Neler Yeni

Mezuna kalıp sıralamayı öne çekmek ne kadar zor

Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Sefa Halı
Aileni göz önünde bulundur. En büyük psikolojik savaş onlarla. Onlar her ne kadar sana güveniyoruz yaparsın edersin deseler bile sana karşı "Hadi kazan bu sene oğlum/kızım" demeleri bile batabilir. Ekstra olarak 1 senedir çalışıyorsun hem bunun yorgunluğu var hem de tam çalışmadan 70k yaptım demenin rahatlığı var. Bunları göz önünde bulundurarak hazırlan. Bu arada önemli olan çok çalışmak değil nitelikli çalışmaktır bunu da unutma. Mevzu günde 800-1000 soru çözmek değil 100 soru çözüp kendine bir şeyler katabilmektedir. Bu ekstra hap bilgi. Bunu unutmamanı tavsiye ederim
Hocam bizimkilerle çok denk gelemiyoruz ev içinde ben daha çok eve geç giriyorum öğlen evden çıkıyorum onlar işe filan gidiyor ve mezuna kalmamı onlar önerdi ben normalde Eskişehir makine müh yazacaktım kal burada mezuna bırak dediler bilemiyorum çalıştığımda söyleneceklerini sanmıyorum dediğiniz nitelikli çalışmak çok önemli geçen sene paso problem ayt fizik çözdüm son 4 5 ay paragraf kitabını açmadım aynı şekilde ayt mat ilk sorulara da çalışmadım mutlak değer üslü sayılar vb şimdi hatalarımı göze alınca bunları yapmamaya çalışıcağım teşekkürler
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkadaşlarla gezmeyi bırakma insana her şey lazım. Yeri geldiğinde kafa dağıtmakta gerekiyor. Hep ders ders olmaz. Bir yerden sonra bunalırsın hiç olmaz. Haftada bir gün ya da her gün olmamak kaydıyla arada bir kaç saat çık kafa dağıt. İnsansın sonuçta robot değil
Evet Hocam ama benim arkadaşlarım hadi bugün şu bara hadi mangala gidelim vs diyorlardı onlara kulak asmıycam sadece haftada 1 2 ders çıkışı kahve içmek olabilir veya beraber kütüphaneye gidip aralarda sohbet etmek gibi

ankarada tam 25 binlik bir devlet üniversitesi :) ee tavsiye ederim.
Hocam eğer Gazi ise benim kuzenimle sınıf arkadaşı olabilirsiniz o da 2016 ydı sanırım

donanimci98

80+ Bronze
Hocam bizimkilerle çok denk gelemiyoruz ev içinde ben daha çok eve geç giriyorum öğlen evden çıkıyorum onlar işe filan gidiyor ve mezuna kalmamı onlar önerdi ben normalde Eskişehir makine müh yazacaktım kal burada mezuna bırak dediler bilemiyorum çalıştığımda söyleneceklerini sanmıyorum dediğiniz nitelikli çalışmak çok önemli geçen sene paso problem ayt fizik çözdüm son 4 5 ay paragraf kitabını açmadım aynı şekilde ayt mat ilk sorulara da çalışmadım mutlak değer üslü sayılar vb şimdi hatalarımı göze alınca bunları yapmamaya çalışıcağım teşekkürler
beni sınavda paragraf patlattı. son ay bırakmıştım. 40 soruda 20 net falan geldi. zaten biraz düzgün gelse,20 binin altında gelirdi. hacettepe bilgisayar 22 binle alıyordu ucundan kaçtı o zamanlar.

Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Sefa Halı
beni sınavda paragraf patlattı. son ay bırakmıştım. 40 soruda 20 net falan geldi. zaten biraz düzgün gelse,20 binin altında gelirdi. hacettepe bilgisayar 22 binle alıyordu ucundan kaçtı o zamanlar.
Hayırlısı olsun diyelim 25 bine şuan tıp geliyor o zamanlar nasıldı bilemem

Ailen bir şey demedim ben. Onlar iyi bir şey söylese bile sana batabilir onu demek istedim. Bu arada eskişehir makine iyiymiş gidebilirmişsin ama EE daha geniş çaplı iş avantajı olan bir bölüm. Sana tavsiyem bütün derslere tam çalış. Sayısalcıyım paragrafa bakmayayım olmaz. Paragraf çözmeye alış ki sınavda paragraftan arttırdığın zaman ile diğer soruları çözebilesin. tabii ki en çok kendi alanına çalışacaksın. Ama türkçesiz olmaz. Matematiksiz hiç olmaz. Kendine bir anda yüklenmediğin takdirde yapabilirsin. Belli bir temelin ve zamanın var

2016 YGS LYS çok rahattı hocam ya. Ben 2015 girişliyim çok zorlamışlardı. Çözdüyseniz hatırlarsınız en zor YGS LYS sınavıydı

Evet Hocam ama benim arkadaşlarım hadi bugün şu bara hadi mangala gidelim vs diyorlardı onlara kulak asmıycam sadece haftada 1 2 ders çıkışı kahve içmek olabilir veya beraber kütüphaneye gidip aralarda sohbet etmek gibi

Hocam eğer Gazi ise benim kuzenimle sınıf arkadaşı olabilirsiniz o da 2016 ydı sanırım
Kütüphane arası yetmez sen kahve iç kahve iyidir. Biz haftada bir pes 2013 oynamaya giderdik çok iyi gelirdi :)

Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Sefa Halı
Ailen bir şey demedim ben. Onlar iyi bir şey söylese bile sana batabilir onu demek istedim. Bu arada eskişehir makine iyiymiş gidebilirmişsin ama EE daha geniş çaplı iş avantajı olan bir bölüm. Sana tavsiyem bütün derslere tam çalış. Sayısalcıyım paragrafa bakmayayım olmaz. Paragraf çözmeye alış ki sınavda paragraftan arttırdığın zaman ile diğer soruları çözebilesin. tabii ki en çok kendi alanına çalışacaksın. Ama türkçesiz olmaz. Matematiksiz hiç olmaz. Kendine bir anda yüklenmediğin takdirde yapabilirsin. Belli bir temelin ve zamanın var
Hocam gerek maddi sebepler olsun gerek yurtta kalma olsun ilk seneden yazmak istemedim orda harcayacağım parayı burada kendime harcarım diye düşündüm
Evet Hocam zaman çok önemli Türkçe sorularını sınavda 39 dk da çözdüm eğer 5 dk daha uzasaymış çözme sürem yetişmiyordu sınav

2016 YGS LYS çok rahattı hocam ya. Ben 2015 girişliyim çok zorlamışlardı. Çözdüyseniz hatırlarsınız en zor YGS LYS sınavıydı
Bunu 2015 de ilk senesi olan kuzenim de dedi aynı durum yks 2021 de de oldu şanslıymışım bana denk gelmedi bu sene ne olur bilemem

Kütüphane arası yetmez sen kahve iç kahve iyidir. Biz haftada bir pes 2013 oynamaya giderdik çok iyi gelirdi :)
Hocam ilişki durumları hakkında ne diyebilirsiniz Şubat'tan Mart'a kadar bir ilişkim oldu ve gerçekten mahvetti beni o sıralarda

donanimci98

80+ Bronze

2015 sınavına girdim. Zor bir sınavdı. mezuna bıraktım zaten. ama zor sınav her zaman daha iyi bence. 2016 ygs çok basitti yığılma oldu.

2015 sınavına girdim. Zor bir sınavdı. mezuna bıraktım zaten. ama zor sınav her zaman daha iyi bence. 2016 ygs çok basitti yığılma oldu.
kesinlikle katılıyorum zor sınav her zaman daha iyi daha belirleyici olur. Denemelerde EA olarak 114 net bırakıyordum. Sınavda 75 YGS neti yapmıştım

Hocam gerek maddi sebepler olsun gerek yurtta kalma olsun ilk seneden yazmak istemedim orda harcayacağım parayı burada kendime harcarım diye düşündüm
Evet Hocam zaman çok önemli Türkçe sorularını sınavda 39 dk da çözdüm eğer 5 dk daha uzasaymış çözme sürem yetişmiyordu sınav

Bunu 2015 de ilk senesi olan kuzenim de dedi aynı durum yks 2021 de de oldu şanslıymışım bana denk gelmedi bu sene ne olur bilemem

Hocam ilişki durumları hakkında ne diyebilirsiniz Şubat'tan Mart'a kadar bir ilişkim oldu ve gerçekten mahvetti beni o sıralarda
Hali hazırda sevgilin varsa devam et yoksa karı kız kovalama kardeşim. Üniversitede bunun için bolca vaktin olacak

2015 YGS. Bu netlerle kazandık. Sınavın zor olmasından korkma

Ekler

• 5AED8D85-D766-4C3F-B95F-051E6B558C13.jpeg
    5AED8D85-D766-4C3F-B95F-051E6B558C13.jpeg
    97.7 KB · Hit: 16
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Sefa Halı
Yok Hocam bu aralar aşka küsmüş gibi takılıyorum
Geleceğinden daha önemli değil. Bana sorarsan küs zaten. Sınavına odaklan. Üniversitede zamanın bol koca 4 5 sene

Yok Hocam bu aralar aşka küsmüş gibi takılıyorum

Hocam ea cılar için hangisi baz alınıyor bir de o zaman kaç binle girmiştiniz hukuka
YGS 5 baz alınıyor. Birde LYS puanı da var. 22k ile

semre57

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
426
İsim
Emre Ağan
Zor değil, kolay.

Hele ki sıralamanız dediğiniz gibi 70 lerdeyse daha kolay. Ben 23 bin yaptım geçen sene mezuna kaldım 24 bin yaptım. Beni görüp de olmaz deme benim mallığım. Ama şundan eminim geçen sene bir şey bilmiyormuşum konular vs. olarak. Bu sene çok daha fazla şey bilip sınava girdim ki çok iyi çalışmıştım.

Beni yakan 2 şey oldu, TYT'nin bu sene öne atan faktör olması (97 net yaptım)

AYT'de ise benim hatam çok oldu. Bildiğim en az 4-5 soruyu yanlış okuyup kaçırdım. O da 67 net geldi.

Yapman gereken bildiklerinin üzerine koymak, ve sınav anını iyi yönetmek. Hepsi bu. Sınavda benim gibi afallamadığın sürece sorunsuz daha iyi yaparsın.

donanimci98

80+ Bronze
kesinlikle katılıyorum zor sınav her zaman daha iyi daha belirleyici olur. Denemelerde EA olarak 114 net bırakıyordum. Sınavda 75 YGS neti yapmıştım

Hali hazırda sevgilin varsa devam et yoksa karı kız kovalama kardeşim. Üniversitede bunun için bolca vaktin olacak

2015 YGS. Bu netlerle kazandık. Sınavın zor olmasından korkma
benim de 56 bindi sayısal. ertesi sene de kolay olunca 54 bin geldi. lys ile ileri atabildim.

Top Bottom