Neler Yeni

Monitöre Görüntü Gelmeme Sorunu.

baid

80+ Silver
En İyi Cevap
5
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,391
İsim
berk
Sistem
• İşlemci: AMD Ryzen 5 3500X
• Ekran Kartı: XFX RX 5700XT
• RAM: Team Vulcan 8+8 16GB 3200MHz
• SSD: Team CX5 480GB
• Anakart: MSI B450M-A PRO MAX
• Kasa: GamePower Horizon MESH 700W 80+

monitör: MSI Optix G24C4 23.6" 144Hz 1ms (HDMI+Display) FreeSync Full HD Curved Oyuncu Monitör​

Merhaba arkadaşlar ben bu sistemi alalı 3-4 ay oluyor ilk aldığımda monitörüde kasayıda test ettim ikiside çalışıyordu. Sonra 3-4 ay kullanamadım sarıp kutusuna koydum. Dün tekrar kullanmak için çıkarttım PCyi fakat ekrana görüntü gelmiyor. HDMI ile bağladım. Kablo sağlam ps4üm için kullandığım kabloyu kullandım. Fanlar dönüyor. Kasanın ışıkları yanıyor ama monitöre görüntü gelmiyordu. Bende 1-2 kere HDMI tak çıkar yaptım güç kablosunu tak çıkar yaptım ve açmayı başardım ancak her açışımda bunları yapmam gerekiyor yoksa monitöre görüntü gelmiyor. Problemi söyler misiniz hangi parça bozuk? Yada nasıl çözerim?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Not: Monitördeki tuştan görüntüyü kapatıncada aynı sorun oluyor. HDMI 1 Sinyal yok yazıyor.

_Fornax

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Erdem
Sistem

monitör: MSI Optix G24C4 23.6" 144Hz 1ms (HDMI+Display) FreeSync Full HD Curved Oyuncu Monitör​

Merhaba arkadaşlar ben bu sistemi alalı 3-4 ay oluyor ilk aldığımda monitörüde kasayıda test ettim ikiside çalışıyordu. Sonra 3-4 ay kullanamadım sarıp kutusuna koydum. Dün tekrar kullanmak için çıkarttım PCyi fakat ekrana görüntü gelmiyor. HDMI ile bağladım. Kablo sağlam ps4üm için kullandığım kabloyu kullandım. Fanlar dönüyor. Kasanın ışıkları yanıyor ama monitöre görüntü gelmiyordu. Bende 1-2 kere HDMI tak çıkar yaptım güç kablosunu tak çıkar yaptım ve açmayı başardım ancak her açışımda bunları yapmam gerekiyor yoksa monitöre görüntü gelmiyor. Problemi söyler misiniz hangi parça bozuk? Yada nasıl çözerim?

Not: Monitördeki tuştan görüntüyü kapatıncada aynı sorun oluyor. HDMI 1 Sinyal yok yazıyor.
Güç kablosunda sorun olabilir. Hala endişeleniyorsanız teknik desteğe başvurabilirsiniz.Kabloları iyice kontrol edin.

• Beğen
Reaksiyonlar: baid

baid

80+ Silver
En İyi Cevap
5
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,391
İsim
berk
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

_Fornax

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Erdem
Ama kasa çalışıyor?
Monitörün güç kablosunda sorun olabilir, kasada değil.

Sistem

Ramlerim yerini değiştir. Birini çıkar ve kasayı aç.O zaman da bak görüntü gelıyormu.Gelmezse diğer rami tak(farklı slota) o zaman tekrar aç pcyi. Hiç olmaz ise sorun monitörde veya kablolardadır.Fakat en mantıklısı dediğim gibi msi desteğe başvurmak.Dediğim ram taktiği ne kadar işe yarıyor emin değilim.

• Beğen
Reaksiyonlar: baid

baid

80+ Silver
En İyi Cevap
5
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,391
İsim
berk
Aynı monitör ps4 te çalışıyor.

Ramlerim yerini değiştir. Birini çıkar ve kasayı aç.O zaman da bak görüntü gelıyormu.Gelmezse diğer rami tak(farklı slota) o zaman tekrar aç pcyi. Hiç olmaz ise sorun monitörde veya kablolardadır.Fakat en mantıklısı dediğim gibi msi desteğe başvurmak.Dediğim ram taktiği ne kadar işe yarıyor emin değilim.
Tamam ram taktiğini deniyeceğim.

baid

80+ Silver
En İyi Cevap
5
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,391
İsim
berk

baid

80+ Silver
En İyi Cevap
5
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,391
İsim
berk

Eray Yılmaz

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,831
İsim
Eray Yılmaz
Ekran kartını söktünüz mü ?
Söktüyseniz tekrar kurarken güç kablosunu bağladınız mı

baid

80+ Silver
En İyi Cevap
5
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,391
İsim
berk
Ekran kartında düğmemi var?
Raminmi bozuk acaba
3 tane ihtimal var. Ya ram bozuk. Ya ram soketi bozuk. Ya da ekran kartındaki düğmeye bastığım için açıldı. Düğme dediğim Quiet mod, Performans modu tuşu.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
953,252
Üyeler
150,248
Son üye
zerd4li
Top Bottom