Neler Yeni

MLD SSD alınır mı ?

VersusVenom

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
209
İsim
Muhammed Karakaya
Discord
versusvenom
Bütçe
2600
1TB SSD alıcam. Video editörlüğü yapıyorum önerilerinizi bekliyorum.

MLD 1TB M500 NVMe Gen4 Okuma 7000MB-Yazma 4700MB M.2 SSD (MLD22M500P21-1000) bu SSD gözüme çarptı iyi bir SSD mi bu ?​

Dahası  
Fiyatı seni zorlarmı bilmem ama DRAM'i olan " Kioxia Exceria Pro SSD 1 TB " 3.200₺ model SSD'yi önereceğim 7.300Mb/s okuma 6.400Mb/s yazma hızlarına sahip 400TB veri yazma garantisi mevcut. MLD markasının veri yazma garantisi hakkında pek bilgi bulamadım ama önerdiğim kioxia marka ssd çok daha iyi ve performanslı bütçenizi biraz zorlayıp sizi daha çok idare edebilecek bir ssd almanızı tavsiye ederim.

VersusVenom

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
209
İsim
Muhammed Karakaya
Discord
versusvenom
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Anakartım en fazla gen3 destekliyor hocam.
Fiyatı seni zorlarmı bilmem ama DRAM'i olan " Kioxia Exceria Pro SSD 1 TB " 3.200₺ model SSD'yi önereceğim 7.300Mb/s okuma 6.400Mb/s yazma hızlarına sahip 400TB veri yazma garantisi mevcut. MLD markasının veri yazma garantisi hakkında pek bilgi bulamadım ama önerdiğim kioxia marka ssd çok daha iyi ve performanslı bütçenizi biraz zorlayıp sizi daha çok idare edebilecek bir ssd almanızı tavsiye ederim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
182
İsim
Ares Blackrosa

VersusVenom

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
209
İsim
Muhammed Karakaya
Discord
versusvenom
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dahası  
DRAM'i var yazmışlar bir yerde o yüzden sordum ama yokmuş zaten o SSD'ninde. DRAM'i olmazsa ne gibi sorunlar doğabilir bunu merak ediyorum?

Dahası  
Reaksiyon skoru
182
İsim
Ares Blackrosa
DRAM'i var yazmışlar bir yerde o yüzden sordum ama yokmuş zaten o SSD'ninde. DRAM'i olmazsa ne gibi sorunlar doğabilir bunu merak ediyorum?
DRAM bildiğim kadarıyla geçici veri depoluyor (aynı bilgisayardaki normal ramler gibi) SSD'nin daha kararlı çalışmasına ve dosya transferi yaparken hızın dalgalanmamasına yarıyor sanırım. Olursa iyi olur ama olmazsa da çok problem değil.

Ayrıca DRAM varmış arkadaşın önerdiği Kioxia SSD'de
Kioxia Exceria Pro 1 TB

Dahası  
Anakartım en fazla gen3 destekliyor hocam.
En fazla gen3 destekliyor dediğin olay en fazla gen3 hızında çalıştırabilir demek yani sen gen4 bir SSD taktığında gen3 hızında çalışır yani ortalama 3500 okuma 3500 yazma hızlarında çalışır ama ilerleyen dönemlerde anakartını değiştirdiğinde elinde hazır gen4 bir SSD olacak. O yüzden bütçe problemin yoksa gen4 bir SSD al önerdiğim SSD gayet yeterli düzeydedir.

VersusVenom

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
209
İsim
Muhammed Karakaya
Discord
versusvenom
Teşekkürler hocam sabah sabah kültürlendik.
Mesaj otomatik birleştirildi:

en fazla gen3 destekliyor dediğin olay en fazla gen3 hızında çalıştırabilir demek yani sen gen4 bir ssd taktığında gen3 hızında çalışır yani ortalama 3500 okuma 3500 yazma hızlarında çalışır ama ilerleyen dönemlerde anakartını değiştirdiğinde elinde hazır gen4 bir ssd olacak. o yüzden bütçe problemin yoksa gen4 bir ssd al önerdiğim ssd gayet yeterli düzeydedir.
Bütçeyi zorlamaya çalışıcam ama bakalım hocam. Şuan işsizim 3-5 video yaparak kazandım bu parayıda.

Dahası  
Teşekkürler hocam sabah sabah kültürlendik.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bütçeyi zorlamaya çalışıcam ama bakalım hocam. Şuan işsizim 3-5 video yaparak kazandım bu parayıda.
Allah yardımcın olsun biraderim biz de o durumları yaşadık. Şuan aşırı acil değilse biriktirip düzgün bir ürün al ne de olsa bu devir hatayı pek kabul etmiyor.

VersusVenom

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
209
İsim
Muhammed Karakaya
Discord
versusvenom
Allah yardımcın olsun biraderim biz de o durumları yaşadık. Şuan aşırı acil değilse biriktirip düzgün bir ürün al ne de olsa bu devir hatayı pek kabul etmiyor.
Samsung yada önerdiğinize zorlayacam bir kere alayım tam alayım bari. Size de iyi sabahlar.

Top Bottom