Neler Yeni

Monitörden aldığım görüntü normal mi?

Mt1903

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
403
İsim
Emir Asan
An itibariyle RDR2 oynuyorum ve görüntü gerçekten çok güzel. Nasıl düzeldi diyeceksiniz. Display port kablosunu da değiştirdim ve eski görüntü sorunu kalmadı. Daha bir güzel oldu görüntü. DLSS modunu da performanstan kaliteye çektim ve 2K ultra ayarlarda RTX 2060S ve Ryzen 5 5600X işlemci ve 16gb ram ile kimi yerde 55-56 kimi yerde de 80 lere varan FPS değerleri alıyorum. Ekran kartı sıcaklığı da daha önce belirttiğim üzere 82-83 oluyor maximum.

Genel anlamda değerlendirme yapacak olursam Monitörde ufak da olsa bir ghosting olduğunu söyleyebilirim ancak benim açımdan herhangi bir sorun yaratmıyor. Önceki monitörüm 1080p çözünürlüklü Viewsonic XG2405 İPS paneldi. Şu an ikinci monitör olarak kullanıyorum. Şunu söylemem gerekir ki renk doygunluğu ve güzelliği & matlığı açısından (bunu doğru kelime ile nasıl ifade edebileceğimi bilmiyorum) Viewsonic monitörü daha başarılı buldum. Acaba Viewsonic 2K monitör alsaydım daha güzel mi olurdu diye düşünmüyor değilim. Ancak monitörden memnun olmadığımı söyleyemem. İstediğim şeyi bana veriyor. Tavsiye eder miyim peki? Daha önce Kaliteli bir İPS panel monitör kullanıyorsanız buna geçmenizi tavsiye etmem. Ancak kaliteli olmayan İPS panel veya VS, TN panel bir monitörden geçecekseniz düşünmenize gerek yok. Fiyatına göre verdiği performansı iyi buluyorum. F/P ürünü yani.​
Ekran kartına undervolt yapmak isterseniz yardımcı olabilirim. Sıcaklık hemen hemen 75'i geçmiyor 1830 Mhz'ye sabitleyince.

RİÇES

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Servet ÇERİ
1 Hafta olmadı henüz ve ASUS Tuf VG27AQ 2K 144hz 1ms monitörü satın aldım. RDR 2 oynuyorum şu an ancak sanki bana görüntüde yanlış gelen bir şeyler var gibi geliyor. 1080p'den 2K çözünürlüe geçmiş gibi hissetmiyorum. Üstelik Ultra ayarlarda ortalama 60 Fps ile oynuyorum (ki RTX2060S ve 5600X işlemci ile bu normal mi bilmiyorum). Aşağıda çektiğim 1-2 ekran görüntüsünü paylaşıyorum. Anormallik olup olmadığını anlayabilir misiniz acaba? Yardımlarınızı rica ediyorum. Monitörde Shadow Boost modunu da açamıyorum. İzin vermiyor bana monitör.

Ek olarak belirtmem gerekiyor ki 1080p çözünürlükte 144hz 1ms ikinci bir monitör bağlı sistemde. Bundan kaynaklı sorun yaşıyor olabilir miyim?

Sistemim: AMD Ryzen 5 5600X 3.7GHZ 35MB AM4 65W, Asus PRIME X570-P DDR4 S+GL AM4 (ATX), Galax RTX 2060S 8gb GDDR6 256 Bit (1Click OC), Crucial Ballistix 16 GB (2x8GB) DDR4 3000MHz CL15 Siyah, Crucial P2 500GB SSD m.2 2300/940 MB/s NVMe PCIe, Asus ROG-Strix-650G 650W 80+ Gold Güç Kaynağı, Asus TUF Gaming GT501 Mid Tower Kasa

Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle
Ben rx6600 r5 5500 de 1080p ultra da 50 60 arası alıyorum bence değerler gayet güzel

Dahası  
Reaksiyon skoru
46
İsim
LuciFeriaNx
Ekran kartına undervolt yapmak isterseniz yardımcı olabilirim. Sıcaklık hemen hemen 75'i geçmiyor 1830 Mhz'ye sabitleyince.
Çok gerekli görmüyorum açıkçası. Teşekkür ederim nazik teklifiniz için.

@RİÇES Evet gayet iyi sonuçlar alıyorum sistemim ile. Çoğu kişi RTX 2060 Super kartı 2K için yeterli görmüyor ancak günümüz koşullarında (en yeni güncel çıkan oyunlar hariç) ultra olmas da high ayarlarda oynatabiliyor. Ekran kartı arayışına girmiştim ben de ama gözle görünce erteledim süreci.

Top Bottom