Neler Yeni

Monitör Önerisi 2024

Berk05

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Berk Yalav
Bütçe
6000
Arkadaşlar yeni bir sistem alacağım fakat monitöre karar veremiyor sürekli başka şeyler görüyorum ve dikkatimi çekiyor karasız kaldım baktığım markalar şunlardı;

ASUS TUF Gaming serisi 180Hz monitörler.
AOC monitörleri.
LG monitörleri.
Samsung monitörleri.

Bu markalara baktım fakat bir iyi yanı vardı bir kötü yanı vardı mesela 2 örnek vereyim ASUS çok güzel her şey iyi fakat zam geldiği için çok pahalıya kaçtı bir de Samsung'un G3 monitörü var içime şimdi fakat stoku bulamıyorum ve Curved olmadığı için kararsızım, sizden önerileri bekliyorum. Aradığım monitördeki özellikler şunlar olursa sevinirim;

Curved.
Pivot (yukarı aşağı + eğim)
144Hz ya da üstü.
En fazla 1ms (0.5'te olur ama 2 olmaz)
Ghosting vb. kronik sorunsuz.
Fiyatı makul.
Dahili hoparlör (isteğe bağlı olsa da olur olmasa da aklınızda vardır belki diye)

Bu kriterlere uyan monitör çok yok hatta belki hiç yok ama yine de varsa almak istiyorum, özellikle pivot ve Curved olmazsa olmazım söyleyeyim tabii ki 144Hz'den düşükte olmasın size kalmış. Ayrıca bu listedeki hepsi tutan değil ama mesela 144Hz ve Curved tutuyordur ve çok kalitelidir önerebilirsiniz. Eğer kaliteli ise vazgeçerim sıkıntı yok😁 kısaca budur bütçem en fazla 6k-7k arası 8 olmaz çünkü sistemle çok pahalıya geliyor o zaman.

Berk05

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Berk Yalav
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

ErenErk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
91
İsim
Eren Erkaşda
Güzelmiş fiyatıda makul ama pivot özelliği yok anladığım kadarıyla pivot olmazsa olmazdır fakat bunu düşüneceğim hoşuma gitti teşekkürler öneriniz için.
rica ederim. yukarı aşağı hafif eğim var fotograflara bakabılırsınız ama 90 derece dikey yapılmıyor, dedıgınız o muydu

Dahası  
Reaksiyon skoru
119
İsim
hazarcoban
Arkadaşlar yeni bir sistem alacağım fakat monitöre karar veremiyor sürekli başka şeyler görüyorum ve dikkatimi çekiyor karasız kaldım baktığım markalar şunlardı;

ASUS TUF Gaming serisi 180Hz monitörler.
AOC monitörleri.
LG monitörleri.
Samsung monitörleri.

Bu markalara baktım fakat bir iyi yanı vardı bir kötü yanı vardı mesela 2 örnek vereyim ASUS çok güzel her şey iyi fakat zam geldiği için çok pahalıya kaçtı bir de Samsung'un G3 monitörü var içime şimdi fakat stoku bulamıyorum ve Curved olmadığı için kararsızım, sizden önerileri bekliyorum. Aradığım monitördeki özellikler şunlar olursa sevinirim;

Curved.
Pivot (yukarı aşağı + eğim)
144Hz ya da üstü.
En fazla 1ms (0.5'te olur ama 2 olmaz)
Ghosting vb. kronik sorunsuz.
Fiyatı makul.
Dahili hoparlör (isteğe bağlı olsa da olur olmasa da aklınızda vardır belki diye)

Bu kriterlere uyan monitör çok yok hatta belki hiç yok ama yine de varsa almak istiyorum, özellikle pivot ve Curved olmazsa olmazım söyleyeyim tabii ki 144Hz'den düşükte olmasın size kalmış. Ayrıca bu listedeki hepsi tutan değil ama mesela 144Hz ve Curved tutuyordur ve çok kalitelidir önerebilirsiniz. Eğer kaliteli ise vazgeçerim sıkıntı yok😁 kısaca budur bütçem en fazla 6k-7k arası 8 olmaz çünkü sistemle çok pahalıya geliyor o zaman.
Hem 144 hertz, hem curved, hem gsync freesync desteği var ,hem 27 inç,ve en önemlisi 2K.

Berk05

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Berk Yalav
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
rica ederim. yukarı aşağı hafif eğim var fotograflara bakabılırsınız ama 90 derece dikey yapılmıyor, dedıgınız o muydu
Benim dediğim yukarı aşağı çıkıp inmesi benim için önemli çünkü mesela maç izliyorsun koltuğundan en üste alıp rahat rahat izlemek daha konforlu olur diğer türlü ortaya bakmak dik konumda yorar yada rekabetçi oyunda en aşağı çekip daha yakınına getirmek daha iyi odak sağlar gibi gibi bu yüzden çok önemli konfor açısından

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
955,905
Üyeler
150,786
Son üye
1881mirac
Top Bottom