Neler Yeni

Çözüldü✓ Monster Abra A5 V16.5.2 Control Center 3.0 Fan Ayarları Sorunu

erdemzzd

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Erdem Özdemir
Arkadaşlar merhaba, Monster Abra A5 v16.5.2 notebook kullanıyorum yaklaşık 1 aydır. Bilgisayar boştayken ve sıcaklığı da 45-50 derecelerde olmasına rağmen flash bellek ile gelen Control Center 3.0 yazılımı ile fan ayarlarına girdiğimde fanımın sanki kilitlenmişçesine %35 güçte çalıştığını görüyorum. Yük altında fan hızı artıyor ama boştayken durmak yerine hep %35 hızda çalışıyor sanki yazılım izin vermiyor gibi. Yazılımı kaldırım tekrar kurdum, Windows'u baştan yükledim, farklı model Abra'ların Control Center'ini kurmayı denedim ama ne yaptıysam düzeltemedim. Acaba herkeste mi aynı sorun var yoksa bana özel mi? Bu modeli kullanan arkadaşlar veya problem hakkında bilgi sahibi olanlar lütfen cevaplarsanız sevinirim. İyi forumlar.

Ekler

• Ekran görüntüsü 2021-07-16 142132.png
    Ekran görüntüsü 2021-07-16 142132.png
    876.1 KB · Hit: 671

stereohearts

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,157
İsim
Enes
Instagram
@stereocrypex
Steam
✪SoloTürk
Twitter
rulerkoala
Discord
stereohearts#1401
Arkadaşlar merhaba, Monster Abra A5 v16.5.2 notebook kullanıyorum yaklaşık 1 aydır. Bilgisayar boştayken ve sıcaklığı da 45-50 derecelerde olmasına rağmen flash bellek ile gelen Control Center 3.0 yazılımı ile fan ayarlarına girdiğimde fanımın sanki kilitlenmişçesine %35 güçte çalıştığını görüyorum. Yük altında fan hızı artıyor ama boştayken durmak yerine hep %35 hızda çalışıyor sanki yazılım izin vermiyor gibi. Yazılımı kaldırım tekrar kurdum, Windows'u baştan yükledim, farklı model Abra'ların Control Center'ini kurmayı denedim ama ne yaptıysam düzeltemedim. Acaba herkeste mi aynı sorun var yoksa bana özel mi? Bu modeli kullanan arkadaşlar veya problem hakkında bilgi sahibi olanlar lütfen cevaplarsanız sevinirim. İyi forumlar.
Alttan özele tıklayarak yüzdesini ayarlayabilirsiniz

erdemzzd

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Erdem Özdemir
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Ekler

• Ekran görüntüsü 2021-07-16 142613.png
    Ekran görüntüsü 2021-07-16 142613.png
    861.9 KB · Hit: 446

stereohearts

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,157
İsim
Enes
Instagram
@stereocrypex
Steam
✪SoloTürk
Twitter
rulerkoala
Discord
stereohearts#1401
Kusura bakmayın forumda yeniyim. Özel seçeneğini seçsem bile ilk baştaki nokta %35'te sabit ve oynatılamıyor.
O zaman sürücüden ötürü yazılımsal olarak kilitli. %35 te çok ses çıkaracağını sanmıyorum. Sizi rahatsız ediyorsa Fn+3 tuşları ile modu silent moduna alabilirsiniz. Sol üstte hangi moda geçtiğiniz yazar. İyi forumlar

erdemzzd

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Erdem Özdemir
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
O zaman sürücüden ötürü yazılımsal olarak kilitli. %35 te çok ses çıkaracağını sanmıyorum. Sizi rahatsız ediyorsa Fn+3 tuşları ile modu silent moduna alabilirsiniz. Sol üstte hangi moda geçtiğiniz yazar. İyi forumlar
Hangi modu seçersem seçeyim aynı. Dediğiniz gibi fazla sesli değil ama yani durması gerektiğini bildiğim için sorma gereği duydum. Cevabınız için teşekkürler. Bu kilidi kaldırmamın bir yolu var mıdır peki?

stereohearts

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,157
İsim
Enes
Instagram
@stereocrypex
Steam
✪SoloTürk
Twitter
rulerkoala
Discord
stereohearts#1401
Hangi modu seçersem seçeyim aynı. Dediğiniz gibi fazla sesli değil ama yani durması gerektiğini bildiğim için sorma gereği duydum. Cevabınız için teşekkürler. Bu kilidi kaldırmamın bir yolu var mıdır peki?
Yok diye biliyorum ayrıca %35 in altına inerse soğutma etkisi kaybolur diye koyulmuş olabilir bu kilit. Uğraşmayın bence

SucukAdam

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Ali Eren Onah
Arkadaşlar merhaba, Monster Abra A5 v16.5.2 notebook kullanıyorum yaklaşık 1 aydır. Bilgisayar boştayken ve sıcaklığı da 45-50 derecelerde olmasına rağmen flash bellek ile gelen Control Center 3.0 yazılımı ile fan ayarlarına girdiğimde fanımın sanki kilitlenmişçesine %35 güçte çalıştığını görüyorum. Yük altında fan hızı artıyor ama boştayken durmak yerine hep %35 hızda çalışıyor sanki yazılım izin vermiyor gibi. Yazılımı kaldırım tekrar kurdum, Windows'u baştan yükledim, farklı model Abra'ların Control Center'ini kurmayı denedim ama ne yaptıysam düzeltemedim. Acaba herkeste mi aynı sorun var yoksa bana özel mi? Bu modeli kullanan arkadaşlar veya problem hakkında bilgi sahibi olanlar lütfen cevaplarsanız sevinirim. İyi forumla
Bende o modeli kullanıyorum 2 haftadır bendede galiba öyle ama tam dikkat etmedim bidahaki bakışında kontrol edip tekrar yazarım buraya

erdemzzd

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Erdem Özdemir
Bu kontrol merkezi kullanan diğer modeller de aynı. Monster YouTube hedabında diğer bilgisayarların inceleme videolarına baktığımda turbo fanda nasıl ses çıkardığını gösterdiğinde, turbo fan açılmadan önce yine %35 de çalıştığını gördüm.

erdemzzd

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Erdem Özdemir
%35 de çalışır zaten normal bişey bu.
Kardeşimde v15.5 var onda Monster Kontrol merkezi mevcut ve kullanılmadığında masaüstünde boştayken veya hafif işlerde fanı tamamen kapatıyor ısındığında açılıyor. Benimki ise işlemci 40 dereceyken bile çalışıyor. Gece pcyi downloada bıraktığımda gece öyle fan sesini dinliyorum.

Top Bottom