Neler Yeni

MİNİNG EKRAN KARTI ALINIR MI ? (FARKLI DURUMLARDAN ÖTÜRÜ)

EMİR BEY

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
EMİR ÖZBAKIR
Arkadaşlar çoğu kişi miningin bitmeyeceğini söylüyor bende 0 ekran kartı almak istiyorum ama hiç bir yerde yok maalesef.
Mecburen 2. ele yönelmek durumundayım.
Alacağım kartın piyasada çok fazla miningte kullanılmış olanı var, sizde mining ekran kartı alınır mı alırsam sorun yaşar mıyım, sıfırına göre performansta kayıplar olur mu?
Bunları sormak istiyorum.

TeknoPiyon

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,665
İsim
ArtiAnius
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji Haberleri
Arkadaşlar çoğu kişi miningin bitmeyeceğini söylüyor bende 0 ekran kartı almak istiyorum ama hiç bir yerde yok maalesef.
Alacağım kartın piyasada çok fazla miningte kullanılmış olanı var, sizde mining ekran kartı alınır mı alırsam sorun yaşar mıyım, sıfırına göre performansta kayıplar olur mu?
Düzgün yapıldıysa olmaz ama hardcore yapıldıysa ömür ve performansı kaybı olur

39731

80+ Platinum
En İyi Cevap
22
Düzgün bakımları yapıldıysa ve çok yorulmadıysa alınabilir. Tabii ilk tercihiniz olmasın.

SeastoreKing

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
811
İsim
Ahmet Erboz
bu biraz karmaşık bir soru mining yapana, kartın durumuna ve fiyatına göre değişir. piyasanın altındaysa alınabilir. ama normalleriyle arasında çok fark yoksa alınmaz.

2000hs

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
467
İsim
isim
her kullanılan kart gibi mining yapılan kart da yorulur fakat alınabilir. Bir de mining yapılıp yapılmadığı anlaşılamaz çünkü verilen bir zarar yok ortada.

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2

Performans kaybı diye bir şey yok sıcaklıkları olması gerektiği gibi ise, test edilip alınabilir kartlar ama uygun fiyatlı olmalı piyasadakilere göre.

Barbara Gordon

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
639
İsim
hehehehehe
Kartın çalıştırıldığı ortam önemli. Eğer çok sıcak bir ortamda yüksek devirde çok ısınarak kullanılmışsa alınmaz. Ama gerek soğutma gerek bakımları iyi yapıldıysa alınır, hele şu piyasanın lanet olduğu günlerde.

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,901
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
Ne yapıldığından ziyade nasıl kullanıldığı önemli her üründe olduğu gibi bilinçli kullanıcı ile bilinçsiz kullanıcı bir olmaz.
Miningde kartın VRAM kısmına yük bindirir ve yükte sürekli çalıştırılır. Bu kartın kullanıldığı anakart, PSU önemli bununla beraber nasıl bir ortamda kullanıldığı önemli. Tozlu, sıcak bir ortam mı yoksa temiz ve serin bir ortam mı? Bunlar dışında miningde sıcak havayı tahliye çok önemli düzgün bir hava tahliyesi var mı? Ayrıca kartın düzgün o.c ayarlarını yapabildiler mi? Kartın ayarları iyi tutmuşsa hiç resetlemez ve stabil çalışır. Kart stabil çalışırsa, sürekli resetlenmezse sorun olmaz.
Aynı şey ev kullanıcısı veya render için kullanan içinde geçerli.
Kasaya takıp hiç tozunu, temizliğini yapmayanlar var, ev ya da render ya da mining çok önemli değil önemli olan bilinçli kullanmak. Düzgün kullandıktan sonra kolay kolay bu kartlar bozulmaz. Basit teknoloji ürünler değil bunlar, uzun yıllar kullanılmaları için tasarlanıyorlar.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şimdi gelelim bunu nereden bileceksin orası artık tecrube işi, satıcıyı tartman lazım, hem karakteri hem konuşması hemde bilgisi üzerinden tartacaksın, ölçeceksin.

Top Bottom