumbell ile yapmak yerine güç kazanmak için aynı yapabilirim çünkü güray aydın 100 kg bench de 5 6 atcak kadar güçlenmeden kolay kolay kas geliştiremezsiniz demişti dumbell ile bench press yapmak daha çok göğüs çalıştırıyor ama güç fazla olmadıktan sonra anlamı yok

Bench 85 kg 1tekrar dimi
evet sizce 5.5 ayda iyi mi yoksa daha çok gelişmem gerekir miydi

Son düzenleme:

legolasse

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Hamza efe
bilmiyorum bana eskiden öyle oluyordu 2 sene önce yeni yaptığım zaman göğüs çalıştıktan sonra 1 hafta hissediyordum kol çalıştığımda hareket ettiremiyordum sadece antrenman sıklığını arttırdım ve daha çok yapmaya başladım azaldı ağrı kaslarını çok çalıştırdığında antrenman sonrası günlerdeki ağrılar geçiyor diye okumuştum bir yerde

evet 85 kg 1 tekrar. 66 kg 4x6 yapıyorum. ama belki diğer göğüs gününü dumbell ile yapmak yerine güç kazanmak için aynı yapabilirim çünkü güray aydın 100 kg bench de 5 6 atcak kadar güçlenmeden kolay kolay kas geliştiremezsiniz demişti dumbell ile bench press yapmak daha çok göğüs çalıştırıyor ama güç fazla olmadıktan sonra anlamı yok

evet sizce 5.5 ayda iyi mi yoksa daha çok gelişmem gerekir miydi
Ben 4 ün ayımdayım bendr 85 kg 1 tekrar atıyorum ve 4 ay öncrsinde hiç çalişmadım bence programınızds sıkıntı var.

Top Bottom