Neler Yeni

Mobil oyun için veri tabanı önerisi

redwhite

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
KadirT
Herkese merhaba, bir mobil simülasyon oyunu üzerinde çalışmaktayım. Bu oyun için bir veri tabanı arıyorum. Veritabanında tutmak istediğim veriler oyuncu ID'si, oyuncunun seçtiği karakter, para miktarı, satın aldığı arabalar, evler, kıyafetler vb. gibi veriler ve bu verileri internet bağlantısı ile eşitlemek istiyorum. Bunun için hangi veri tabanın kullanmalıyım? Ayrıca merak ettiğim bir diğer konu hilelerin önüne geçmek için bulut veri tabanı işe yarar mı? Bu konuda da bilgi verirseniz sevinirim. Oyun motoru olarak Unity kullanıyorum.

Arthur♛Morgan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,583
İsim
sefa korkmaz
İlgilendiği Kategoriler
Red Dead Redemption ve Rockstar ile ilgili her şeye ilgim var
Instagram
sfakorkmaz
Öncelikle girişimin için tebrikler, bu konu da sana yardımcı olamayacağım. Konun üstte kalsın diğer arkadaşlar görüp yardımcı olsun diye yazıyorum. Umarım dilediğin başarılara ulaşırsın.

Jokester

80+ Bronze
postgre sql bak bakalım benim bu alanda fazla bilgim yok ama işine yarar diye düşünüyorum. eğer işimize yaramaz diyorsan bizim komunityden sorarim birilerine. hile için bilgim yok.

redwhite

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
KadirT
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
postgre sql bak bakalım benim bu alanda fazla bilgim yok ama işine yarar diye düşünüyorum. eğer işimize yaramaz diyorsan bizim komunityden sorarim birilerine. hile için bilgim yok.
Öneriniz için teşekkür ederim. Birkaç araştırma yaptım önüme birçok database çıktı postgre sql'e bakacağım ancak oyun için uygun mu o konuda bilgim yok.

Star trek

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
951
İsim
Mehmet bozan
Sqlite veya Firebase.

asemih159

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
664
İsim
Semih
Firebase önerebilirim. Anlaması kolay ve birçok dil için kütüphanesi mevcut. Ek olarak; Google'ın servisi.

redwhite

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
KadirT
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Firebase önerebilirim. Anlaması kolay ve birçok dil için kütüphanesi mevcut. Ek olarak; Google'ın servisi.
Öneriniz için teşekkür ederim ancak Firebase'in fiyatının çok yüksek olduğuna dair yorumlar okudum. Açıkcası biraz çekindim Firebase kullanmak konusunda. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Son düzenleme:

asemih159

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
664
İsim
Semih
Öneriniz için teşekkür ederim ancak Firebase'in fiyatının çok yüksek olduğuna dair yorumlar okudum. Açıkcası biraz çekindim Firebase kullanmak konusunda. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Firebase belli limitlemeler dahilinde ücetsiz sayılabilir. Ufak çaplı projeler için ücret ödemeye gerek kalmıyor.

1649369097701.png

Örneğin günlük 20 bin den az okuma yapacaksan ücretsiz plan işini rahatlıkla görecektir.

Eğer Firebase için de bir alternatif istersen MongoDB'yi önerebilirim. Firebase ve MongoDB gibi json formatında çalışan veritabanlarına NoSQL veri tabanı deniyor. NoSQL'i araştırarak detaylı bilgi edinebilirsin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
64
İsim
Andaç
Firebase harcayacağın zamanı %50 azaltacaktır.

Dahası  
Reaksiyon skoru
64
İsim
Andaç
Anladım teşekkür ederim. Unity'e Firebase entegrasyonu hakkında bildiğiniz kurs veya kaynak var mıdır?
Bildiğim bir kurs yok fakat Firebase' nin dökümanlarının içinde olması lazım.

Top Bottom