Neler Yeni

Çözüldü✓ Merhabalar Yeni Soğutma Aldım Ancak

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Emre İbiş
Ryzen 5 5600 işlemcime yeni sıvı soğutma aldım kasamın üstüne takamadığım için dik olarak ön tarafa monte ettim. Boşta 50 derece bir oyuna girince hemen artmaya başlıyor. Örneğin google den bi anda gta 5 e geçtiğimde 50derece olan işlemci birden 80 dereceye kadar tırmanıyor(herhangi bir overclock yapmadım sadece ramlar için xmp açık işlemci normal ghzsinde 3.50 çalışıyor) termal macun sürdüm ve altındaki jelatini çıkardım sıvı soğutucu pompası cpu fan fanlar da sys fan a bağla sorun ne olabilir(soğutucu deepcool le500 kasam frisby 9320g)

CRØXY

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,417
İsim
Muhammet Çağrı
termal macun nedir? fanları ne şekilde taktınız?

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Termal macun az kalmış olabilir belki. Bazen ince tabaka yapmaya özen gösterdiğimizde orta kısımlara 3-4 tane minik sıkmak lazım çünkü fazla ince kalıyor bu sefer macun.

bozkan

80+ Bronze
Ryzen 5 5600 işlemcime yeni sıvı soğutma aldım kasamın üstüne takamadığım için dik olarak ön tarafa monte ettim. Boşta 50 derece bir oyuna girince hemen artmaya başlıyor. Örneğin google den bi anda gta 5 e geçtiğimde 50derece olan işlemci birden 80 dereceye kadar tırmanıyor(herhangi bir overclock yapmadım sadece ramlar için xmp açık işlemci normal ghzsinde 3.50 çalışıyor) termal macun sürdüm ve altındaki jelatini çıkardım sıvı soğutucu pompası cpu fan fanlar da sys fan a bağla sorun ne olabilir(soğutucu deepcool le500 kasam frisby 9320g)
fotoğraf atar mısınız kasanın? Sıvı soğutma sisteminin en üst noktası pompa olmamalı, o zaman hava yukarı doğru hareket edip sıvı transferini engelleyecektir

5600 boşta sıvı soğutma ile 40larda falan olması lazım

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Emre İbiş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Merhaba görüntü bu şekilde termal macun olarak abdullah abinin önerdiği mx-4 aldım altındaki macunu sildim. Önerilerinizden sonra pompayı söküp bir daha takacağım

Ekler

• df0f41b6-54a5-45dc-8c7d-179a73ff3c34.jpg
    df0f41b6-54a5-45dc-8c7d-179a73ff3c34.jpg
    145 KB · Hit: 29

Kürşat K.

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,760
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Yanlış bağlantı var hem kablolarda hemde radyatör ve fanların konumunda.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Emre İbiş
Merhabalar kasa önündeki 2 fanı söktüm radyatörü takmak için pompanın takım şeklini değiştreceğim bir öneriniz var mıdır başka

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Emre İbiş
Merhabalar dostlar sorunu çözdüm dediğiniz gibi pompayı ve fanları farklı şekilde taktım şu anda gta 5 de işlemci kullanımı %25 iken 36 derece alıyorum boşta işlemci 35 derece de geziyor.

sveaz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
808
İsim
ahmet ali özmert
Merhaba görüntü bu şekilde termal macun olarak abdullah abinin önerdiği mx-4 aldım altındaki macunu sildim. Önerilerinizden sonra pompayı söküp bir daha takacağım
kankam boruların çıkışı hiçbir zaman üst tarafta olmamalı eğer sistemde hava varsa pompa sadece havayı çeker aşağıya bakması lazım

Top Bottom