Neler Yeni

Msi Afterburnerda ki LİM Nedir?

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Enes Dursun
Donanım Arşivi Uber sistem aldım.Ocak 2020 de alındı.Msi Afterburner da ısı testi yapıyordum LİM diye bir şey var pes21 ve Assasins Creed Odysey gibi oyunlarda power yazıyor ara sırada power ile no load arasında gidip duruyor ancak valorant cs gibi oyunlarda no load yazıyor.Bu nedir?
WhatsApp Image 2020-09-26 at 15.18.22.jpeg

2.sorum ise şu; (not: işlemci 83 ekran kartı 77 derece oluyor önceden görmüyordum ve test videolarında aynı pc görmüyor bu değerleri bence gayet fazla. )
Donanım arşivi Uber sistemim;
Ryzen 5 2600X stok fan.
ASUS Dual GTX 1660 Super.
8x2 apacer 3000MHz RAM.
B450M Dragon anakart.
Sharkoon TG4 RGB kasa.
Sharkoon shpv2 650W80+ PSU.
480GB apacer panther SSD.
1TB Seagate Barracuda HDD.
Garantiye vermeyi düşünüyorum. Isınma sorunundan dolayı şikayet var sitesinde gördüm birkaç sorun yaşayan her parçada garanti olmasına rağmen gereksiz masraf çıkarma falan olmuş.
Pazartesi vereceğim, undervolt ve CPB'yi denememe rağmen hala ısıları çok fazla. İşlemciyle birlikte ekran kartının da fazla versem mi? Bir sorun yaşar mıyım? Kaç günde gelir hallederler mi daha önce kendi veren ya da tanıdığı veren varsa bana öneride bulunsun.
Ekran kartını söküp mü vermeliyim? Eğer sökük olarak gelirse daha önce takmadım zarar veririm diye korkuyorum. Takıp gönderseler kargoda sorun olur mu?
Not olarak şunu yazacağım;
Merhabalar ısıda sorun yaşıyorum aynı bilgisayarın test videolarında bu ısıların olmadığını gördüm. PC'de virüs yok format atmayın lütfen denemeniz için sıcaklık değerlerini içinde Assassin's Creed Odyssey ve PES 21 var. Artıdan fiyat gelmesini istemiyorum sadece garanti kapsamında işlem yapın veya fiyat artıracak bir şey olursa bana ulaşmanızı tavsiye ederim. Zamanı geldi ise termal macunu yenileyiniz. (9 ay oldu alalı).

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,075
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler
Windows ve teknik sorunlar
Güç limiti olabilir o. Valorant ve CS gibi oyunlarda ekran kartı tam güç kullanmaz.

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,075
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler
peki dereceler fazla değilmi hem donanım arşivinin hem de diğer alanların videolarında bu kadar yok.
Sıcaklıklar fazla. Özellikle de işlemci sıcaklığı çok fazla. Normalini bilmiyorum onların ama her şartta 83 fazla.

FightForHonor

80+ Platinum
En İyi Cevap
33
Donanım Arşivi Uber sistem aldım.Ocak 2020 de alındı.Msi Afterburner da ısı testi yapıyordum LİM diye bir şey var pes21 ve Assasins Creed Odysey gibi oyunlarda power yazıyor ara sırada power ile no load arasında gidip duruyor ancak valorant cs gibi oyunlarda no load yazıyor.Bu nedir?
Alıntıyı görüntüle
2.sorum ise şu; (not: işlemci 83 ekran kartı 77 derece oluyor önceden görmüyordum ve test videolarında aynı PC görmüyor bu değerleri bence gayet fazla. )
Donanım arşivi Uber sistemim;
Ryzen 5 2600X stok fan.
ASUS Dual GTX 1660 Super.
8x2 apacer 3000MHz RAM.
B450M Dragon anakart.
Sharkoon TG4 RGB kasa.
Sharkoon shpv2 650W80+ PSU.
480GB apacer panther SSD.
1TB Seagate Barracuda HDD.
Garantiye vermeyi düşünüyorum. Isınma sorunundan dolayı şikayet var sitesinde gördüm birkaç sorun yaşayan her parçada garanti olmasına rağmen gereksiz masraf çıkarma falan olmuş.
Pazartesi vereceğim, undervolt ve CPB'yi denememe rağmen hala ısıları çok fazla. İşlemciyle birlikte ekran kartının da fazla versem mi? Bir sorun yaşar mıyım? Kaç günde gelir hallederler mi daha önce kendi veren ya da tanıdığı veren varsa bana öneride bulunsun.
Ekran kartını söküp mü vermeliyim? Eğer sökük olarak gelirse daha önce takmadım zarar veririm diye korkuyorum. Takıp gönderseler kargoda sorun olur mu?
Not olarak şunu yazacağım;
Merhabalar ısıda sorun yaşıyorum aynı bilgisayarın test videolarında bu ısıların olmadığını gördüm. PC'de virüs yok format atmayın lütfen denemeniz için sıcaklık değerlerini içinde Assassin's Creed Odyssey ve PES 21 var. Artıdan fiyat gelmesini istemiyorum sadece garanti kapsamında işlem yapın veya fiyat artıracak bir şey olursa bana ulaşmanızı tavsiye ederim. Zamanı geldi ise termal macunu yenileyiniz. (9 ay oldu alalı).
o kasa ön kısımdan hava alıyor mu ki ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Enes Dursun
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
o kasa ön kısımdan hava alıyor mu ki ?
köşeleri boşluk ama ön taraf cam birazda sağı solu kapalı bir yerde ama önceden bu kadar olmuyordu pes 20den hatırlıyorum.ölçmemiştim ama elimi koyunca kasanın üstüne bu kadar sıcak olmuyordu.incehesap konusunda ne diyosunuz ekran kartını söküpmü göndermeliyim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

İşlemci yandım anam yandım diyor.
bence ekran kartıda fazla gibi birazda garanti konusuna değinirmisiniz.o konuda da kafamda soru işaretleri var.

FightForHonor

80+ Platinum
En İyi Cevap
33
köşeleri boşluk ama ön taraf cam birazda sağı solu kapalı bir yerde ama önceden bu kadar olmuyordu pes 20den hatırlıyorum.ölçmemiştim ama elimi koyunca kasanın üstüne bu kadar sıcak olmuyordu.incehesap konusunda ne diyosunuz ekran kartını söküpmü göndermeliyim.

bence ekran kartıda fazla gibi birazda garanti konusuna değinirmisiniz.o konuda da kafamda soru işaretleri var.
Yan kapağı açıp test edermisin eğer hava akışı Kötüyse normal sıcaklıklar

rainbowgamer

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
310
İsim
umut yiyen

Ekran kartı idare ederde 82 cpu

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Enes Dursun
Yan kapağı açıp test edermisin eğer hava akışı Kötüyse normal sıcaklıklar
dostum tşkrler sayende bu seviyelere düştü önündeki cam çıkartılabilir ise bu tarz bişey yaptıracağım https://urun.n11.com/diger/3-boy-plastik-petek-izgara-tampon-panjur-buyuk-orta-kucuk-P248107786 camı takacağım geri ve biraz kapalı bir yerde daha ferah bir yere alacağım yine aynı ısıya ulaşırmıyım ve nasıl ısılarım garantiye vermekten vazgeçtim(önündeki cama bu tarz bir şey koymanın 1 2 derece daha aşağı alıcanı düşünüyorum çünkü fanların içeri hava çekmesini sağlıcak.)Assasins Creed Odysey de ortalama gpu 69 cpu 67 dereceydi max ikiside 70 i gördü o da sinematik açıda çok az başka önerilerin varsa beklerim.
20201004_185613.jpg

Güç limiti olabilir o. Valorant ve CS gibi oyunlarda ekran kartı tam güç kullanmaz.
hocam bu kullanma limiti imiş ama tam neye göre işliyor anlamadım assasins creed te no load idi peste değişiyordu durmadan

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,075
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler
hocam bu kullanma limiti imiş ama tam neye göre işliyor anlamadım assasins creed te no load idi peste değişiyordu durmadan
Onu diyecektim tam :D geri dönmeyi unutmuşum. %100 kullanımda onu yazıyor olabilir ama bir ekran kartı her zaman %100 kullanılmaz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Enes Dursun
Onu diyecektim tam :D geri dönmeyi unutmuşum. %100 kullanımda onu yazıyor olabilir ama bir ekran kartı her zaman %100 kullanılmaz.
normal olarak %95 civarlarında geziyor bence normal ama sizin yorumunuzda önemli

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
973,368
Üyeler
153,874
Son üye
myeaser
Top Bottom