Neler Yeni

Mining Rig Yönetmiş Var Mı? (Ethereum)

baltazar

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,643
İsim
A.Ş.
İlgilendiği Kategoriler
Güç Kaynakları
Ethereum dibe çökse diğer coinlerin vay haline, ETH düşşe diğer çogu coin eş zamanlı olarak düşer genelde. ETH' nin dibe inmesi için çok zor ihtimal bu saatten sonra benim gözümde. Düşerse 750 900 civarı gelir gibi bence.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Donanım bilgin varsa deneyebilirsin ama dediğim gibi uzman olmaması ve az bir bütçe olması yapmamak için yeterli nedenler bence. Sen bilirsin.
Fikir alisverisi için sohbeti devam ettiriyorum müsadenle;
Bizim kullanmadığımız bir oda var ve bu odayı isitmiyoruz. Haliyle kışın soğuk oluyor. Ben 6 adet kart alıp buraya koymayi düşünüyorum. Biraz da uv yapınca serin calisir. Sence mantıklı olur mu yapmalı miyim?

@Sunay
Hocam sizin düşünceleriniz de alabilir miyim?

Sunay

80+ Silver
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,703
İsim
Sunay Koçak
Steam
https://steamcommunity.com/id/xsunay/
Discord
Sunay #3109
Fikir alisverisi için sohbeti devam ettiriyorum müsadenle;
Bizim kullanmadığımız bir oda var ve bu odayı isitmiyoruz. Haliyle kışın soğuk oluyor. Ben 6 adet kart alıp buraya koymayi düşünüyorum. Biraz da uv yapınca serin calisir. Sence mantıklı olur mu yapmalı miyim?

@Sunay
Hocam sizin düşünceleriniz de alabilir miyim?
Öncelikle teknik yönden bilgili olmanız gerekiyor, kart bakımları fan bakımları arıza gibi konularla ilgilenebiliyorsunuz. Kart alımı yaparken mh/s hızlarına göre hesap yaparak dikkatli bir şekilde hareket etmeniz gerekiyor ve bir etmen daha var etherium'un düşmesi.. ben düşeceğini sanmıyorum ama her zaman böyle bir ihtimal var. Bu yüzden eğer bu işe girecekseniz bunları göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederim ve güncel ekran kartlarını kullanmaya çalışın 2.el ekran kartı satıcıları mining yapmış olabiliyor ve bunu anlamak neredeyse çok zor bu bakımda aldığız kart arıza yapabilir. Sonuç olarak iyice araştırıp bilgi sahibi olarak ilk başta düşük bütçe ile başlamanızı öneririm. Örneğin 20k paranız var ise 15k kenara ayırın 5k ile giriş yapın deneme amaçlı 3x rx 570 8gb içeren bir sistem kurun. Kartların bakımını öğrenin. Tecrübeniz olduğunda büyük yatırımlar yapın.

baltazar

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,643
İsim
A.Ş.
İlgilendiği Kategoriler
Güç Kaynakları
Öncelikle teknik yönden bilgili olmanız gerekiyor, kart bakımları fan bakımları arıza gibi konularla ilgilenebiliyorsunuz. Kart alımı yaparken mh/s hızlarına göre hesap yaparak dikkatli bir şekilde hareket etmeniz gerekiyor ve bir etmen daha var etherium'un düşmesi.. ben düşeceğini sanmıyorum ama her zaman böyle bir ihtimal var. Bu yüzden eğer bu işe girecekseniz bunları göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederim ve güncel ekran kartlarını kullanmaya çalışın 2.el ekran kartı satıcıları mining yapmış olabiliyor ve bunu anlamak neredeyse çok zor bu bakımda aldığız kart arıza yapabilir. Sonuç olarak iyice araştırıp bilgi sahibi olarak ilk başta düşük bütçe ile başlamanızı öneririm. Örneğin 20k paranız var ise 15k kenara ayırın 5k ile giriş yapın deneme amaçlı 3x rx 570 8gb içeren bir sistem kurun. Kartların bakımını öğrenin. Tecrübeniz olduğunda büyük yatırımlar yapın.
Bakımdan kastiniz ne toz, macun vs. Mi?

Sunay

80+ Silver
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,703
İsim
Sunay Koçak
Steam
Discord
Sunay #3109

baltazar

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,643
İsim
A.Ş.
İlgilendiği Kategoriler
Güç Kaynakları
Kartlar ciddi derecede arıza yapabiliyor aşağıya video linki bırakayım izleyin isterseniz.
Hocam belki becerebilir. Eski pc çok bozulursa bir turlu yapıyordum.

Ben 4-5 tane sıfır kart alsam ve başlasam mantıklı olur mu?

Sunay

80+ Silver
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,703
İsim
Sunay Koçak
Steam
Discord
Sunay #3109
Hocam belki becerebilir. Eski PC çok bozulursa bir turlu yapıyordum.

Ben 4-5 tane sıfır kart alsam ve başlasam mantıklı olur mu?
Mantıklı olur bence mh/s yüksek performans veren model bulursanız alabilirsiniz. Örneğin 5700xt 4k civarlarında bulunursa alınabilir.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
988,971
Üyeler
156,414
Son üye
poem
Top Bottom