Neler Yeni

Monitöre görüntü gelmiyor

Woozy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mustafa Aşçıoğlu
Kasa çalışıyor bilgisayar açılıyor ama görüntü ekrana gelmiyor. Ekranı açıyorum ama kapanıyor. Bios pilini değiştirdim dün 30 dakika açıldı sonra yine kapandı. Kasayı baştan sona temizledim yine olmadı ne yapabilirim başka?

spitfire

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
125
İsim
Burak
Sistemi yeni mi kurdun?
RAM slotlarini kontrol et, klipsler acik kalmasin bazi anakartlarda klipsler aciksa goruntu vermiyor.
RAM'lerin ucunu silgiyle temizle, 2 RAM varsa tek tek takarak dene.

Bunlar da olmazsa anakartin ustunde RST_SW diye iki basli bir pin olmasi lazim. Kasanin tum baglantilarini kestikten sonra tornavida veya herhangi bir iletken yardimiyla iki pine birden degdirerek 10-15sn bekle daha sonra tekrar acmayi dene.

Bu goruntu B650M DS3H anakartindan goruntu. Yanindaki beyaz buton CLR_CMOS butonu. B650 anakartlarda genelde yanyana olurlar.

1715184497526.png

Woozy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mustafa Aşçıoğlu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sistemi yeni mi kurdun?
RAM slotlarini kontrol et, klipsler acik kalmasin bazi anakartlarda klipsler aciksa goruntu vermiyor.
RAM'lerin ucunu silgiyle temizle, 2 RAM varsa tek tek takarak dene.

Bunlar da olmazsa anakartin ustunde RST_SW diye iki basli bir pin olmasi lazim. Kasanin tum baglantilarini kestikten sonra tornavida veya herhangi bir iletken yardimiyla iki pine birden degdirerek 10-15sn bekle daha sonra tekrar acmayi dene.

Bu goruntu B650M DS3H anakartindan goruntu. Yanindaki beyaz buton CLR_CMOS butonu. B650 anakartlarda genelde yanyana olurlar.

Alıntıyı görüntüle
Yeni kurmadım eski bir sistem idare etmeye çalışıyordu ama kökten patladı galiba. Dediklerini not aldım deneyeceğim.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
934,354
Üyeler
146,700
Son üye
ensarcmn
Top Bottom