Neler Yeni

Çözüldü✓ MONİTÖRÜN EKRANI HASAR GÖRDÜ YAPTIRMAYA DEĞER Mİ?

egemeen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Egemen Yiğit Şahin

Dell S2422HG 23.6" 1ms Full HD Freesync Curved Oyuncu Monitörümü 6 aydır kullanmıyordum. Kenara kaldırmıştım bugün kurayım dediğimde ekranında hasar olduğunu gördüm. Garantisi devam etsede tamir ya da değişim yapılmadığını söylediler. Başka özel bir serviste yaptırmaya değer mi fiyatı nasıl olur? Ayrıca Ekranı hasarlı şekilde ucuz fiyata satabilir miyim, satabilirsem fiyatı nasıl olmalı? Yaptırma diyorsanız 3000-4000 bandında güzel bir monitör önerirseniz sevinirim.​

Ekler

• WhatsApp Image 2024-06-06 at 15.06.12.jpeg
    WhatsApp Image 2024-06-06 at 15.06.12.jpeg
    281.4 KB · Hit: 19

Hacı_80

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
511
İsim
Hacı Kıstı
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar oyunlar teknoloji

Dell S2422HG 23.6" 1ms Full HD Freesync Curved Oyuncu Monitörümü 6 aydır kullanmıyordum. Kenara kaldırmıştım bugün kurayım dediğimde ekranında hasar olduğunu gördüm. Garantisi devam etsede tamir ya da değişim yapılmadığını söylediler. Başka özel bir serviste yaptırmaya değer mi fiyatı nasıl olur? Ayrıca Ekranı hasarlı şekilde ucuz fiyata satabilir miyim, satabilirsem fiyatı nasıl olmalı​

nasıl bi hasar olduğuna bağlı hocam abartı değil ise piyasa fiyatının biraz altından satarsınız muhtemelen eğer hasar küçük ve fazla ücret istiyorlar ise yaptırmayın bence

egemeen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Egemen Yiğit Şahin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
nasıl bi hasar olduğuna bağlı hocam abartı değil ise piyasa fiyatının biraz altından satarsınız muhtemelen eğer hasar küçük ve fazla ücret istiyorlar ise yaptırmayın bence
Hasarı fotoğraf olarak yükledim çalışıyor fakat ekran bu şekilde

Ekler

• WhatsApp Image 2024-06-06 at 15.06.12.jpeg
    WhatsApp Image 2024-06-06 at 15.06.12.jpeg
    281.4 KB · Hit: 8

Ahmet Kocar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
368
İsim
Ahmet Kocar
Hasarı fotoğraf olarak yükledim çalışıyor fakat ekran bu şekilde
Kanka panel direk gidince iflah olmuyor maalesef. Fotoda ,gözüktüğü kadarıyla fiziki hasar sebebiyle panel gitmiş. Monitör ve tv'lerde fiyatın yüzde 80'ini oluşturan ana yapı ekran panelleridir. Servis dşında yaptıracağın adam başka monitörden çıkan ekran panelini takacak ve neredeyse 5-6 bin lira para alır. Fakat takacağı panel şuanki orjinal panele uymayabilir. 160 hz ise gider 144 hz takabilir. Daha önce ghosting vs bir sorun yaşamadığın monitöründe bu yeni panelle beraber bir çok sorunla karşılaşabilirsin. Sıfır monitör alman daha mantıklı.

Ahmet Kocar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
368
İsim
Ahmet Kocar
Yaptıracaksanda serviste yaptırt. Sonuçta servis tam uyumlu orjinal panelden takar gidipte başka panel takmaz. Servise bir gönder fiyat biçsinler baktın monitörün sıfır fiyatına yakın bişey çıkıyor direk at çöpe yeni monitör sipariş et. İçin rahat eder.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kavisli monitörleri saklarken çok dikkat etmek gerekiyor. Koli içinde ekran'a bakan kısımda köpük olmasına rağmen üzerine başka ağır bir kutu koyulursa köpüğe gelen baskıyla bile paneli bozabilir.

Top Bottom