Neler Yeni

Monitöre görüntü gelmiyor ve USB portları çalışmıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Furkan SÖNMEZ
Herkese selam.
Direkt konuya giricem. Pcyi açıyorum bütün fanlar çalışıyor ışıklar geliyor ekran kartı işlemci fanı çalışıyor ama monitörüme ne görüntü geliyor ne de başka bir tepki alabiliyorum. Aynı şekilde klavye mouse bağladığım hiçbir USB portu da çalışmıyor. Sebebi nedir?

Yaptığım işlemler
Ramleri söktüm taktım, tek modüle düşürdüm yer değiştirdim ama sonuç değişmedi.
Bios pilini söktüm taktım sonuç değişmedi.
Ekran kartını 3 farklı monitörde denedim hem hdmi hem dp kablo ile sonuç değişmedi.
Fanların kablosunu söktüm güç mü sorunlu geliyor diye yine sonuç değişmedi.
Ekran kartını ve ramleri başka bir masaüstünde bağladım test ettim her ikiside sorunsuz çalışıyor. Ama sorunlu pcye takınca aynı durum mevcut.

Sonuç olarak baya bir çalıştırmayı denedim ama olmadı. Sorun anakartta diye düşünüyorum ama sizlerin de fikrini almak isterim.
Anakart modelim : ASUS b450m K-2

Ekler

• WhatsApp Image 2024-07-04 at 00.23.34.jpeg
    WhatsApp Image 2024-07-04 at 00.23.34.jpeg
    322.2 KB · Hit: 23

mertoxin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
262
İsim
Mert
Her şeyi yapmışsınız. Son olarak anakart üzerinden görüntü almayı denediniz mi ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Furkan SÖNMEZ
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Her şeyi yapmışsınız. Son olarak anakart üzerinden görüntü almayı denediniz mi ?
dvi girişinden de denedim almayı ama gelmedi görüntü. Ekran kartını söküp de denedim sökmeden de denedim gelmedi. işlemci ryzen 5 2600. Valla denenecek neredeyse herşeyi denedim. Sanırım anakart arızalı. 2 sebep olmuş diye düşünüyorum pc kardeşimindi bu arada.

1. kardeşim sağolsun saçma sapan hileler kullanmış valoda csde falan. hatta valoda hwid ban mı ne yemiş anakart banı. hesaplarına birileri girmeye falan çalışıyodu. yazılımsal olarak pc biraz afallamış gibi geliyor bana. güncel ücretsiz hilelerde ne denli pcyi ele geçiriyorlar bilemiyorum ama sıkıntılı bir durum diye düşünüyorum.
2. olarak pcyi açtığımda kasanın içi çok tozluydu. tozdan etkilenmiş olabilir diye düşünüyorum. kasası da eski tip çalışma masasında idi. sağı solu üstü altı kapalı sadece önü arkası açık vaziyette. oda da ısınmış olabilir diye düşünüyorum. bir ihtimal ondan da arıza oluşmuş olabilir.
pcyi kullanmış kapatmış yarım saat sonra açmıç açılmamış pc. böyle bir durum işte.

mertoxin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
262
İsim
Mert
dvi girişinden de denedim almayı ama gelmedi görüntü. Ekran kartını söküp de denedim sökmeden de denedim gelmedi. işlemci ryzen 5 2600. Valla denenecek neredeyse herşeyi denedim. Sanırım anakart arızalı. 2 sebep olmuş diye düşünüyorum pc kardeşimindi bu arada.

1. kardeşim sağolsun saçma sapan hileler kullanmış valoda csde falan. hatta valoda hwid ban mı ne yemiş anakart banı. hesaplarına birileri girmeye falan çalışıyodu. yazılımsal olarak pc biraz afallamış gibi geliyor bana. güncel ücretsiz hilelerde ne denli pcyi ele geçiriyorlar bilemiyorum ama sıkıntılı bir durum diye düşünüyorum.
2. olarak pcyi açtığımda kasanın içi çok tozluydu. tozdan etkilenmiş olabilir diye düşünüyorum. kasası da eski tip çalışma masasında idi. sağı solu üstü altı kapalı sadece önü arkası açık vaziyette. oda da ısınmış olabilir diye düşünüyorum. bir ihtimal ondan da arıza oluşmuş olabilir.
pcyi kullanmış kapatmış yarım saat sonra açmıç açılmamış pc. böyle bir durum işte.
Usb'ye güç de gelmediğine göre anakart sorunlu gibi duruyor ne yazık ki...

eren28tr

80+ Platinum

istersen birde psuyu kapatıp bios pilini çıkar 5 dk bekle geri tak.

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Furkan SÖNMEZ
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
istersen birde psuyu kapatıp bios pilini çıkar 5 dk bekle geri tak.
deniyim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Geçen başıma geldi cmos sıfırla tornavidayla cmos yazan pinlere 10 15 saniye tut sora tekrar dene ben bios yazdırmıştım düzelmişti
cmosu bulamadım ben bu anakartta nerdeki kısımdır acaba

Ekler

• b_asus-prime-b450m-k-ii-1.jpg
    b_asus-prime-b450m-k-ii-1.jpg
    321.6 KB · Hit: 17
Dahası  
Reaksiyon skoru
48
İsim
Mehmet Emin Uzun
Aynısı başıma geldi klavye ve farede dahu ışık yok cmos sıfırlamıştım açılmıştı ama bu sefer biosa girip hiçbişi yapmadan çıksam bile tekrar ediyordu sorunu bioz yazdırarak düzelttim oda 200 250 tl civarı

deniyim

cmosu bulamadım ben bu anakartta nerdeki kısımdır acaba
Usb portlarının oralara dikkatli bak olması lazım

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,916
İsim
Emre
Discord
necromancerr
R5 2600 de zaten anakarttan görüntü alınamaz Cmos olabilir arkadaşların dediği gibi Bios pilini bir söküp sıfırlayın eğer görüntü alırsanız devam edersiniz

Zyon

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
83
İsim
Serkan

Valo banından olmaz o ban kalkıyor bu arada bende yedim kaldırdım sorun yaşamadım hiç

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Furkan SÖNMEZ
Denedim arkadaşlar. Dediğiniz gibi bios pilini söktüm bekledim. clrtc ye tornavida ile dokundum 15sn boyunca. açtım pcyi yine tık yok. ne görüntü geliyor ne de usbden bir hareket. bir kaç kez tekrarladım yine olmadı. tornavidayla clrtcye helele bile yaptım banamısın demiyor. Garantiye gitse sanırım daha iyi gibi. Yada bilgisayarcıdan varsa jumper bulup deneyebilirim son çare. Başka da bir şey yapmam pek mümkün değil ev ortamında sanırım. Birde power switchi söküp tornavidayla manuel çalıştırdım pcyi . tornavida da mı bir şey vardır diye test etmek için. Hepinizin ilgisine çok teşekkürler. Başşaramadık ama olsun. İlginiz ve cevaplarınız için tekrardan sağolun

Top Bottom