Neler Yeni

MSİ Anakartta VGA ışığı yanıyor görüntü gelmiyor. (Reset atınca görüntü geliyor)

mtdogan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Metin
Arkadaşlar merhaba. Anakartım msi b650 gaming plus. Normalde herhangi bir problem yoktu ancak öyle sanıyorum ki bios güncelledikten sonra oldu. Ekran kartım 4070ti. Bu problemi yaşayanlar olmuş orada önerilenleri yaptım ancak sonuç alamadım. Bende diğerlerinden farklı olarak pc tamamen kapalıyken power tuşuna bastığımda beyaz vga ışığı yanıyor ve görüntü gelmiyor. Ancak garip şekilde kasa çalışmaya devam ederken reset tuşuna basıyorum sistem fanları durdurmadan yeniden başlıyor ve normal açılıyor. Ekran kartı driveri güncel ve oyunları da gayet güzel oynuyorum.

Bios pilini çıkarıp taktım, ramleri söküp kontrol ettim, eski biosa döndüm, ekran kartının portunu değiştirdim kendisini söküp yine taktım. XMP kapatıp açıp denedim. Hayır tamamen görüntü gelmese anlayacağım ancak ilk açılışta gelmeyen görüntü nasıl oluyorda reset atınca geliyor. Sizce sorun ne olmuş olabilir?

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Çağrı Güngör
Merhaba, sorunu çözebildiniz mi? Yeni sistem kurdum ben de aynı sorun var. Kafayı yiyeceğim.

Top Bottom