Neler Yeni

Millenicom Hız düş ve Wi Fi sorunu

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Alihan Eskalen
1- Arkadaşlar Merhaba. Yaklaşık 20 gündür Millenicom kullanıcısıyım. Açıkçası pek te memnun değilim. İnterneti kurmaya gelen arkadaşlar altyapının 114mbps desteklediğini ve 80mbps gibi değerlerde kullanılmadığı takdirde kopmalar yaşanabileceğini ve müşteri hizmetleri aracılığıyla bu hızı 80mbps e sabitlemem gerektiğini belirtti. Download hızım 111mbps ve altı kullanırken 2-3 saatte bir 0.8kbps gibi değerlere düşüyor. Modeme reset attığımda ise tekrar düzeliyor ve 111mbps kullanmaya devam ediyorum. Sürekli bu işlemi yapmak istemiyorum açıkçası. Sizlere soracağım şey sorun internet sağlayıcısından kaynaklı mı? Yoksa benim modemim de bir problem mi var? Teşekkürler.

2- Bilgisayarımda oyunlarda ping sorunu yaşamıyorum.( Ethernet kablosu ile bağlanıyorum) . Wi Fi aracılığıyla download hızı veya internetin genel hızı farketmeksizin telefondan mobil oyunlar oynadığımda ping sorunu yaşıyorum. Bunun sebebi nedir?

Modem: ASUS DSL-n16

Birol Azak

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
985
İsim
Birol azak
Büyük ihtimal vdsl kullanıyorsun ve vdsl de hat değerlerinin tamamını almaya çalıştığın zaman bu gibi durumlar yaşanabiliyor hattını dedikleri gibi 80 e sabitlersen sorun düzelir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Alihan Eskalen
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Büyük ihtimal vdsl kullanıyorsun ve vdsl de hat değerlerinin tamamını almaya çalıştığın zaman bu gibi durumlar yaşanabiliyor hattını dedikleri gibi 80 e sabitlersen sorun düzelir.
Peki sizce modemimde bir sıkıntı olabilir mi?

Birol Azak

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
985
İsim
Birol azak
Peki sizce modemimde bir sıkıntı olabilir mi?
Kesin bir şey söyleyemem modem konusunda ama dediğim gibi büyük ihtimal hızı sabitlememenden kaynaklı sorun.Müşteri hizmetlerini arayıp hemen sabitle dene sorun çözülmezse tekrar eski haline getirirsin zaten.

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Alihan Eskalen
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kesin bir şey söyleyemem modem konusunda ama dediğim gibi büyük ihtimal hızı sabitlememenden kaynaklı sorun.Müşteri hizmetlerini arayıp hemen sabitle dene sorun çözülmezse tekrar eski haline getirirsin zaten.
Mesaj otomatik birleştirildi:

keşke müşteri hizmetleri ilgilense de halledebilsem :D

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
985,362
Üyeler
155,860
Son üye
mertkynrpnr
Top Bottom