Neler Yeni

Öneri Modem/Router önerisi, Modem mi Router mı almalıyım?

Dahası  
Reaksiyon skoru
56
İsim
Yusuf Selim A
Bütçe
1225
Merhaba! Geçenlerde yüksek boyutlu indirmeler yaptığım sırada modemde bir sorun oluştu ve wifi kanalı artık düzgün çalışmıyor. Wifi ile bağlıyken kopmalar ve çekmeme sorunları yaşamaya başladım.
VDSL 2, 50 megabit olmak üzere kullanım yolu mevcut.
Modem mi tavsiye edersiniz, router mı?
Modem olarak 1000 Lira civarında en uygun olark şu modem karşıma çıktı: Tenda V12 Modem veya TP-Link Archer VR400

Daha önce router kullanmadığımdan nasıl bir kullanım senaryosu olur pek bilmiyorum ama kabaca router düşüncem şu şekilde:
Router al, modem ile senkronize et, çok yakın mesafeden veri kaybı olmaması için -nitekim wifi ağ bağlantısı sıkıntılı- wlan üzerinden bağla, router üzerinden rahatlatılmış wifi bağlantını kullan.
Bu senaryoda yanlış veya eksiklerim olabilir. Yanlış düşündüğüm bölümleri kısaca açıklarsanız sevinirim :)

1691927014046.png

Ekler

• 1691927034090.png
    1691927034090.png
    138.1 KB · Hit: 36

TİTAN.

80+ Platinum
Merhaba! Geçenlerde yüksek boyutlu indirmeler yaptığım sırada modemde bir sorun oluştu ve wifi kanalı artık düzgün çalışmıyor. Wifi ile bağlıyken kopmalar ve çekmeme sorunları yaşamaya başladım.
VDSL 2, 50 megabit olmak üzere kullanım yolu mevcut.
Modem mi tavsiye edersiniz, router mı?
Modem olarak 1000 Lira civarında en uygun olark şu modem karşıma çıktı: Tenda V12 Modem veya TP-Link Archer VR400

Daha önce router kullanmadığımdan nasıl bir kullanım senaryosu olur pek bilmiyorum ama kabaca router düşüncem şu şekilde:
Router al, modem ile senkronize et, çok yakın mesafeden veri kaybı olmaması için -nitekim wifi ağ bağlantısı sıkıntılı- wlan üzerinden bağla, router üzerinden rahatlatılmış wifi bağlantını kullan.
Bu senaryoda yanlış veya eksiklerim olabilir. Yanlış düşündüğüm bölümleri kısaca açıklarsanız sevinirim :)

Alıntıyı görüntüle
Tenda v12 kullanıyorum memnunum tavsiye ederim

Dahası  
Reaksiyon skoru
56
İsim
Yusuf Selim A
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Xiaomi ax3200'ü öneririm. Yoksa mercusys mr80x öneririm.
Vdsl 2 kullanmaktayım, bu routerlar uygun mu?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Tenda v12 kullanıyorum memnunum tavsiye ederim
Önceden ben de daha düşük versiyonunu kullanmaktaydım lakin kulakta çınlama veya frekans sesi gibi bi ses yapıyordu. Sende bu durum var mı?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
966,562
Üyeler
152,695
Son üye
simsek mcqueenn
Top Bottom