Neler Yeni

Monster Huma h5 v3.1 Vida Sorunu ve Diğer Fiziksel Sorunlar

2340922

80+
Laptop'ı yaklaşık 2 sene önce almış olmama rağmen haddinden fazla hızlı eskidiğini düşünüyorum. Sorunları özetleyecek olursam:
1- Ekran çerçevesininin altındaki mıknatıslı kısımların yapışkanları 1. senede işlevlerini yitirdi, laptop ekranını her açtığımda o iki mıknatıs çerçeveyi kaldırıyor.
2- Arka kapağı tutan vidalar sürekli olarak gevşiyor, bu sorun o kadar sinir bozucu bir hal almaya başladı ki anahtarlığımda minik bir tornavida taşıyorum sürekli gevşeyen vidaları sıkmak için. Laptop çantasının içinde sürekli vida buluyorum, arka kapağı tutan vidaların 4 tanesi kayboldu zaten sürekli gevşediklerinden ötürü.
3- Bundan 1.5 ay önce ekranı açıp kapatırken menteşesinin içten oynadığını gördüm. Menteşeleri kasaya sabitleyen vidalar gevşemiş, onları sıktım ama şimdi gene aynı sorunu yaşamaya başladım. Gene sıkmam gerek menteşeleri.

bu laptopu almadan önce laptop hiç kullanmamıştım uzun süreli o yüzden ilk başlarda "herhalde çok taşıyorum diye oluyor" demiştim kendi kendime ama ortalama laptop kullanıcı deneyimi bu olamaz, ucuz etin yahnisi durumu söz konusu gibi.

Bu sorunları nasıl çözebilrim? Mümkünse servise yollamadan.

xTURANN

80+ Bronze
Vidaları her sıktığında gevşiyorsa, servise yollamadan ne yapmayı düşünüyorsun ?

Monster, kendini öyle böyle pazarlıyor. Açamadığı oyun olursa iade cart curt.
Yolla gitsin. Garantisi 2 yılda olsa, ömür boyu teknik servis garantisi vardı sanırım. Gönder ya da götür fiziksel bir mağazasına, bağır çağır, ilk günkü hale getirirler. Çiçek gibi teslim ederler.

Ayrıca, bu tarz sorunları yaşamanın sebebi monster. Bi ihtimal vidaları sürekli sıktığın için oluşan "yalama" olayı.
Vida yuvaları, fabrikasyon olarak açılması zordur. Yani arka kapak plastik ya da metal fark etmez, fabrikasyon kapak üretiminde açılmayabilir o yuvalar.
Erkek ve dişi dediğimiz şekilde yuva açılır. Dişi, yani iç yuvanın, senin laptopta bir ömrü kalmamış gibi. Erkek vidayı da yalama yapmış olman muhtemel.
Kısacası ; yolla gitsin.

2340922

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Vidaları her sıktığında gevşiyorsa, servise yollamadan ne yapmayı düşünüyorsun ?

Monster, kendini öyle böyle pazarlıyor. Açamadığı oyun olursa iade cart curt.
Yolla gitsin. Garantisi 2 yılda olsa, ömür boyu teknik servis garantisi vardı sanırım. Gönder ya da götür fiziksel bir mağazasına, bağır çağır, ilk günkü hale getirirler. Çiçek gibi teslim ederler.

Ayrıca, bu tarz sorunları yaşamanın sebebi monster. Bi ihtimal vidaları sürekli sıktığın için oluşan "yalama" olayı.
Vida yuvaları, fabrikasyon olarak açılması zordur. Yani arka kapak plastik ya da metal fark etmez, fabrikasyon kapak üretiminde açılmayabilir o yuvalar.
Erkek ve dişi dediğimiz şekilde yuva açılır. Dişi, yani iç yuvanın, senin laptopta bir ömrü kalmamış gibi. Erkek vidayı da yalama yapmış olman muhtemel.
Kısacası ; yolla gitsin.
Sağolun hocam bir götüreyim en iyisi, iş için lazım olduğunda servise götürmeye çekiniyordum hep ama yapabileceğim başka bir şey yok sanırım.
Monster almamın sebebi laptopu çok nadir kullanacak olmamdı fakat bu ara ihtiyacım oldu. Zaten nadiren kullanacağım ucuz olsun diye aldık ama pişmanım. Ki benimki ekran kartsız ofis laptopı tarzı olanlardan.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
969,191
Üyeler
153,192
Son üye
doruk y
Top Bottom