Neler Yeni

MLD M300 M.2 ssd 3 ssd sağlığı 3 ayda %97 ye düştü

TeknoPiyon

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,656
İsim
ArtiAnius
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji Haberleri
arkadaşlar bundan önce böyle bir konum vardı
ssd 3 ayda %3 düştü sağlığı bu ssd yi almayın aldırmayın
1680435493194.png

• Beğen
Reaksiyonlar: M.2.

M.2.

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Daha önce ki konunuza da baktım, o konudaki verilerden yola çıkarak ortalama ~1400GB da %1 düşmüş gibi... En kötü senaryo yaklaşık 100 - 150TB arası yazmaya ulaşabilir diye düşünüyorum... (sağlık 0 görününce ssd kullanılamaz duruma gelmiyor ancak önemli veriler varsa durum riskli demektir)

Almayın aldırmayın diyebilecek kadar kötü mü? şu an ki sağlık değerleri normal görünüyor... ;) Ancak şunu belirtmeliyim, rakipleri ile aynı / yakın fiyata satılan bir MLD SSD ye şans vermeyi pek düşünemem. Arada baya fiyat farkı olmalı ki "yedek depolama" amaçlı kullanayım. Şu haliyle bilinmeyen çinli marka modellerden hiçbir farkı yok. (Üretici internet sitesi yok, ssd ye ait detay bilgileri tamamen yetersiz vs. vs. bunlar hep eksi puan)

Sizinle benzer şekilde tavsiye edilecek bir marka / ürün olduğunu düşünmüyorum.

Farklı bir kullanıcı / farklı değerler... (anlaşılan tutarlı bir yıpranma değeri sunmuyor)
ekran-goeruentuesue-2-png.1674940

Son düzenleme:

TeknoPiyon

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,656
İsim
ArtiAnius
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji Haberleri
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Daha önce ki konunuza da baktım, o konudaki verilerden yola çıkarak ortalama ~1400GB da %1 düşmüş gibi... En kötü senaryo yaklaşık 100 - 150TB arası yazmaya ulaşabilir diye düşünüyorum... (sağlık 0 görününce ssd kullanılamaz duruma gelmiyor ancak önemli veriler varsa durum riskli demektir)

Almayın aldırmayın diyebilecek kadar kötü mü? şu an ki sağlık değerleri normal görünüyor... ;) Ancak şunu belirtmeliyim, rakipleri ile aynı / yakın fiyata satılan bir MLD SSD ye şans vermeyi pek düşünemem. Arada baya fiyat farkı olmalı ki "yedek depolama" amaçlı kullanayım. Şu haliyle bilinmeyen çinli marka modellerden hiçbir farkı yok. (Üretici internet sitesi yok, ssd ye ait detay bilgileri tamamen yetersiz vs. vs. bunlar hep eksi puan)

Sizinle benzer şekilde tavsiye edilecek bir marka / ürün olduğunu düşünmüyorum.
keşke goodram alsaydımda bunu almasaydım sırf hızı yüksek diye almıştım almaz olayım

• Beğen
Reaksiyonlar: M.2.

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,585
İsim
Hacı
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,313
İsim
Diyarhan
Hızı yüksek sanılıp alınıyor hem sağlıksız hemde hızı veremiyor. Çok ucuz değilse almayın bu ürünü. %3 aslında çok bir değer değil.

TeknoPiyon

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,656
İsim
ArtiAnius
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji Haberleri
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hızlı bir düşüş.

Goodram iyidir MLD den.
NV2 falan da alabilirdiniz.
hocam 3200 e 2000 diye aldım goodram 2300 mü neydi 50tl farka değer dedimde değmezmiş ya aşırı kötü
Hızlı bir düşüş.

Goodram iyidir MLD den.
NV2 falan da alabilirdiniz.
Hızı yüksek sanılıp alınıyor hem sağlıksız hemde hızı veremiyor. Çok ucuz değilse almayın bu ürünü. %3 aslında çok bir değer değil.
hocam şimdi her ay ortalama %1 düşüyor ve bu baya göze batıyor :D

Dahası  
Reaksiyon skoru
9,313
İsim
Diyarhan
hocam 3200 e 2000 diye aldım goodram 2300 mü neydi 50tl farka değer dedimde değmezmiş ya aşırı kötü

hocam şimdi her ay ortalama %1 düşüyor ve bu baya göze batıyor :D
İlk 2 sene sıkıntı çıkarmaz böyle giderse sonrası Allah kerim 😂

DeveloperRedneck

80+ Silver
Bu Kullanıcının Doğum Günü!
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,343
İsim
Kürşat
Almayın aldırmayın diyebilecek kadar kötü mü? şu an ki sağlık değerleri normal görünüyor...
Siz böyle diyince merak ettim, bilgisayarı aldıktan sonraki 2. bakışım bu. Yeni indirdim hatta crystal infoyu.
Sonuçlar böyle, çok büyük oyunlar indirmediğimden çok kullanmadım sayılır, görürsünüz zaten.
1.5 yılı geçti.
1680437568838.png

ilkaycam.m

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
499
İsim
ilkay çam
1680437624018.png

benimki de böyle. ekimde almıştım.

john

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
612
İsim
john
İlgilendiği Kategoriler
Sıcak Fırsatlar.
abi linç yemek istemediğimden bir şey demedim bu zamana kadar ama MLD ve GOODRAM gibi markaları almayın ram vs ssd tarafında. alıcaksanız 1 kere paranıza kıyıp samsung yada kingston felan alıcaksınız.

M.2.

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Siz böyle diyince merak ettim, bilgisayarı aldıktan sonraki 2. bakışım bu. Yeni indirdim hatta crystal infoyu.
Sonuçlar böyle, çok büyük oyunlar indirmediğimden çok kullanmadım sayılır, görürsünüz zaten.
1.5 yılı geçti.
Alıntıyı görüntüle
Gayet iyi durumda... Henüz sadece 1,5 yıl 8000GB yazılmış, WD 1.7M saat test ederek 300.000GB, 5 yıl garanti vermiş ki standart ev kullanıcısı için bu değere ulaşmak uzun yıllar aynı tempo ile [her 1,5 yıl 8000GB] yazdığınızı varsayarak garanti edilen sınırlar içerisinde 22000 gün kullanım demek... (tabi ki enerji kesintileri gibi dış etkenlere ve istisna durumlara maruz kalmadığı sürece)

tet.png

Son düzenleme:
Top Bottom