Neler Yeni

MNG ve gümrük rezilliği :D

Cemmy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Oguzhan Reva
Merhaba dostlar, ekte de gördüğünüz gibi ürünleri dereyse bir ay önce sipariş ettim ve neredeyse 2 haftadır olduğu yerde sayıyor. Muhtemelen gümrük çalışanları veya MNG çalışanları yeni yasanın başlamasını bekliyor ki ceza ödeyelim, ben artık art niyet arayama başladım, böyle rezillik olamaz, sadece ben değil. Kargosu MNG'ye verilen herkes aynı sorunu yaşarken, benden sonra sipariş veren ve hepsijet veya başka kargo şirketlerine verilen ürünler teslim edildi :D

454860200_824671463100779_2345752337653179973_n.jpg

FutFlix

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,381
İsim
Çağatay
Merhaba dostlar, ekte de gördüğünüz gibi ürünleri dereyse bir ay önce sipariş ettim ve neredeyse 2 haftadır olduğu yerde sayıyor. Muhtemelen gümrük çalışanları veya MNG çalışanları yeni yasanın başlamasını bekliyor ki ceza ödeyelim, ben artık art niyet arayama başladım, böyle rezillik olamaz, sadece ben değil. Kargosu MNG'ye verilen herkes aynı sorunu yaşarken, benden sonra sipariş veren ve hepsijet veya başka kargo şirketlerine verilen ürünler teslim edildi :D

Alıntıyı görüntüle
Gümrükte sıkıntı var ve bir sıralama içinde gittiğinden şüpheliyim. 15 gün bende de bu şekilde bekledi gümrükleme işlemi bitince 1 gün sürdü kargonun bana ulaşması. MNG getirdi. MNG kargo takip sisteminde temu gümrük çıkış noktası gördüm, sanırım temunun gümrükte birimi var onlarla da kaynaklı olabilir.

Cemmy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Oguzhan Reva
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Gümrükte sıkıntı var ve bir sıralama içinde gittiğinden şüpheliyim. 15 gün bende de bu şekilde bekledi gümrükleme işlemi bitince 1 gün sürdü kargonun bana ulaşması. MNG getirdi. MNG kargo takip sisteminde temu gümrük çıkış noktası gördüm, sanırım temunun gümrükte birimi var onlarla da kaynaklı olabilir.
Bilmiyorum dostum ama benden sonra sipariş verip de mng dışına verilen kargoların 14 gün içinde teslim edilmesi garibime gidiyor. 14 günden fazladır gümrükte mi bekliyor yoksa gümrüğe mi girecek belli değil..

Marginale

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
992
İsim
Muhammed emin efe

Alıntıyı görüntüle
Harbiden benimde öyle. Artık bu normal bi durum olmaktan çıktı. Her yerde kargo olsa ne yazar hadi geciksin 10 gün.

FutFlix

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,381
İsim
Çağatay
Bilmiyorum dostum ama benden sonra sipariş verip de mng dışına verilen kargoların 14 gün içinde teslim edilmesi garibime gidiyor. 14 günden fazladır gümrükte mi bekliyor yoksa gümrüğe mi girecek belli değil..
Benim ilk siparişlerim 10 günde elime ulaştı, sonraki siparişlerim gümrük ile akraba oldu.

Touoa

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,004
İsim
Turuncu Keskin
Ben 4 gün önce sipariş verdim, şu an gümrükte bakalım ne olacak 😂

Cemmy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Oguzhan Reva
Vallahi dostlar açıklamada da dediğim gibi, ben yasanın başlamasını beklediklerini düşünüyorum çünkü bir kargonun gümrükte 20 günden fazla beklemesini normal bulmuyor hele ki bazı kişilerin siparişlerinin benden sonra almasına rağmen teslim edildiğini görünce.

Dahası  
Reaksiyon skoru
284
İsim
berke can
temu hangi firmayla gönderirse göndersin gelmesi en az 20 gün sürüyor sadece 10 gün zaten gümrükte takılı kalıyor nedeni ise tek paket içerisine 50 tane ürün koyabilmemiz, bu yüzden tek tek memurlar açıp tüm ürünlerin fiyatlarını vs kontrol ediyor. aliexpress gibi yerler ise 1 haftada gönderip 1 günde gümrükten geçirtebiliyor çünkü paketler tekli kutu şeklinde ve ne olduğu üstünde yazıyor detaylı araştırmaya gerek kalmıyor.

Cemmy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Oguzhan Reva
temu hangi firmayla gönderirse göndersin gelmesi en az 20 gün sürüyor sadece 10 gün zaten gümrükte takılı kalıyor nedeni ise tek paket içerisine 50 tane ürün koyabilmemiz, bu yüzden tek tek memurlar açıp tüm ürünlerin fiyatlarını vs kontrol ediyor. aliexpress gibi yerler ise 1 haftada gönderip 1 günde gümrükten geçirtebiliyor çünkü paketler tekli kutu şeklinde ve ne olduğu üstünde yazıyor detaylı araştırmaya gerek kalmıyor.
Biliyorum ama benden sonra sipariş verip de benden çok ürün alan insanların kargosunun gelmesi can sıkıcı. MNG dışın ürünlerin neredeyse çoğu teslim edildi bile, benden sonra sipariş edilmesine rağmen :D

Top Bottom