Neler Yeni

Mikrofonun Ses Ayarlarında Gözükmemesi

Alfazyne

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Eren Berk
Arkadaşlar, öncelikle merhaba. Benim sorunum şu; Harici bir mikrofon bağladığım zaman bilgisayar bunu USB PnP Audio Device olarak algılayıp ayarlıyoruz diyor ve kullanmaya başlayabilirsiniz gibisinden bildirim veriyor ancak Ses Ayarları menülerinde hiçbir şekilde USB PnP Audio veya başka bir mikrofona dair bir şey gözükmüyor. Bütün driverları kaldırıp yeniden yükledim, Aygıt Yöneticisinden USB PnP Audio device ları kaldırıp yeniden yükledim. Her defasında farklı bir usb kombiniyle bilgisayarı çalıştırdım ancak hiçbir şekilde ses ayarlarında gözükmediği için mikrofonu aktifleştiremiyorum. (Bu arada Aygıt Yöneticisinden usb portlarına baktım hata verecek mi diye hepsi sorunsuz çalışıyor sistem hata vermiyor.) Kısacası her çözümü denedim. Bu arada mikrofon çalışıyor. Başka bir windows 10 ve windows 7 bilgisayarlarında test ettim. Taktı USB PnP Audio device kurulumunu yaptı ve Denetim Masası-Ses-Kayıttan yürüt kısmında gözüktü sorunsuz. Ama asıl kullandığım bilgisayarda kayıttan yürüt kısmında gözükmüyor. (Diğer ses sistemleri, kulaklık vs çıkarılıp sadece mikrofon takılı şekilde de denenmiştir.) Bu arada Ayarlar-Gizlilik kısmında mikrofonla ilgili verilebilecek tüm izinler açık. Sistem Windows 10 Pro x64. mikrofon usb ile çalışmaktadır.

Ekler

• sorun1.png
    sorun1.png
    80.9 KB · Hit: 25
  • sorun2.png
    sorun2.png
    45.4 KB · Hit: 20
  • sorun3.png
    sorun3.png
    86.2 KB · Hit: 23
Top Bottom