Neler Yeni

Öneri Mining de ekran kartı sıcaklığı kaç derecelerde olmalı

Merahabalar herkese iki adet 1080 ile mining yapıyorum birisi evga ftw diğeri ise msi gaming x fakat kartlar önceden 55-60 derece arasında çalışırken şimdi dereceleri 60 ın altına kolay kolay inmiyor gerekli temizlik ve termal macun bakımlarınıda yapıyorum ama yine de böyle kendi odamda yapıyorum mining i sistemi başka çalıştıra bileceğim bir alan yok maalesef kartın birisi kasanın içersinde diğeri ise kasanın dışında riser ile kullanıyorum ve kasanın her tarafı açık sağ kapağı sol kapağı yine de sıcaklıklar düşeceğine yükseliyor sebini anlayamıyorum odamı da serin tutmaya çalışıyorum fan hızım %65-70 lerde kullanıyorum daha yüksekleri geçeleri uyutmuyor sesden aceba ne yapabilir öneriniz nedir?
NOT: Lütfen bütün yazdıklarımı dikkatlice okuyun öyle yorum yapın ve bu konuda bilgili olmayanlar boş yapacaklar lütfen hiçbirşey yazmasınlar

Samet38

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,033
İsim
Samet Samet
Merahabalar herkese iki adet 1080 ile mining yapıyorum birisi evga ftw diğeri ise msi gaming x fakat kartlar önceden 55-60 derece arasında çalışırken şimdi dereceleri 60 ın altına kolay kolay inmiyor gerekli temizlik ve termal macun bakımlarınıda yapıyorum ama yine de böyle kendi odamda yapıyorum mining i sistemi başka çalıştıra bileceğim bir alan yok maalesef kartın birisi kasanın içersinde diğeri ise kasanın dışında riser ile kullanıyorum ve kasanın her tarafı açık sağ kapağı sol kapağı yine de sıcaklıklar düşeceğine yükseliyor sebini anlayamıyorum odamı da serin tutmaya çalışıyorum fan hızım %65-70 lerde kullanıyorum daha yüksekleri geçeleri uyutmuyor sesden aceba ne yapabilir öneriniz nedir?
NOT: Lütfen bütün yazdıklarımı dikkatlice okuyun öyle yorum yapın ve bu konuda bilgili olmayanlar boş yapacaklar lütfen hiçbirşey yazmasınlar
kaç dereceler de çalışıyor şuan

• Konu Sahibi Konu Sahibi
kaç dereceler de çalışıyor şuan
Birisi 61 diğeride 63 ki bu daha iyi değerleri şuanda oda biraz ısınsın hemen 62-65 olurlar normalde 60 üzerine çıkmamaları lazımdı

Efem1905

80+ Bronze

Lyndray

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
620
İsim
Furkan Kaya
Undervolt yapıp core clock hızını düşürdünüz mü ? Bende tuf serisi 3060 var %60 fan hızında ortalama 47 derece çalışıyor

ekran kartından ekran kartına değişir fakat 62 pek sorun çıkartmaz
Mining için iyi değil hocam bu durumu telegram mining grubunda da belirttim ama onlarda diyor 62 biraz sıcak bir değer diye 60 ın altında çalışması lazım 57-58 gibi

Samet38

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,033
İsim
Samet Samet
Mining için iyi değil hocam bu durumu telegram mining grubunda da belirttim ama onlarda diyor 62 biraz sıcak bir değer diye 60 ın altında çalışması lazım 57-58 gibi
gayet normal bir durum aslında 62 derece gayet uygun bir sıkıntı çıkarıcağını sanma mben

Hocam Sapphire 580 55 derece xfx 590 65 derecelerde çalışıyor bende.
Xfx deki 65 yüksek bir değer hocam takip ettiğim çoğu profesyonal miningciler burak atmışı 55 dereceyi geçirmiyorlar karta

sen biliyorsan bize niye soruyon .d
Hocam sorum bunu nasıl düşürürüm ve 62 karta zarar verir mi çünkü arka plakası baya ısınıyor el değilmiyor kartlara
Valla hocam bende bilgi çok tamam da :D
Bazen bilgi olduğu halde elden bir şey gelmeye biliyor işte o noktalarda kilit oluyorum

Samet38

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,033
İsim
Samet Samet
Hocam sorum bunu nasıl düşürürüm ve 62 karta zarar verir mi çünkü arka plakası baya ısınıyor el değilmiyor kartlara
Valla hocam bende bilgi çok tamam da :D
Bazen bilgi olduğu halde elden bir şey gelmeye biliyor işte o noktalarda kilit oluyorum
sıcaklık çok değil bir zararı olmaz ama için rahat etmiyorsa vantilatör alarak 3-4 derece kadar düşürebilirsin

Undervolt yapıp core clock hızını düşürdünüz mü ? Bende tuf serisi 3060 var %60 fan hızında ortalama 47 derece çalışıyor
Sizdeki kart hem yeni hemde üç fanlı baya iyi soğutur hocam bendekiler iki fanlı maalesef :(
Core hızını düşürünce mhs inanılmaz düşüyor hocam bu arada ben hiveos kullanıyorum bilmiyorum nasıl olucak bakalım böyle olmadı satıp kartları daha güncel bir kart felan alıcam sanırım özelliklede üç fanlı
Mesaj otomatik birleştirildi:

sıcaklık çok değil bir zararı olmaz ama için rahat etmiyorsa vantilatör alarak 3-4 derece kadar düşürebilirsin
Birde termal ped alıp yenilesem pedleri fark eder mi aceba sıcaklığa kaliteli bir termal ped almam lazım thermal grizzly nin pedi güzel diyorlar ama bakalım şuanda para da yok aga paralar suyunu çekti :( bekleyeceğim büyük ihtimalle

Top Bottom