Neler Yeni

Monitörüme görüntü geç geliyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
64
İsim
Ramazan İşbilen
Sanırım 13Yıllık 9800GT alarak birazcık hata etmiş olabilirim ama bütçem ona yetti ekran kartını 2 3 gün önce aldım hiçbir sıkıntısı yokken benim bir tane fan vardı kuzey köprüsüne doğru bakıyordu ordan düştü fan kırılmıştı.Neyse işte ekstra fan olmadan kullanıyodum bugün aklıma geldi işte 1 tane işlemci fanı 1 tane de egzoz fanı vardı bende fazladan,o ikisini birleştirip molexe bağlamıştım (sys_fan kısmına takılı olan kuzey köprüsünü soğutuyordu) molexe bağladığımdan dolayı yavaş da olsa dönüyordu ben de hazır diğer fan kırılmışken(çok titeşim veriyordu) iikisini birleştirip molex yerine sys_fan kısmına takayım dedim öyle de yaptım fakat garip bir şekilde ekran kartından görüntü hiç alamadım sonra eski ekran kartımı takınca alabildim sonra da uzay montaj olarak 9800gt den görüntü almayı denedim ilk önce aldım sonra ''iyi bari bir sorun yokmuş'' diyerek kasayı geri topladım fanları bilerek sys_fan kısmına takmadım molexe de takmadım yalnızca 4pin cpu 24pin anakart ve hard disk için satadan güç alarak yine açmaya çalıştım görüntü yine gelmedi.statik elektrik vardır diye gittim aşağı toprağa tutp geldim djsfhskljfgskh değişen bir şey olmadı.Eski ekran kartımdan da görüntü alamamıştım sonrasında.Gittim CPU pinlerine baktım 3 4 tane yamuk cpu pini vardı belki yeni ekran kartında daha çok zorlandığından ve güç tükettiğinden vs vs o pinlere de ihtiyaç duyuyordur diye düşündüm aldım elime cımbızı teker teker düzelttim sonra belirli açılardan baktım hepsi sıralı hiçbir problem olmadan yiine işlemciyi taktım termal macun vs yeniledim yine görüntü alamadım.Sonra da ekran kartının soğutucusunu çıkarıp ön arka ekran kartının pcbsini kolonya ile temizledim yine aynı şekilde görüntü gelmedi.
Şu an da nasıl oldu nasıl bitti bilmiyorum ama görüntü aldım ve bilgisayardan yazıyorum fakat götüntü geç geliyor yani anakartın logosunu felan göremiyorum bazen de hiç gelmiyor.
Şimdi asıl soruyu soruyorum.. ne yapmalıyım :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sistem özelliklerini de söyleyeyim
Core 2 Quad Q8300
Asus P5G41C-M LX
2x4 1333mhz elixir ram
Volar 9800GT(güç beslemesi olmayan versiyon)
7200RPM Hard disk
300W Platoon Psu

Top Bottom