Neler Yeni

Montajdan sonra bilgisayar açılmıyor

Rally

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
85
İsim
Ahmet
Merhabalar mevcut sistem için yeni kasa ve fanlar ve soğutucu aldım montajı yaptıktan güç verdikten sonra hiçbir şekilde açılmıyor arıza ledleri yanmıyor normalde arıza ledleri çalışması lazım işlemci soğutuyorsunuz çıkardım öyle çalışırdım işlemci hiçbir şekilde ısınmıyor fareye klavyeye elektrik ve monitöre hiçbir şekilde görüntü gelmiyor ne yapmam lazım acaba teşekkürler

Ekler

• 17068137415798474182774533682884.jpg
    17068137415798474182774533682884.jpg
    593.2 KB · Hit: 50

Mete Yavuz

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
Monitörden gelen kablo HDMI/DP kablosunu anakarta değil ekran kartına taktığınızdan emin misiniz?
Ekran kartının üstündeki güç girişine PSU'dan gelen güç kablosunu taktınız mı? Kontrol edin.

Rally

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
85
İsim
Ahmet
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Monitörden gelen kablo HDMI/DP kablosunu anakarta değil ekran kartına taktığınızdan emin misiniz?
Ekran kartının üstündeki güç girişine PSU'dan gelen güç kablosunu taktınız mı? Kontrol edin.
Evet her şeyi birebir harfiyen yaptın daha önceden arızalı ledleri tek tek sinyal verip o şekil açılıyordu şu an ledlerin hiçbiri yanmıyor kablo ekran kartına bağlı fanlar dönüyor ledleri yanıyor

Mete Yavuz

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
RAM tam oturmamış olabilir kontrol edin.

NoctuaFanBoyu

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,915
İsim
Hamza Ziya Üstün
Bağlantıları söküp tekrar takmayı deneyin hocam

Rally

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
85
İsim
Ahmet
Hocam biraz araştırdım RAM derin yerini değiştirdim yedeklerim var onları taktım statik elektriği boşaltmaya çalıştım BIOS pilini çıkardım ne yaptıysam olmadı

Rally

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
85
İsim
Ahmet
Bağlantıları söküp tekrar takmayı deneyin hocam
RAM tam oturmamış olabilir kontrol edin.
Elimde fazladan bir flash bellek vardı içinde BIOS olduğunu tahmin ediyorum anakarttan biyosu güncelleyeyim dedim şimdi de bilgisayar hiç çalışmıyor power tuşuna bastığım zaman fanlar dönüyordu elektrik geliyordu şimdi hiç olmuyor ne yapacağım bir çıkmaza girdim

Aisen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
91
İsim
Ali Burak
Elimde fazladan bir flash bellek vardı içinde BIOS olduğunu tahmin ediyorum anakarttan biyosu güncelleyeyim dedim şimdi de bilgisayar hiç çalışmıyor power tuşuna bastığım zaman fanlar dönüyordu elektrik geliyordu şimdi hiç olmuyor ne yapacağım bir çıkmaza girdim
Anakartinizda Clear CMOS yok mu, ya da modelini yazın bios flashlama yöntemine bakalım

Rally

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
85
İsim
Ahmet
Asus strix gaming b550 f
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam bir yardım et gözünü seveyim Clear gosmos ne demek bilmiyorum

NoctuaFanBoyu

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,915
İsim
Hamza Ziya Üstün
1 lira büyüklüğünde bir pil olacak hocam anakartta gümüş renkli. Parlıyor zaten saat pili gibi bir şey. Onu çıkarıp kablolarını çıkarın birkaç kez power tuşuna basın içindeki elektrik iyice boşalsın. 1 dk falan bekleyip tekrar takın sonra açmayı deneyin

Aisen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
91
İsim
Ali Burak
Asus strix gaming b550 f
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam bir yardım et gözünü seveyim Clear gosmos ne demek bilmiyorum
Anakartın üstünde ctrlc pinleri var. Düz tornavida yardımı ile PC kapali ve fişten cekiliyken bu iki pini düz tornavida ile birbirine temas ettirin. 5-10 saniye kadar temas ettirmeniz yeterli
Ayrıca anakartiniz üstünde bios flashback tuşu var. İlk yöntem işe yaramaz ise,
Bios flashback tuşu ile yeniden bios yazdirabilirsiniz
https://www.asus.com/tr/support/faq/1038568/

Rally

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
85
İsim
Ahmet
Anakartın üstünde ctrlc pinleri var. Düz tornavida yardımı ile PC kapali ve fişten cekiliyken bu iki pini düz tornavida ile birbirine temas ettirin. 5-10 saniye kadar temas ettirmeniz yeterli
Ayrıca anakartiniz üstünde bios flashback tuşu var. İlk yöntem işe yaramaz ise,
Bios flashback tuşu ile yeniden bios yazdirabilirsiniz
https://www.asus.com/tr/support/faq/1038568/
Hocam teşekkür ederim bilgisayar çalıştırabildim fanlar dönüyor yalnız arıza ledleri yanmıyor normal şartlarda eskiden ilk çalıştırdığımda arıza ledleri tek tek tespit edip arıza var mı yok mu diye çalışıyordu şu an hiçbir arıza ile de yanmıyor

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,062
Üyeler
140,758
Son üye
Montascy
Top Bottom