Neler Yeni

Monster Laptop Alınır Mı?

ynsmr_cgn

80+
Arkadaşlar 60K ya kadar laptop alacağım Monster önerir misiniz? Son zamanlarda malzeme kalitelerinin çok kötü olduğunu duymuştum, o yüzden sorma gereği duydum.

atar1993

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Muhammed
Instagram
ig:muhammedatar_
Steam
https://steamcommunity.com/id/atar1993/
Arkadaşlar 60K ya kadar laptop alacağım Monster önerir misiniz? Son zamanlarda malzeme kalitelerinin çok kötü olduğunu duymuştum, o yüzden sorma gereği duydum.
Tongfang üretimi kasalar bayağı iş görüyor. Clevo kasalardan uzak durmanız gerekiyor. Modele göre değişkenlik gösterir. Kalite her marka için farklı segmentlere göre değişir. Her markanın kötü orta iyi segment laptopları var. Tulpar modellerinin altına inmeyip tulpar modellerinde tongfang kasaları kullanırsanız iyi olur.

ynsmr_cgn

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Tongfang üretimi kasalar bayağı iş görüyor. Clevo kasalardan uzak durmanız gerekiyor. Modele göre değişkenlik gösterir. Kalite her marka için farklı segmentlere göre değişir. Her markanın kötü orta iyi segment laptopları var. Tulpar modellerinin altına inmeyip tulpar modellerinde tongfang kasaları kullanırsanız iyi olur.
Zaten Tulpar altı düşünmedim bile. Normalde Monster da hiç düşünmemiştim fakat abime iş bilgisayarı olarak verilen Tulpar modeli kaliteli durdu o yüzden buraya sormak istedim. Teşekkür ederim cevap için.

omerdgn42

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
163
İsim
Ömer Doğan

eren28tr

80+ Platinum
tulpar serisinden tongfang kasa olanlar alınabilir ama yine de monster almanızı önermiyorum.

atar1993

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Muhammed
Instagram
Steam
Her markanın alt segment ürünleri var. Müşterilerime önerirken buna göre öneriyorum. En çok şikayeti HP Victus serisi ve Monster Abra serilerinden alıyorum. Sorun yaşamak istemiyorsanız orta segment ürünlere bakın. Acer alacaksanız Predator, HP alacaksanız OMEN, Monster alacaksanız TULPAR (Sadece Tongfang kasalarını alın, Clevo kasa olanları almayın). Monster'a varana kadar liste başına Predator koyarım. Sonra OMEN. En son Monster'ı öneririm.

ynsmr_cgn

80+
Her markanın alt segment ürünleri var. Müşterilerime önerirken buna göre öneriyorum. En çok şikayeti HP Victus serisi ve Monster Abra serilerinden alıyorum. Sorun yaşamak istemiyorsanız orta segment ürünlere bakın. Acer alacaksanız Predator, HP alacaksanız OMEN, Monster alacaksanız TULPAR (Sadece Tongfang kasalarını alın, Clevo kasa olanları almayın). Monster'a varana kadar liste başına Predator koyarım. Sonra OMEN. En son Monster'ı öneririm.

Hocam peki bunlardan önerdiğiniz bir ürün var mıdır? Ben aslında Msi, Asus gibi biraz premium markalar istiyorum fakat bu tarz markalarda isimlerinden dolayı bir tık pahalı oluyor. Siz ne önerirsiniz, Msi ve Asus gibi markalara bakmalı mıyım?

atar1993

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Muhammed
Instagram
Steam
MSI Thin, Katana gibi modellere hiç bakmayın. Onlarda monster gibi clevo üretimi. Hatta ısınma sorunu olmasın diye ekran kartı ve işlemcide güç kısıtlamasına gidilmiş. Asus için ise TUF serilerinde bol bol ısınma şikayeti mevcut. ASUS tarafında ROG Strix serisinden şaşmamak gerek. Attıklarınız arasında en makul seçenek predator modeli. Alabiliyorsanız 3-5 daha ekleyip ekte attığım i9 işlemcili modeli alın. Helios neo normal helios modeline göre malzeme kalitesi bi tık daha düşük olan bir model fakat standart bir nitro modele göre yine kat kat daha iyidir.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
992,376
Üyeler
156,917
Son üye
telefoncu Dayi
Top Bottom