Neler Yeni

Monster Tulpar T7 İşlemci ısınma sorunu

MrCoskun

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
İsmail Ünal Coşkun
İ7 10750H işlemcili cihazım Google Chrome'de bile tek sekme YouTube'de video izlerken 93-94 derecelere çıkıyor Valorant, CSGO, Witcher 3 gibi oyunlarda düşük ayarlarda 98-99'u gördüğüm oldu. Biraz araştırma yaptığımda şirketler bunu savunuyor ve 100 dereceye kadar olan dereceleri normal görüyor. Ama yukarıda belirttiğim gibi aşırı yük altında bile olmadan 90 dereceleri geçmesi bana abes geliyor. Bunun net çözümü nedir? Mesela CSGO oynarken kaç derece almam normal karşılanabilir? Fan seslerinden dolayı gece oyun oynayamiyorum, odam havalimanına dönüşüyor...

Ekler

• 16744796514434604853213801811192.jpg
    16744796514434604853213801811192.jpg
    3.5 MB · Hit: 56

Awsnet

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
97
İsim
Awsnet
İ7 10750H işlemcili cihazım Google Chrome'de bile tek sekme YouTube'de video izlerken 93-94 derecelere çıkıyor Valorant, CSGO, Witcher 3 gibi oyunlarda düşük ayarlarda 98-99'u gördüğüm oldu. Biraz araştırma yaptığımda şirketler bunu savunuyor ve 100 dereceye kadar olan dereceleri normal görüyor. Ama yukarıda belirttiğim gibi aşırı yük altında bile olmadan 90 dereceleri geçmesi bana abes geliyor. Bunun net çözümü nedir? Mesela CSGO oynarken kaç derece almam normal karşılanabilir? Fan seslerinden dolayı gece oyun oynayamiyorum, odam havalimanına dönüşüyor...
Macun yenilemesi yaparsan iyi olur

B1L0

Hayırlı forumlar
Moderatör
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,595
İsim
bilo
Discord
b1l0
Bi gariplik var kasasını açtın mı? Klasik olacak ama driverlarda sorun olabilir

Awsnet

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
97
İsim
Awsnet
Ben senin yerinde olsam işlemciyi yakardım her halde 95 derece nedir be sen yakmasan bile o kendisini yakıyordur fansızmı calışıyor bu

Dahası  
Reaksiyon skoru
143
İsim
emre yokuş
fan temizliği en son ne zaman yapıldı ? Yapıldıysa termal macunun kaliteli mi ?

B1L0

Hayırlı forumlar
Moderatör
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,595
İsim
bilo
Discord
b1l0
bu arada aynı laptoptan olan bi tanıdığım vardı monster kontrol merkezi güncel olmadığı için sorun yaşıyordu

EmirhanBayramFK

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
615
İsim
Emirhan Bayram
İlgilendiği Kategoriler
Yurt İçi Alışverişler-E-Ticaret-Pazaryerleri-Tüketici Hakem Heyetleri-Donanım/Yazılım
Periyodik olarak bakımlarının yapılmaması, işlemci macunun kuruması, fan kanallarının tozlanması veya kapanması ,dışarıdan hava alamayacak veya veremeyecek şekilde kapalı durumda olması bunun sebebi olabilir.

MrCoskun

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
İsmail Ünal Coşkun
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bi gariplik var kasasını açtın mı? Klasik olacak ama driverlarda sorun olabilir
Tüm driverlar güncel, fan temizliği 3-4 ay önce yapıldı macun degisimi falan. Garantisi biteli 5-6 ay olacak servise göndersem reçete yüksek çıkar diye korkuyorum iade almazlar zaten.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben senin yerinde olsam işlemciyi yakardım her halde 95 derece nedir be sen yakmasan bile o kendisini yakıyordur fansızmı calışıyor bu
Kanka fan seslerini duysan helikopter pisti gibi odam :D

Macun yenilemesi yaparsan iyi olur
Tekrar bı servise yollamayı düşünüyorum.

Periyodik olarak bakımlarının yapılmaması, işlemci macunun kuruması, fan kanallarının tozlanması veya kapanması ,dışarıdan hava alamayacak veya veremeyecek şekilde kapalı durumda olması bunun sebebi olabilir.
Ya baktığım zaman sadece sağ taraftaki fanlardan birinden az hava geliyor turbo modda, onun dışında kalan 4 tıkırında işliyor.

fan temizliği en son ne zaman yapıldı ? Yapıldıysa termal macunun kaliteli mi ?
Servisin hangi macunu kullandığını bilmiyorum, ama muhtemelen kalitelidir

NightWish2434

80+ Silver
Hocam yüksek ihtimal bakımlarını yaptırıyorsunuz diye düşünüyorum. Yaptırmıyor iseniz hemen yaptırın. Sorun sanırım işlemcinin dahili grafik kartını kullanması. Çünkü ekran kartı kullanımı %1. Ekran kartı driverini ddu ile silip en güncel sürümünü kurun.

MrCoskun

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
İsmail Ünal Coşkun
bu arada aynı laptoptan olan bi tanıdığım vardı monster kontrol merkezi güncel olmadığı için sorun yaşıyordu
28.04.2020'den beridir onlara güncelleme gelmiyor benim modelimde T7 20.2

EmirhanBayramFK

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
615
İsim
Emirhan Bayram
İlgilendiği Kategoriler
Yurt İçi Alışverişler-E-Ticaret-Pazaryerleri-Tüketici Hakem Heyetleri-Donanım/Yazılım
Son olarak programda bir hata olabilir dilersen aida64 vb. programlardan deneyebilirsin sıcaklık değerlerini. Bakım kısmında 'da evet ücret çıkarabilirler ama bu şekilde kullanmak da geriye dönülmeyecek sonuçlar çıkartabilir.

MrCoskun

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
İsmail Ünal Coşkun
Hocam yüksek ihtimal bakımlarını yaptırıyorsunuz diye düşünüyorum. Yaptırmıyor iseniz hemen yaptırın. Sorun sanırım işlemcinin dahili grafik kartını kullanması. Çünkü ekran kartı kullanımı %1. Ekran kartı driverini ddu ile silip en güncel sürümünü kurun.
Deneyeceğim hocam teşekkür ediyorum.

Son olarak programda bir hata olabilir dilersen aida64 vb. programlardan deneyebilirsin sıcaklık değerlerini. Bakım kısmında 'da evet ücret çıkarabilirler ama bu şekilde kullanmak da geriye dönülmeyecek sonuçlar çıkartabilir.
Hiç aklıma gelmemisti bende biraz şüpheleniyordum o konuda. Deneyeceğim hocam teşekkür ediyorum.

Hocam speccy'e de baktım, aida 64'de de monster kontrol merkezine de hepsi aynı değerleri gösteriyor. Tahminim donanımsal sorun, bilgisarim yanar diye korkmaya başladım artık :D

Son düzenleme:

EmirhanBayramFK

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
615
İsim
Emirhan Bayram
İlgilendiği Kategoriler
Anladım. Bakımda servis işlemi yapan arkadaş belki dikkat etmeden bir şeyi eksik yapmış olabilir hepsi varsayım. Yerinde olsam çokta zorlamazdım bir şey olacağından değil ama ne olur ne olmaz diyelim. Piyasanın halini biliyoruz maalesef bu devirde kimse sistemi çöp olsun istemez :)

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
955,062
Üyeler
150,606
Son üye
bruss
Top Bottom