Neler Yeni

MSI B450 Tomahawk MAX CPU ışığı sürekli yanıyor. ( BIOS UPDATE )

cfranko

80+ Platinum
En İyi Cevap
12
Dahası  
Reaksiyon skoru
28,596
İsim
cfranko
İlgilendiği Kategoriler
Memory

ensbhdr55

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,480
İsim
Enes Bahadır
Bence ışık hatalı yanıyor. Aslında anakart üreticisine durumu iletmeniz ve bir sonraki BIOS sürümünde bunu halletmelerini sağlamanız belki olumlu sonuç verebilir. İngilizceniz iyiyse yazın derim, değilse yazmak istediğinizi yazın belki çeviriye yardımcı olan olur forumdan.
O ışığın yanmasının sisteme bir zararı yok arkadaşlar. B450 Tomahawk Max ile Zen 3 CPU kullanan kişilere bu bug olmuş. Sıkıntı yok normal onun öyle olması bugdan dolayı.
daha hiçbir şeyi takmadan flash bellekle bios update yaparken bile yanıyordu, sonra söner diye düşünmüştüm
sıkıntı yok bencede evet sadece ışık yanıyor bi sorun yok yani
Mesaj otomatik birleştirildi:

Chipset ile alakasız bir durum. Ben de B450 + Zen3 kullanıyorum ve böyle bir sorun yaşamadım.

Beta BIOS mi kullanıyorsunuz?
Beta BIOS ' tu geri döndüm belki bundandır diye ama oda olmadı. Bende testlerini yaptım bir sorun olmadığını görünce böyle kullanamaya devam diyorum.

Toxpox

80+ Gold
En İyi Cevap
32
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,738
İsim
Toxpox
Beta BIOS ' tu geri döndüm belki bundandır diye ama oda olmadı. Bende testlerini yaptım bir sorun olmadığını görünce böyle kullanamaya devam diyorum.
Sanırım B450 Tomahawk Max ile Zen3 işlemciler kullanıldığında ortaya çıkan bir durum.

Yeni BIOS sürümlerinde güncellenerek düzelir muhtemelen.
Söz konusu MSI olunca net konuşamıyorum. :D

ensbhdr55

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,480
İsim
Enes Bahadır
Sanırım B450 Tomahawk Max ile Zen3 işlemciler kullanıldığında ortaya çıkan bir durum.

Yeni BIOS sürümlerinde güncellenerek düzelir muhtemelen.
Söz konusu MSI olunca net konuşamıyorum. :D
Yüksek ihtimal öyle olacak evet. Bir sonraki bios'ta düzeltilebilir.

sbartin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Siyabend
Aynı işlemci, aynı anakart ve aynı sorun bende de var. Konunun sonuna doğru yorumları okuyunca içim rahatladı. Bir de işlemciyi ikinci el alınca iyice tedirgin olmuştum.

O kadar tavsiye ettiler B450 Tomahawk'ı ama biraz hayal kırıklığı oldu :) Neyse ki sorunsuz şekilde bios flashback yaptı. Kesin sorun çıkarır diyordum.

ensbhdr55

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,480
İsim
Enes Bahadır
Sorun yok ben sattım B550 gaming edge wifi aldım.
Aynı işlemci, aynı anakart ve aynı sorun bende de var. Konunun sonuna doğru yorumları okuyunca içim rahatladı. Bir de işlemciyi ikinci el alınca iyice tedirgin olmuştum.

O kadar tavsiye ettiler B450 Tomahawk'ı ama biraz hayal kırıklığı oldu :) Neyse ki sorunsuz şekilde bios flashback yaptı. Kesin sorun çıkarır diyordum.
Işığın yanması hiç bir sorun teşkil etmiyor zaten.

ArMTurk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
94
İsim
Armi
İşlemciyi söküp termal macun yenilediğinde tekrar taktığında başka bir arızası söz konusu değilse düzelmesi gerekir...

Top Bottom