Neler Yeni

Monitörlerdeki ips yazılımsal olarak 1 ms

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Enes Mert Ceylan
Şimdi bir ips ekran almayı düşünüyorum ve 1 ms mprt ips 144 hz monitör buldum, baya bir araştırmamı yaptım ve kesin olarak alacağım ancak sorum şu ki 4 ms in altında ips olmaz, yazılımsal o iş deyip ips paneller kötüleniyor, anlamadığım şu, o zmn bu monitörler 4 ms mi, öyleyse 1 ms nie yazıyolar, böyle yazılımsal abe bu deyip konunun üzerine çizik atıyolar çıldırıyorum, trigerlanıyorum. Konuyu açmışken aklımdaki soruları da sorayım, ben böyle bir monitörden 1 ms alamıyacam mı şimdi demek bu, alacaksam 1 ms va,tn panelle arasındakı fark var mıdır?(görüntü kalitesi olarak değil, tepki süresi olarak bir şey fark eder miyim die soruyorum).

• Beğen
Reaksiyonlar: DeLi

DeLi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
uğur çetin
söylediğin şekilde va panel kullandım 4 ms fakat 1ms mprt diye 1 ms diyip 4 ü hiç karıştırmıyolar yazılımla hallediyoruz 1 ms oluyo diyolar (griden griye değil de renkten renge ölçüyoruz biz bunu diye hava atıyola.r bana sorarsan alıcağın monitörde hdr özelli olan monitörü tercih etmeni öneririm.ben kendi(24 inch 144 hz 1mprt(4ms)va panel) monitörümü iade ettim şu anda bekliyorum kesinlikle 22 inch 1ms hdr özellikli bişey bakıcam)ben gözlemlerimle söyleyecek olursam oyunlarda çok az da olsa fakediliyo.
Mesaj otomatik birleştirildi:

tabii ki farkeder tepki süresi birisi gerçek 1ms birisi yazılımsal 4ms yeyi 1ms diye piyasaya sürüyolar.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
1,001,776
Üyeler
158,662
Son üye
Melih1899
Top Bottom