Neler Yeni

Monitörsüz İşletim Sistemi Çalıştırmak

13082024

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İstanbul Turkiye / Chicago-California USA
İsim
Ferik
Herkese Selamlar. Konuya Girmeden Önce Belirtmek İsterim Ki, Ürünler 2. El Olarak Alınmış Olup Zarar Görmediği Belirtilmiştir; Ancak Yine De Sorun Çıkabilir, Bu En Son Düşüneceğimiz Bir İhtimal.

Şimdi, Elimde PSU, Anakart, İşlemci, RAM Ve Diğer Tüm Donanımlar Mevcut Ve Doğru Şekilde Montajı Yapılmış Durumda.

Konum Aslında Oldukça Basit. Harici Bir Harddiski Alıp Caddy Yardımıyla Laptop Disk Yuvasına Yerleştirerek İkinci Bir Depolama Olarak Gösterdim. İşletim Sistemini Kurmak İçin Bu Yolu İzledim.

İşletim Sistemi Başarıyla Kuruldu Ve BIOS'tan Disk 1 Olarak Ayarlandıktan Sonra Sisteme Geçiş Yapıldı. Ardından, AnyDesk Uzaktan Erişim Programını Kurdum.

Daha Sonra, Harici Disk Monitörsüz Bir Sisteme Bağlandı Ve Sistem Çalıştırıldı. Fanlar Dönüyor, Ethernet Algılanıyor Ve İşlemci İle Grafik Kartı Zamanla Isınıyordu. Yani, Çalışmasında Bir Problem Yoktu. Laptopta Önceden Kopyaladığım ID Numarası, Bağlanmam İçin Gereken Numara Değişmedi Ve Onu Kullandım. Ayrıca, Laptopta İşletim Sistemi Çalışırken Aktifliğini Görmek İçin Telefondan Bağlanıp Hem Kayıt Aldım Hem De Aktif Çalıştığını Onayladım. Sınırsız Erişim İçin Kalıcı Bir Şifre Oluşturdum.

Fakat, Harddiski Çıkarıp Diğer Harici Sisteme Taktığımda Sistem Çalışıyor, Ancak İşletim Sistemi Muhtemelen Açılmıyor. BIOS'a Girmeme Gerek Yok Çünkü Tek Disk Var.

Donanım Uyumsuzluğundan Kaynaklandığını Düşünüyorum. Bu Arada, 3 Kez Windows Kurdum. İlk Kurulumda Hata Olabileceğini Düşünerek 2. Kurulum Yaptım Ama Yine Aynı Hatayı Aldım. Taşınabilir Windows Olarak 3. Kurulum Yaptım, Ancak Yine Aynı Hatayla Karşılaştım. Benim Gibi Bu Sorunu Yaşayan Ve Çözmeyi Başaran Varsa, Lütfen Cevabını Yazsın. Sorunu Yaşayan Ve Çözen Birinin Tavsiyesi Çok Değerli Olur. Eğer Çözüm Bulamazsam, Sinirlenip Sistemi Parçalama İhtimalim Var Çünkü Sistem 2. El Olmasına Rağmen Pahalı Bir Sistem. Eğer Çalıştırmayı Başarabilirsem, 7/24 Çalışan Bir Sistem Olarak Kullanmayı Planlıyorum. Şimdiden Cevaplarınız İçin Teşekkürler. Son Olarak, Yazıların İlk Harfinin Büyük Olması Bana Daha Hoş Göründüğü İçin Bu Şekilde Yazdım. Moderatör Veya Yönlendirici Arkadaşlar Herhangi Bir İşlem Yapmak İsterse Problem Yok, Görüşmek Üzere. :)

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
963,698
Üyeler
152,099
Son üye
walkerkankss
Top Bottom