Neler Yeni

Mobil veriyle instagrama giren kisi tespit edilir mi?

tomrisbey

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Kadir balamir
Arkadaslar bi dava var. İnstagramdan islenen bir suç var. İş mahkemeye taşınıyor. Suçu isleyen kişi suçu fake hesaplar ile işlemiş, instagrama sadece telefondan girildigi icin bu aklima geldi mobil veriden giren kisinin sahibi tespit edilebiliyorsa ip si , hattın sahibi fln. Olay net bi şekilde aydınlanacaktır? Mobil veriden Instagram'da fake hesap kullanan kullanici tespit edilir mi ?

YankıÖzkan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
233
İsim
Yankı Özkan
Arkadaslar bi dava var. İnstagramdan islenen bir suç var. İş mahkemeye taşınıyor. Suçu isleyen kişi suçu fake hesaplar ile işlemiş, instagrama sadece telefondan girildigi icin bu aklima geldi mobil veriden giren kisinin sahibi tespit edilebiliyorsa ip si , hattın sahibi fln. Olay net bi şekilde aydınlanacaktır? Mobil veriden Instagram'da fake hesap kullanan kullanici tespit edilir mi ?
Tam detaylarına hakim değilim ama hukuken gerekli görülürse internet sağlayıcısından her türlü bilgisi alınabiliyor diye biliyorum

yenigeldim

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
532
İsim
icardi
Fake olup olmaması önemli değil. İp adresleri belli, o ip den giren diğer hesaplar da görünür. Hangi hattan girdiği de görülür. Konunu dün görmüştüm. Sen zaten kesin kazanırsın davayı.

tomrisbey

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Kadir balamir
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Fake olup olmaması önemli değil. İp adresleri belli, o ip den giren diğer hesaplar da görünür. Hangi hattan girdiği de görülür. Konunu dün görmüştüm. Sen zaten kesin kazanırsın davayı.
O kız benim telefon numaramı ve adımı öğrenip telefon numaramı da almış sikayete numaramı eklemis o aklıma geldi simdi, yarın savcılığa gidip onun için de ayriyeten sikayette bulunacam izinsiz cep telefonu no sunu vermek , izinsiz numarayi ogrenmek 2 yil ve 4 yil arasi cezasi varmis onun icin de sikayette bulunacam , tesekkurler yorum icin

Top Bottom