Neler Yeni

Yardım Modem varsayılan ağ geçidi vardı hatası

ntf_faruk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Faruk
Merhaba arkadaşlar Everest SG V500 modem aldım kurulum yapmaya çalıştığımda varsayılan ağ geçidi hatası alıyorum turk telekom müşteri hizmetlerini aradım bir çözüm bulamadılar nasıl çözebilirim bu sorunu

yusufns

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Yusuf Enes
Everest SG V500 modem kurulumunda karşılaştığınız varsayılan ağ geçidi hatası oldukça yaygın bir sorun Bu hatanın birkaç farklı nedeni olabilir ve çözümü de bu nedenlere göre değişiklik gösterebilir

1 Yanlış Kablo Bağlantıları
Modem ve Bilgisayar Arasındaki Kablo Ethernet kablosunun her iki ucunda da sıkıca oturduğundan emin olun Kablonun bozuk olma ihtimali de göz önünde bulundurulmalıdır
Modem ve Telefon Hattı Arasındaki Kablo Telefon hattı kablosunun modeme doğru şekilde takılı olduğundan emin olun Eğer ADSL bağlantınız varsa filtre kullanıyorsanız filtrenin doğru şekilde bağlandığından emin olun

2 Yanlış IP Ayarları
Otomatik Al Modeminizin ve bilgisayarınızın IP ayarlarını otomatik al olarak ayarlayın Bu genellikle en sorunsuz çözümdür
Sabit IP Eğer sabit IP kullanmak istiyorsanız doğru IP alt ağ maskesi varsayılan ağ geçidi ve DNS sunucu bilgilerini girdiğinizden emin olun Bu bilgileri Turk Telekom müşteri hizmetlerinden veya modeminizin kılavuzundan öğrenebilirsiniz

3 Modem Ayarları
VLAN Eğer Turk Telekom size VLAN bilgisi verdiyse modeminizin VLAN ayarlarını bu bilgilere göre yapmanız gerekebilir
PPPoE Eğer PPPoE bağlantısı kullanıyorsanız modeminizin PPPoE ayarlarına kullanıcı adı ve şifrenizi doğru bir şekilde girdiğinizden emin olun Bu bilgileri Turk Telekom müşteri hizmetlerinden alabilirsiniz

4 Modem Yazılımı
Modeminizin yazılımının güncel olduğundan emin olun Güncel yazılım daha stabil bir bağlantı ve yeni özellikler sunabilir

5 Turk Telekom Hatasında
Bazen bu hata Turk Telekom tarafında yaşanan bir sorun nedeniyle de ortaya çıkabilir Müşteri hizmetlerini tekrar arayarak hattınızda bir sorun olup olmadığını kontrol ettirmenizde fayda var

Çözüm Adımları

1 Modem ve Bilgisayarı Yeniden Başlatın En basit çözüm hem modemi hem de bilgisayarınızı kapatıp tekrar açmaktır
2 Kabloları Kontrol Edin Tüm kabloların doğru şekilde bağlı olduğundan emin olun
3 IP Ayarlarını Kontrol Edin Bilgisayarınızın ağ ayarlarına giderek IP ayarlarını otomatik al olarak ayarlayın
4 Modem Ayarlarını Kontrol Edin Modeminizin kullanıcı arayüzüne girerek yukarıda belirtilen ayarları kontrol edin
5 Turk Telekom Müşteri Hizmetlerini Arayın Yukarıdaki adımları denedikten sonra sorun devam ediyorsa Turk Telekom müşteri hizmetlerini tekrar arayarak destek alın

Modem Kılavuzunu Okuyun Modeminizin geldiği kutu içindeki kılavuzu dikkatlice okuyun Kılavuzda modelinize özel kurulum adımları ve sıkça sorulan soruların cevapları bulunabilir
Bir Bilgisayarcıdan Yardım Alın Eğer yukarıdaki adımları denemenize rağmen sorunu çözemiyorsanız bir bilgisayarcıdan yardım almanız en doğru çözüm olacaktır

Umarım bu bilgiler sorununuzu çözmenize yardımcı olur

Top Bottom