Neler Yeni

Msi b650 Anakart Kırmızı ve Sarı Led Yanıyor!!

TheEdenProject

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
714
İsim
Yunus Emre
Arkadaşlar sistemin hepsinin montajının doğru olduguna eminim biosu flashback ile güncelledim bios piliyle res atmayı denedim ama düzelmedi başka tavsiyeniz var mı?
İşlemcim ryzen 5 7500f

samaras00

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
930
İsim
veli gok
İlgilendiği Kategoriler
TEKNOLOJİ
1708785607167.png

TheEdenProject

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
714
İsim
Yunus Emre
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Nasıp detecded yaparım o lazım zaten bana

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,241
İsim
Emre Zengin
Arkadaşlar sistemin hepsinin montajının doğru olduguna eminim biosu flashback ile güncelledim bios piliyle res atmayı denedim ama düzelmedi başka tavsiyeniz var mı?
İşlemcim ryzen 5 7500f
Hangi B650 hocam bu? PSU kablosunu çıkar. RAM'leri çıkarıp anakart üstünden JBAT1 yazan 2 pinli yere tornavida yardımıyla 2 pine aynı anda 5-10 saniye değdir. Ondan sonra RAM'leri (anakart 4 slotluysa) A2 ve B2 (2. slot ve 4. slot) olarak takıp sistemi çalıştır.

TheEdenProject

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
714
İsim
Yunus Emre
Hangi B650 hocam bu? PSU kablosunu çıkar. RAM'leri çıkarıp anakart üstünden JBAT1 yazan 2 pinli yere tornavida yardımıyla 2 pine aynı anda 5-10 saniye değdir. Ondan sonra RAM'leri (anakart 4 slotluysa) A2 ve B2 (2. slot ve 4. slot) olarak takıp sistemi çalıştır.
Herşeyi denedim en son ne ile calıştı dersin ramlerin yerini değistirdim 1 3 dü 2 4 yaptım düzeldi cok saçma bi sekilde ama düzeldi

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,241
İsim
Emre Zengin
Herşeyi denedim en son ne ile calıştı dersin ramlerin yerini değistirdim 1 3 dü 2 4 yaptım düzeldi cok saçma bi sekilde ama düzeldi
RAM'leri başta 2. ve 4. slota takman gerekiyordu. Bütün anakart üreticileri 4 slotlu anakartlarda A2 ve B2'ye RAM'lerin öncelikli takılması gerektiğini söylüyorlar.

TheEdenProject

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
714
İsim
Yunus Emre
RAM'leri başta 2. ve 4. slota takman gerekiyordu. Bütün anakart üreticileri 4 slotlu anakartlarda A2 ve B2'ye RAM'lerin öncelikli takılması gerektiğini söylüyorlar.
Bilmiyordum anakartım msi b650
Mesaj otomatik birleştirildi:

Niye öyle ama sebebi ne

Kürşat K.

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,338
İsim
Kürşat Kütükçü
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Saçma değil fabrikasyin olarak dual chanel çalışma prensibine göre üretilmiş anakartlar tek bir kanal yerine iki kanaldan ilerlemek daha hızlı iletişim sağlayacaktir. Ben öyle düşünüyorum yani resmi bir nedeni yok Hatta tek ram bile kullanırsa öncelik 2. Veya 4. slota takılması gerektiği de belirlenmiş. Teferruatlara takılma ne söyleniyor ise onu yap boşver 😄

TheEdenProject

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
714
İsim
Yunus Emre
Saçma değil fabrikasyin olarak dual chanel çalışma prensibine göre üretilmiş anakartlar tek bir kanal yerine iki kanaldan ilerlemek daha hızlı iletişim sağlayacaktir. Ben öyle düşünüyorum yani resmi bir nedeni yok Hatta tek ram bile kullanırsa öncelik 2. Veya 4. slota takılması gerektiği de belirlenmiş. Teferruatlara takılma ne söyleniyor ise onu yap boşver 😄
Peki hocam bundan sonra aklımda olur

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
915,453
Üyeler
141,974
Son üye
Kuroikenshin
Top Bottom