Neler Yeni

Monster Anakart Oksitlenmesi Çözümü ACİL!

onyequru

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Hakan Hacıoğlu
Arkadaşlar merhaba,

Monster abra a5 v13.3 oyun bilgisayarına sahibim. Bilgisayarıma çay döküldü. Ben de döküldüğü anda kapatip kasasını açtım ve pilinin soketini çıkarttım. Sıvı dökülür dökülmez bilgisayarım kapanmadı. Ben normal bir şekilde kapattım. Anakartta temas göremedim fakat ızgaralardan biraz su içeri girmişti. 10 saat kadar bekledim ve bilgisayari calistirdim. İlk basta Windows geldi fakat mavi ekran verdi. Sonrasında da ssd mi görmedi ve bios'a girmeye başladı. Ben de bu olaydan sonra bilgisayarımı servise gönderdim. Servis anakartimda oksitlenme olduğunu temizliğinin 280 lira olduğunu fakat anakartin bozulma ihtimalinin olduğunu söyledi. Ssd'im de bozulmuş ve klavyemde de sıvı teması varmış.

Şimdi size danışmak istiyorum. Ben baktığımda anakarta sıvı teması göremedim ama servis var diyorsa vardır fakat bilgisayar calisiyor. Ben gönderdiğimde de biosa giriyordu çünkü ssd bozulmus. Ben anakartta bir sorun olduğunu düşündüm o yüzden ssd'yi görmediğini tahmin ettim ama öyle değilmiş. Sizce ne yapmalıyım. Temizlik riskli anakart gidebilir ve değişimi 3bin lira. Bilgisayar da zaten oksitlenmeye rağmen çalışıyor. Ne yapsam bilemedim.

halil1343

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
halil topuklu
Merhaba arkadaşım aynı sorun bende de var benim laptopta da parlaklk sorunu vardı götürdüm servise 280 lira oksitlenme için ücret istediler riskli dediler ben de reddettim sen ne yaptın son durum ne bilgisayarın çalışıyo mu

onyequru

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Hakan Hacıoğlu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Merhaba arkadaşım aynı sorun bende de var benim laptopta da parlaklk sorunu vardı götürdüm servise 280 lira oksitlenme için ücret istediler riskli dediler ben de reddettim sen ne yaptın son durum ne bilgisayarın çalışıyo mu
Bilgisayarı geri istedim ve açıldı. Hiçbir sorunu yok şuan. Belki oksitlenme vardır ama çalışmasını engellemedi ve performans kaybı da olmadı. Şuan yurtdışında olduğum için baktıramadım ama TR'ye dönünce içini güvendiğim bir bilgisayarciya baktıracağım.

Top Bottom